ТОП-5 Зручні амбушюри для навушників - всі види

В даному ТОП-5 розглянемо всі види зручних амбушур для навушників. Амбушюри впливають 3 параметра: комфорт, шумоізоляція і підсумковий звук. Амбушюри для повнорозмірних і вакуумних моделей надають істотне вплив на звуковий почерк. У вкладишів і накладних навушників «подушечки» і накладки так сильно звук не змінюють.

Багатьом любителям музики і в голову не приходить міняти амбушюри на навушники. Але змінивши їх, можна зробити посадку комфортніше, а звук - цікавіше. 😉

 • ТОП-7: Самих зручних навушників
 • ТОП-15: Кращих вакуумних навушників
 • ТОП-10: Кращих навушників вкладишів
 • ТОП-5: Кращих повнорозмірних навушників
 • ТОП-10: Кращі накладні навушники
 • ТОП-15: Кращі навушники для музики
 • ТОП-15: Кращі бездротові навушники

Типи конструкцій і матеріалу амбушур

Які бувають амбушюри?

 • для повнорозмірних
 • для накладних
 • для вакуумних
 • для вкладишів

Повнорозмірні амбушюри охоплюють вухо, але не стосуються його. Зазвичай вони круглої форми. Іноді бувають овальні, в таких випадках можуть стосуватися вуха з боків, особливо, якщо вуха більше середніх. Можна зустріти і більш «хитрі» форми: незграбні, «слезообразние» і так далі. Усередині зазвичай є сітка для захисту випромінювача. Іноді тут теж є наповнювач, який дуже відчутно впливає на звук.

Амбушюри для повнорозмірних навушників повинні бути досить м'якими, щоб забезпечити комфортну посадку. Але занадто м'які амбушюри можуть негативно впливати на звук, та й на зручність теж: вухо може стосуватися захисту випромінювача.

Обшивка повнорозмірних амбушур буває двох типів: шкіра (кожзам) і велюр (тканина). Про вплив матеріалів на звук і зручність - нижче, у відповідному блоці.

Амбушюри для накладних навушників часто називають «подушечками». Вони не охоплюють, а притискають вухо. Можуть бути круглими, квадратними або прямокутними. Найчастіше виглядають, як повнорозмірні, тільки менше. «Стінка» і «отвір» всередині. Також бувають зі шкіри та аналогічних матеріалів або тканинні, велюрові і так далі.

Вплив матеріалу амбушур на звук тут відчутно менше. Але і сам форм-фактор створений більше для компактності, ніж для якісного відтворення музики. 😉

Накладні амбушюри бувають у формі якраз подушечок: Тобто, суцільні прямокутники, без потовщень або отворів. Вони бувають м'якими (поролоновими) або твердими. В останньому випадку зазвичай оббиті шаром м'якого шкірозамінника без наповнювача. Вони більш рівномірно розподіляють навантаження на вушні раковини, але звук, природно, виходить інший, найчастіше - гірше.

Амбушюри для внутріканальних навушників - це силіконові або пінні насадки на звуководом. Найчастіше в комплекті є декілька розмірів, так як форма і розмір вушного каналу у всіх різні. Пінні ж амбушюри приймають форму каналу після «занурення», тому різноманітність їх форм та розмірів не настільки велика.

Силіконових амбушюр дуже багато: Вони бувають різної форми (від «барильця» до «ялинки»), кольору і матеріалу. Силікон - це загальне поняття, є безліч варіацій: тонше, товщі, м'якше, жорсткіше. Крім того, матеріал серйозно впливає на звук, тому в комплекті до багатьох якісним вакуумним навушників можна знайти амбушюри, які по різному «фарбують» звук.

Зверніть увагу, що: бувають амбушюри за формою вушного каналу. Вони робляться персонально і з різних матеріалів (Акрілла, спінені поліуретан, силікон і так далі). Коштують досить дорого, вимагають процедури зняття відбитків вух. Але в підсумку дають саму зручну посадку, кращу шумоізоляцію і, теоретично, самий «правильний» звук.

Амбушюри для вкладишів - це або поролонові «подушечки» або силіконові «накладки». Перші підходять для класичних дротових вкладишів. Власне, раніше все вкладиші ними комплектувалися, так як без амбушур ці навушники були досить незручними. І «сиділи» в вусі не надто надійно.

Придбати собі такі амбушюри можна для більш комфортного використання і \ або як варіант більш надійною посадки.

Силіконові накладки зазвичай надягають на навушники типу AirPods і їм подібних. Вони не впливають на звук, зате дають кращу «зчеплення» з шкірою. Відмінна ідея для тих, кому AirPods подобаються, але в вухах тримаються не дуже. Крім того, це можливість урізноманітнити білий «екстер'єр» навушників від Apple, адже амбушюри бувають різних кольорів.

Підбір і заміна амбушур

Як підібрати амбушюри за розміром?

Якщо ви вибираєте амбушюри для внутріканальних навушників, то, для початку, спробуйте все, що є в комплекті. Шукаємо найзручніший варіант: щоб навушники трималися надійно, не випадало, але і не натирали. Варто також звертати увагу на відчуття «вакууму» в вусі - це найкраща і найправильніша шумоізоляція. Але воно повинно бути легким, а не втомлює.

Якщо в комплекті не було жодних повністю відповідних амбушур, тоді вже слід шукати «сторонні». Якщо у вас вже були навушники такого форм-фактора, можна спробувати приміряти амбушюри від них. Можливо, вони підійдуть, адже типорозмірів звуководом не так-то багато.

Амбушюри для вкладишів просто повинні максимально надійно «Тримати» навушники в вусі. Вони зазвичай одного розміру, так що: або підійшло, або ні. З накладними схожа історія, вони тільки притискають вуха, але не охоплюють їх. Тут важливіше м'якість, а не розмір.

Серед повнорозмірних амбушур варіантів більше. Важливо, щоб вухо повністю було «всередині»: чи не притискалося з боків і не стосувалося внутрішньої частини. Найбільш універсальна форма - коло. Але деяким можуть бути більш зручними овальні варіанти (якщо вухо досить велика і витягнуте).

Повнорозмірна конструкція дає якесь «простір для маневру». Якщо вам не підійшли стандартні амбушюри, можна знайти варіант побільше або поменше, який без проблем «налізатиме» на наявні навушники.

Як замінити амбушюри?

Заміна амбушур внутріканальних навушників обмежується зняттям і «натягуванням» самих насадок на звуководом. Важливо не перестаратися. Іноді кріплення може бути досить туге. Для зняття краще трохи підкручувати амбушюри. Для того, щоб надіти, можна амбушюри «вивернути навиворіт», тоді частина, що охоплює звуководом, стане видно краще, відповідно, і процес піде легше.

З пінними насадками все приблизно так само, крім моменту про «вивертання». І з ними варто звертатися особливо обережно, їх простіше порвати, ніж силіконові. Тому сильно тягнути не рекомендується.

Проблем із заміною амбушур у навушників вкладишів, думаю, не буває. Там все досить очевидно. Відтягнув - зняв, розтягнув - накинув. 😉

Амбушюри для накладних і повнорозмірних навушників можуть «Сидіти» на різних типах кріплень. Найпростіше: «засувки», магнітні і поворотні. Із заміною амбушур на таких кріпленнях все зрозуміло. Але дуже багато моделей навушників передбачають більш хитре кріплення.

У амбушур є верхній додатковий шар, який «заталкивается» в відповідний паз на корпусах навушників. Проблема тут в тому, що найчастіше немає ніяких зарубок і напрямних. Потрібно надягти якомога більшу частину амбушур, а потім акуратно повертати їх. Часто це виходить не з першого разу.

Знімаються ж амбушюри такого типу просто: акуратно стягуємо і все. 😎

Правильна назва амбушур і перевірені місця продажу

Як правильно називаються амбушюри?

Амбушюри - це і є правильна назва. Так, через «ю» і «у». Всякі амбішури та інше - це невірні варіації. Насадки, накладки, подушечки, резиночки та інше - це синоніми від незнання правильного назви. Втім, називати внутрішньоканальні амбушюри насадками цілком логічно - адже вони саме насаджуються на звуководом. Амбушюри часто називають «вкладишами для навушників», через що виникає плутанина, так як є вид конструкції «навушники вкладиші«.

Ось тільки резиночками їх називати не треба. Гумовими вони не бувають. 😆

Де купити змінні амбушюри?

Якщо ваші амбушюри порвалися або зносилися, ви хочете більш комфортної посадки або змінити звук, то є кілька місць, де можна придбати заміну. По-перше, можна відвідати офіційний сайт виробника (якщо він є) і подивитися, чи є в продажу оригінальні «витратні матеріали». Цей варіант підійде тим, хто хоче замінити зношені амбушюри.

Але крім цього є ще кілька перевірених місць. Я б виділив наступні:

 • Aliexpress. Природно. Тут є всі типи, різної якості і ціни. Шукати - не "переіскать». Головне, не забувати читати відгуки. Китай, все таки. 😉
 • Doctorhead. Підійде для жителів столиць. Втім, у них є доставка. Досить великий вибір всіх типів амбушур.
 • Audiomania. Ще один перевірений магазин аудіо-техніки і аксесуарів. В основному повнорозмірні оригінальні амбушюри.
 • Comply. Виробник пінних внутріканальних амбушур. На офіційному сайті купити не можна, але можна знайти найближчого дилера.

ТОП-5: Зручних амбушур для навушників (2020) - всі види конструкцій (+ де купити):

МодельописЦіна
1амбушюри ComplyКращі пінні амбушюри для внутріканальних навушників;8-21 $
2Силіконові амбушюри для "затичок"Найпростіший і найпоширеніший варіант для внутріканальних навушників;2-20 $
3поролонові амбушюриНакладки для навушників вкладишів;1-5 $
4Амбушюри для повнорозмірних навушниківМ'які накладки для бездротових і дротових повнорозмірних моделей;10-120 $
5Амбушюри для накладних навушниківЗмінні подушечки для накладних навушників.10-40 $


5. «Подушечки» для накладних навушників

Зручні змінні подушечки (амбушюри) для накладних навушників

Амбушюри «подушечки» для накладних навушників, як і для повнорозмірних, бувають 2 типів: зі шкірозамінника \ шкіри і велюрові \ тканинні. Їх особливості приблизно такі ж, як і у повнорозмірних (про них докладно нижче), але є і свої нюанси. Вплив на звук тут аналогічно, але не так відчутно. Змінні амбушюри зі шкірозамінника дають більше баса, а тканинні - зменшують кількість НЧ.

Амбушюри зі шкірозамінника зазвичай більш щільні і сильніше тиснуть на вуха. І в них, природно, спекотніше. Найчастіше вони зроблені не з самого якісного шкірозамінника, і швидко починають тріскатися. У деяких моделей - протягом пари місяців. Тканинні «подушечки» м'якше, дають кращу вентиляцію.

Як амбушур для накладних навушників іноді виступають подушечки, наповнені паралон або аналогічним матеріалом. У них немає отвору в середині. Опціонально може бути щось на зразок сіточки. 😉

 • Де купити? Амбушюри «подушечки» для накладних навушників - на Aliexpress

Амбушюри для накладних навушників

Характеристики
 • Матеріал: шкіра, шкірозамінник, велюр, тканину самих різних типів
 • Підійдуть для: накладних навушників
 • Розміри: різні, стандартні
 • Форма: кругла, квадратна, прямокутна.
 • Кольори: різні
 • Ціни: 10 $ -40 $
Відеоогляд (Youtube) плюси
 • комфорт. М'які «подушечки» для накладних навушників - найменш комфортні серед всіх видів амбушур, але в тому «вина» форм-фактора. Амбушюри ж частково компенсують притискну силу, а грамотно підібраний варіант може відчутно поліпшити рівень зручності.
 • доступність. Придбати такі амбушюри нескладно. Часто виробник сам пропонує змінні варіанти, так як зношуються вони швидко. Або завжди є китайські «маркетплейси» з найрізноманітнішими моделями.
 • Ціна.  Амбушюри для накладних навушників дешевше, ніж для повнорозмірних. Це вже добре.

М'які подушечки для накладних навушників

мінуси
 • зносостійкість. Будь то кожзам, велюр або тканину, даний тип амбушюр притискається в вухам і, відповідно, зношується швидше. Якщо повнорозмірні навушники бувають дорогими і аудіофільских, відповідно, і амбушюри до них бувають якісними, то в разі накладних все інакше. Ніхто не виробляє «подушечки» з телячої шкіри. Швидше - з дешевого «дермантина». Велюр «збирає» пил, поролон - і зовсім «розвалюється».

4. «Накладки» для повнорозмірних навушників

М'які накладки (амбушюри) - для бездротових і дротових повнорозмірних моделей

Амбушюри (накладки) для повнорозмірних навушників бувають двох основних типів: шкіряні (зі шкірозамінника) і велюрові (тканинні). Перші дають кращу шумоізоляцію, але при цьому меншу вентиляцію, відповідно, вуха швидше втомлюються і «пріють». Другий тип забезпечує більший рівень комфорту при тривалому носінні: вуха менше потіють і втомлюються. Однак шумоізоляція тут гірше.

Крім того шкіряні та велюрові амбушури надають різний вплив на звук. Перші роблять бас більш пружним, загальну подачу більш енергійної і іноді агресивною, але звужують уявну сцену. Велюрові ж «накладки на навушники» забезпечують якраз ширшу сцену, більш «вільний» розташування здаються джерел звуку. При цьому бас не такий артикульований, часто НЧ просто менше, але ВЧ звучать більш натурально і вільно, якщо так можна сказати.

Звичайно ж, велюр і шкіра - це загальні поняття. Більшість амбушур-накладок для бездротових і дротових повнорозмірних навушників зроблені зі шкірозамінника різної якості, але буває і натуральна шкіра, теж різна. Від матеріалу «обшивки» і наповнення звук і комфорт залежать досить відчутно, тому багато хто воліє hand-made амбушюри для своїх аудіофільскій навушників. 😎

 • Де купити? Амбушюри накладки для повнорозмірних навушників - на Aliexpress

Амбушюри для повнорозмірних навушників

Характеристики
 • Матеріал: шкіра, шкірозамінник, велюр, тканину самих різних типів
 • Підійдуть для: повнорозмірних навушників
 • Розміри: різні
 • Форма: різна (круглі, овальні, незграбні)
 • Кольори: найчастіше чорний або сірий
 • Ціни: від 10-15 $ до 120 $ (hand made можуть коштувати взагалі хоч греблю гати)
Відеоогляд (Youtube) плюси
 • комфорт. Повнорозмірні навушники з м'якими амбушюрами - це найзручніший варіант «індивідуального» прослуховування музики.
 • доступність. Купити накладки для ваших дротових або бездротових повнорозмірних навушників можна практично в будь-якому аудіо-магазині, багато виробників додають змінні амбушюри в комплект. Ну і на Aliexpress, звичайно ж, великий вибір моделей.
 • Великий вибір. Різні матеріали і розміри. На будь-який смак і гаманець. Можна знайти варіанти амбушур практично до будь-якої моделі навушників. Завжди можна знайти майстра, який зробить саме такі, які вам потрібні. Питання тільки в ціні.
 • Вплив на звук. Амбушюри для повнорозмірних моделей можуть відчутно змінювати звук. Тому, їх заміною теж можна наблизити наявне звучання до суб'єктивного ідеалу. Хочеться сцену ширше - спробуємо велюрові, потрібно більше баса - щільні шкіряні. І так далі.

велюрові амбушури

мінуси
 • Особливості шкіряних (зі шкірозамінника). У таких амбушюра вуха досить швидко починають «зопрівати», якщо кожзам не надто якісний, накладки тріскаються і починають обсипатися.
 • Особливості велюрових (тканинних). Легко брудняться, «збирають» пил, волосся та інші дрібні частинки. Не дають гарній шумоізоляції.
 • Ціна. Якісні повнорозмірні амбушюри коштують досить дорого. У будь-якому випадку, дорожче тих же внутріканальних.

3. Поролонові амбушюри

Амбушюри для навушників вкладишів - поролонові амбушюри (накладки)

Поролонові амбушюри - накладки для навушників-вкладишів. На відміну від вакуумних навушників, вкладиші практично ніяк не підлаштувати під «конкретне вухо»: підійшли чи ні, третього не дано. Але існують поролонові амбушюри, які можуть в якійсь мірі оптимізувати посадку. Вони дають додатковий комфорт, можуть також впливати і на звук - додати YX /

Існують і силіконові накладки амбушюри для вкладишів. Вони теж дозволяють поліпшити посадку, але майже (або зовсім) не впливають на звук. Правда, і в плані комфорту, найчастіше, змін небагато.

У дешевих дротових навушників вкладишів поролонові амбушюри досі можна «зустріти» в комплекті. Це було ще до повсюдного впровадження гипоалергенного приємного на дотик пластика. 😉

 • Де купити? Амбушюри для навушників вкладишів - на Aliexpress

Поролонові амбушюри для навушників вкладишів

Характеристики
 • Матеріал: поролон, іноді силікон
 • Підійдуть для: вкладишів
 • Розміри: кілька стандартних
 • Форма: за формою вкладишів
 • Кольори: чорний, силіконові бувають різнокольоровими
 • Ціни: в середньому в районі 1 $ -5 $.
Відеоогляд (Youtube) плюси
 • комфорт. За великим рахунком, поролонові амбушюри - єдиний спосіб «відрегулювати» посадку навушників вкладишів. Крім того, м'який поролон багатьом приємніше, ніж пластик.
 • Ціна. Зазвичай такі амбушюри стоять зовсім недорого. Пару баксів можна віддати, щоб зробити посадку більш комфортною. Не шкода, навіть якщо не підійдуть.
 • є силіконові. Особливо багато їх випущено для AirPods.

Силіконові накладки для вкладишів

мінуси
 • довговічність. Поролон зношується швидко. На роки точно не вистачить. Але навіть якщо замовити кілька пар, то є ймовірність, що не використовуються почнуть розвалюватися від часу.
 • гігієнічність. Якщо поролонові накладки зроблені не дуже якісно, ​​то дуже скоро в вухах і навколо почнуть залишатися частинки поролону.

2. Силіконові для «затичок»

Силіконові змінні амбушюри для вакуумних навушників

Силіконові амбушюри - найпростіший і найпоширеніший варіант для внутріканальних навушників. Завжди є в комплекті. У хороших моделей - багато. Випускаються і окремо. Бувають різної форми, розмірів, можуть мати різні акустичні характеристики і надавати відчутний вплив на звук.

Окремий інтерес представляють так звані «ялинки». Ці силіконові насадки бувають дво- і трёхфланцевимі. Забезпечують відмінну звукоізоляцію, надають мінімальний вплив на звук. Але через глибоку посадки найчастіше стомлюють досить швидко. Бувають також силіконові амбушюри з спіненим матеріалом всередині і досить рідкісні - з додатковим елементом всередині, що дозволяє амбушюрам точніше відповідати формі вушного каналу.

Силіконові амбушюри «затички» можуть мати додаткові кріплення: петлі або розпірки. Вони можуть бути як частиною амбушур, так і окремим елементом. Призначені для більш надійної посадці в вусі.

 • Де купити? Силіконові вакуумні амбушюри - на Aliexpress

Силіконові амбушюри для внутріканальних навушників

Характеристики
 • Матеріал: силікон, можуть бути додаткові матеріали
 • Підійдуть для: внутріканальних навушників
 • Розміри: різні
 • Форма: різна
 • Кольори: різні
 • Можуть бути додаткові кріплення
 • Ціни: від 2 $ до 20 $ (залежить від якості і розміру комплекту)
Відеоогляд (Youtube) плюси
 • доступність. Силіконові амбушюри (і навіть накладки, якщо говорити про вкладишах) легко купити: на Aliexpress, у багатьох магазинах електроніки і аудіо-техніки. Природно, саме вони в 99% випадків знаходяться в комплекті з «затичками».
 • різноманітність. Силіконові змінні амбушюри для вакуумних навушників бувають різних форм, розмірів, кольорів і навіть силікон буває різний. Всі ці особливості впливають на шумоізоляцію, комфорт та звук. Завжди можна підібрати той варіант, який підійде саме вам.
 • шумоізоляція. У загальному випадку вона гірше, ніж у пінних, але все ж хороша. Особливо у моделей, які «спеціалізуються» на звукоізоляції.
 • Комфорт і варіанти посадки. Більшість любителів вакуумних навушників силіконові амбушюри влаштовують в плані зручності. Тим більше, що завжди можна знайти варіант пом'якше, жорсткіше, побільше, поменше і так далі.

вакуумні амбушюри

мінуси
 • Вплив на звук. Найчастіше неправильно підібрані силіконові амбушюри можуть відчутно змінити звучання улюблених навушників. У тому числі і не в кращу сторону. Це простіше, ніж у випадку з пінними.
 • Зручність і шумоізоляція. Найчастіше, в порівнянні з пінними, силіконові «накладки» менш зручні і пропускають більше зовнішніх шумів.

1. Амбушури Comply

Кращі пінні амбушюри для внутріканальних навушників

Амбушюри Comply - кращі (і майже єдині) пінні амбушюри для вакуумних (внутріканальних) навушників. Пінні амбушюри виробляються зі спіненого поліуретану та досить сильно відрізняються від звичних силіконових «насадок». Comply - найвідоміший бренд в цьому сегменті ринку.

Пінні амбушюри відрізняються кращою (ніж у силіконових) шумоізоляцією, більш зручною (для багатьох користувачів) посадкою і іншим впливом на звук. З «пінками» найчастіше поліпшується якість НЧ, а кількісно їх стає менше. Це найпомітніший момент, інші особливості можуть змінюватися в залежності від розміру і форми амбушюр. 

Серед аудиофилов поширена думка, що пінні амбушюри - кращий варіант для внутріканальних навушників. Однак, особисто мені (свого часу) амбушюри Comply сподобалися менше, ніж силіконові. І це на 3-4 парах якісних навушників. Тому, не варто забувати, що все індивідуально.

 • Де купити амбушюри Comply - офіційні дилери
 • Пінні амбушюри (Comply) - на Aliexpress

Пінні амбушюри Comply для внутріканальних навушників

Характеристики
 • Матеріал: спінений поліуретан
 • Підійдуть для: внутріканальних навушників
 • Розміри: різні
 • Кольори: різні
 • Ціни: від 8 $ до 21 $ за комплект з 3 пар
Відеоогляд (Youtube) плюси
 • шумоізоляція. Comply - кращі пінні амбушюри для внутріканальних навушників, якщо говорити про шумоізоляції. У них набагато «тихіше», ніж в силіконових. Ні метро, ​​ні шум проїжджої частини не завадять слухати музику. Відгородитися від багатьох навколишніх звуків можна, навіть не включаючи музику.
 • комфорт. Головна перевага - при тривалому безперервному носінні вуха втомлюються відчутно менше, ніж від силіконових. Головне - правильно їх розмістити в вусі. Для цього спочатку потрібно амбушюри трохи зім'яти, потім вставити в вуха. Вони поступово розширюватися і приймуть форму вушного каналу. Однак, кому-то це все не підходить, і пінні амбушюри здаються менш зручними, ніж силіконові.
 • Вплив на звук. Добре підійдуть для навушників, у яких рівень НЧ «піднято» спочатку. А таких зараз більшість. В такому випадку з пінними амбушюрами ваші вакуумні навушники будуть звучати рівніше. Однак, це залежить багато в чому і від форми \ розміру амбушур.
 • різні типи. Є варіанти з кращого шумоізоляцією, є з одним або іншим впливом на звук. Різних розмірів, кольорів і форм (більш витягнуті або, навпаки, плескаті). Є з чого вибрати.

пінні амбушюри

мінуси
 • зносостійкість. Без належного догляду «пінки» щодо швидко зношуються, забруднюються і так далі. Передавати такі амбушюри іншій людині - не гігієнічно. Якщо з силіконовими - ще «більш-менш», то в разі пінних я б не рекомендував обмінюватися «ношеними». Однак, їх можна мити. У теплій мильній воді, потім сушити на не дуже гарячій батареї.
 • Вплив на звук. Комусь не сподобається «зрізання» НЧ. C іншого боку, часто і ВЧ в цьому типі амбушур кілька спрощуються, якщо можна так сказати.
 • Ціна. Деякі «старші моделі» коштують досить дорого для аксесуара. Кілька десятків доларів. Для кого-то це перебір. 😉

Шукайте щось конкретне (конструкція, музика, джерело) або залишилися питання? Залиште коментар 🙂.