ТОП-5 Кращих підсилювачів для колонок

В даному ТОП-5: кращих підсилювачів для колонок (2019-2020) розглянемо перевірені часом моделі з хорошим поєднанням ціни і якості. Пройдемося і по важливим при виборі підсилювача для акустики параметрам і особливостям.

Підбираєте відповідний підсилювач для своїх улюблених домашніх колонок? Або, навпаки, шукаєте цікаву модель, щоб від неї будувати систему? У будь-якому випадку, нижче ви знайдете їжу для роздумів. 😎

Ще рейтинги по темі:

 • ТОП-5: Портативних підсилювачів для навушників (міні)
 • ТОП-5: Кращих підсилювачів для навушників (стаціонар)
 • ТОП-10: Підсилювачів для авто
 • ТОП-15: Кращі музичні центри

Який підсилювач краще купити

Який підсилювач краще купити?

Найважливіше під час вибору підсилювача звуку для колонок - їх сумісність. Але ж моделей домашньої акустики зараз дуже багато, та й «усилков» не набагато менше. Тому, перший відправною параметр: підсилювач повинен бути максимально універсальним.

Він повинен підходити за параметрами до великого спектру колонок і мати всі необхідні роз'єми і інтерфейси. Важливо розуміти, які джерела у вас є або плануються (відповідно, дивитися по входах) і скільки колонок будете підключати (1 пара, 2 пари, домашній кінотеатр). Вихід на навушники теж, звичайно, потрібен. Але він є майже у всіх стоять моделей.

Відразу обмовимося, що будемо розглядати інтегральні моделі. У них в одному корпусі є передпідсилювач (набір комутації та контролерів) і, власне, підсилювач потужності для колонок. Такі моделі найбільш популярні, особливо в бюджетному і середньому сегменті. І не без підстав: в системі менше елементів, проводів, а відповідно, і наведень \ спотворень. До того ж, часто вони дешевше, ніж попередній і «усилок» окремо. Але зате при роздільній покупці більше варіативність системи.

Важливі характеристики при виборі підсилювача для колонок

Відповідаючи на питання, який підсилювач для домашньої акустики краще купити, варто в першу чергу звернути увагу на номінальну потужність і допустимі значення опору. Інші параметри (КНІ, частотний діапазон і так далі) варто оцінювати тільки в Hi End сегменті. Але для цього треба вже напрацювати серйозний досвід.

Зверніть увагу, що: в бюджетному і середньому ціновому сегменті при підборі підсилювача найкраще покладатися на перевірених виробників, тоді реально можна зі спокійною душею можна залишити «за дужками» другорядні характеристики, вони будуть на хорошому рівні.

опір

Всі (або майже все) моделі домашніх колонок мають опір 4 Ом або 8 Ом. Відповідно, ідеальний варіант, коли підсилювач працює з обома варіантами навантаження. Зазвичай, в характеристиках це представлено лінійкою допустимих значень: 2 Ом, 4 Ом, 6 Ом, 8 Ом, 12 Ом.

Звичайно, опір змінюється в залежності від подається потужності, особливо в НЧ діапазоні, але головне, щоб основні значення були. Адже, якщо у вас 4 Ом колонки, а підсилювач може працювати тільки з 8 Ом, є шанс пошкодити його.

Крім того, робота підсилювача для акустики з різними опорами дає можливість «безболісної» заміни колонок в майбутньому. На деяких моделях є перемикач опору або різні виходи.

потужність

У загальному випадку, чим більше, тим краще. Головне, розуміти це і не пошкодити колонки, якщо потужність підсилювача значно більше, ніж у них. Але зате велика потужність дасть можливість слухати музику на комфортної гучності, не викручуючи відповідну ручку підсилювача на високі значення.

Увага! Колонки «бояться" не потужності, а спотворень. Тому варто уважно ставитися і до підсилювачів з невеликими параметрами потужності, адже тоді його гучність, можливо, доведеться виставляти на близькі до максимальних значення, коли в сигналі з'являються спотворення ( «кліппінг»). А вони можуть пошкодити дифузори.

Можна вважати (усереднений), що для комфортної гучності до кімнати 10-15 квадратних метрів, достатньо потужності підсилювача 50-60 Вт на канал. Якщо ваша кімната більше, то і модель коштує підібрати «сильніше». Звичайно, з огляду на, що ця потужність не менше, ніж у колонок.

Важливі параметри (особливо) підсилювачів для домашньої акустики

Природно, ваш підсилювач повинен мати всі необхідні вам входи, виходи і настройки. Кількість аналогових входів обмежує те, скільки можна підключити джерел (ЦАП, CD-програвач і так далі).

роз'єми

Якщо у вас є програвач вінілових пластинок, добре б, щоб у підсилювача був відповідний вхід (фонокоректор). Звичайно, для висококласного програвача варто купити окремий блок, але краще мати, ніж не мати. Тим більше, що зараз цей роз'єм все частіше з'являється (повертається) в якісні моделі.

Наявність оптичних входів на увазі і наявність ЦАП «на борту». Якщо ваше основне джерело звуку - це ПК, то цілком логічно придбати підсилювач для колонок (комп'ютерних або не дуже) з можливістю передачі на нього сигналу з оптики.

Надалі, при необхідності, можна буде докупити окремий ЦАП. Також, оптичними входами комплектуються ресивери для домашніх кінотеатрів. Серед них теж зустрічаються якісні по звуку моделі.

Кількість виходів на колонки, відповідно, обмежує то, скільки АС можна підключити до конкретної моделі. Якщо у вас є сабвуфер, зверніть увагу, чи є на нього спеціальний вихід. Крім того, велика кількість клем дає можливість підключення акустики а підсилювача за схемами bi-wiring або bi-amping (якщо є другий підсилювач). Для цього потрібно, щоб на колонках теж були відповідні клеми.

Звучання при таких типах підключення найчастіше краще, ніж при звичайному. Це пояснюється не дуже складною фізикою, але заглиблюватися не будемо. Вище наведена принципова схема такого виду підключень.

регулятори

На більшості гідних моделей підсилювачів для колонок (Не важливо, для 2, 4 або 8 колонок 😉) найчастіше є регулятори рівня НЧ, ВЧ і балансу (про гучність вже не говоримо). Вони допомагають більш точно налаштувати підсилювач під конкретну акустику.

Зараз набирають (повертають, швидше за) популярність режими Direct Sound (Назви варіюються) і тонокомпенсації (loudness). Перший варіант - це відтворення звуку в обхід темброблока (всіх налаштувань). Мінімізує шлях сигналу і можливі перешкоди.

Якщо вам важлива наявність пульта управління, значить сегмент вантажних підсилювачів для вас закритий. 😆

Режим тонокомпенсації потрібен в основному для прослуховування колонок на тихій гучності. В цьому випадку краю діапазону стають відчутно тихіше (по чисто фізичних причин, дифузори так працюють). Включення кнопки (або регулятора) Loudness (назви теж бувають різні) змінює АЧХ підсилювача так, щоб компенсувати даний нюанс.

Відштовхуючись від цих мінімальних знань, допустимого бюджету і особистих естетичних уподобань (в плані дизайну), можна легко підібрати відповідний підсилювач. Але головне - його найкраще прослухати перед покупкою. В ідеалі - на своїх шпальтах. З огляду на, що навіть бюджетні якісні підсилювачі для акустики коштують від 250 $, довірятися тільки цифрам і відкликання не стоіт.Для яких колонок потрібен підсилювач?

Якщо розглядати питання «для яких колонок потрібен підсилювач» в загальному, відповідь проста: для всіх, крім активних (фізика-с 😉). В активних колонках він вбудований, тому додаткове посилення їм не потрібно.

Зрозуміло, що немає сенсу купувати підсилювач за 400 $ для колонок за 40 $. У хорошій системі їх ціни порівнянні, найчастіше на користь саме АС. Звичайно, при цьому завжди варто розглядати можливість часткового апгрейда системи.

Важливо розуміти, що підсилювач не тільки, власне, підсилює сигнал, але і покращує його в певній мірі. Тому, в будь-якій хорошій домашній аудіо-системі підсилювач повинен бути.

А чи потрібен підсилювач для комп'ютерних колонок? Теоретично, так. Але він вже є на звукової карти комп'ютера. А якщо колонки у вас непогані, то цілком можна спробувати розкрити їх потенціал покупкою дискретного підсилювача.


ТОП-5: Кращих підсилювачів для колонок - Рейтинг (2019-2020)

МодельописЦіна
1Denon PMA-720AEЩодо недорогий інтегральний підсилювач на 2 колонки або 2 пари АС;414 $
2YAMAHA A-S301Якісний інтегральний підсилювач, відповідний для колонок комп'ютера;399 $
3Pioneer A-20Бюджетний інтегральний стерео підсилювач для колонок;292 $
4Pioneer VSX-832Багатофункціональний ресивер і підсилювач для сабвуфера і колонок;522 $
5Marantz PM5004Підсилювач для домашніх колонок (4 Ом і 8 Ом) від відомого виробника.455 $


5. Marantz PM5004

Підсилювач для домашніх колонок (8 Ом)

Marantz PM5004 (455 $) - якісний підсилювач для домашніх колонок (підходить для 4 Ом і 8 Ом) від відомого виробника. Стандартний і достатній набір входів і виходів (в тому числі фонокоректор ММ), а також налаштувань (в тому числі популярні режими Direct і тонокомпенсації).

Звук у даного підсилювача на подив відкритий і м'який. Звичайно, точність і натуральність на відмінному для своєї цінової категорії рівні. Цікаво, що тут реалізована струмовий зворотний зв'язок, що сприяє швидкій і точній обробці сигналу. Раніше ця особливість була властива тільки більш дорогим моделям.

У японській (в минулому - американської) компанії Marantz багато вірних шанувальників. І недарма: їх підсилювачі, наприклад, в аудіофільских середовищі відомі своєю точною і відкритою подачею і особливо цікавими СЧ.

 • ТОП-10: Кращих автомобільних підсилювачів
 • Джерела звуку - від чого найкраще слухати навушники?

Marantz PM5004

Характеристики
 • Тип: інтегральний підсилювач, стерео
 • Кількість каналів: 2
 • Схемотехніка: напівпровідниковий
 • Потужність: 55 Вт (4 Ом), 40 Вт (8 Ом)
 • Відношення сигнал / шум: 85 дБ
 • Коефіцієнт гармонік: 0.01%
 • Відтворений діапазон частот: 10 - 50000 Гц (+ 0 / -1 дБ)
 • Коефіцієнт демпфування: 100
 • Входи: лінійний x5, Phono
 • Виходи: навушники x1, лінійний x2
 • Роз'єми на передній панелі: навушники (6,3 мм)
 • Роз'єми для акустики: гвинтові
 • Підключення додаткових комплектів акустики: є
 • Тонкомпенсация: є
 • Регулювання балансу: є
 • Регулювання тембру: є
 • Режим Direct: є
 • Bi / Tri-amping: є

Лінійний вхід / вихід

 • Чутливість: 200 мВ
 • Вхідний опір: 20 кОм

Фонокорректор: є, MM

 • Чутливість (звукознімач MM): 2 мВ
 • Відношення сигнал / шум (звукознімач MM): 83 дБ

 • Пульт ДУ: є, управління іншими компонентами
 • Управління з системної шини: є
 • Блок живлення: вбудований
 • Потужність: 110 Вт
 • Енергоспоживання в режимі очікування: 0.4 Вт
 • Розміри (ШхВхГ): 440x105x369 мм
 • Вага: 6.7 кг
 • Ціна: 455 $
Комплектація:
 • Підсилювач
 • Шнур живлення
 • Пульт ДУ
 • документація
Відеоогляд (Youtube)
 • Плюси мінуси
 • Детальніше
плюси:
 • Універсальний якісний звук і класично дизайн.
 • Достатня кількість роз'ємів і налаштувань.
мінуси:
 • Не самий зручний пульт ДУ.
 • Потужності може не вистачити на деякі колонки.

плюси
 • звук. Відкрита і м'яка подача орієнтована на живі музичні стилі. Але в цілому, підсилювач досить універсальний. Свої 455 $ виправдовує.
 • Роз'єми і настройки. Стандартний набір, який задовольнить більшість любителів музики.
 • Дизайн. Компонування класична для виробника, особливий «шарм» зраджують округлені кути і діодний смужка-індикатор обраного входу.

Marantz PM5004 роз'єми

мінуси
 • Пульт ДУ. Має вузьке поле дії і чимало зайвих кнопок (для управління іншими пристроями), які далеко не всім потрібні.
 • потужність. Marantz PM5004 - підсилювач для домашніх колонок, він підтримує АС з опором 8 Ом, але не завжди може їх якісно «розгойдати». Найкраще підходить для поличних варіантів.

4. Pioneer VSX-832

Підсилювач для сабвуфера і колонок

Pioneer VSX-832 (522 $) - багатофункціональний ресивер і підсилювач для сабвуфера і колонок. Багатофункціональна модель з підтримкою більшості сучасних форматів і декодерів. Є можливість підключення по Wi-Fi для прослуховування підтримуваних музичних сервісів (Tidal, Spotify і Deezer).

Як у будь-якого якісного ресивера, тут є чимало налаштувань звуку (в тому числі, еквалайзер). Є можливість управління через додаток, стрімінга по Bluetooth, AirPlay і Chromecast.

І так, це непоганий підсилювач для акустики. Звичайно, якщо для вас в пріоритеті саме якість звуку, то 500 $ можна витратити краще. Але якщо вам важлива універсальність і мультимедійні функції, Pioneer VSX-832 - цікавий варіант.

 • ТОП 5: Кращих домашніх кінотеатрів
 • ТОП 5: Кращих розумних колонок

Pioneer VSX-832

Характеристики
 • Тип: AV-ресивер, 5.1
 • Кількість каналів: 5
 • Схемотехніка: напівпровідниковий
 • Рекомендований опір навантаження: 4 - 16 Ом
 • Потужність фронтальних каналів: 130 Вт (6 Ом, 1 кГц, коефіцієнт гармонік 1%)
 • Потужність фронтальних каналів (багатоканальний режим): 130 Вт
 • Потужність тилових каналів: 130 Вт
 • Потужність центрального каналу: 130 Вт
 • Коефіцієнт гармонік: 0.08% (20 Гц - 20 кГц)
 • Відношення сигнал / шум: 106 дБ
 • Відтворений діапазон частот: 10 - 100000 Гц (+ 1 / -3 дБ)
 • Входи: композитний x2, HDMI x4, коаксіальний x1, оптичний x1, лінійний x2
 • Виходи: сабвуфер x1, HDMI x1, навушники x1
 • Роз'єми на передній панелі: навушники (6.3 мм), лінійний вхід, USB Type A
 • Інтерфейси: USB Type A, Ethernet RJ-45
 • Роз'єми для акустики: гвинтові
 • ЦАП: є, 384 кГц / 32 біт
 • Цифровий процесор (DSP): є
 • Регулювання балансу: є
 • Регулювання тембру: є
 • Еквалайзер: є
 • Діапазон регулювання тембру НЧ: 10 дБ
 • Діапазон регулювання тембру ВЧ: 10 дБ

Лінійний вхід / вихід

 • Чутливість: 200 мВ
 • Вхідний опір: 47 кОм

функції

 • Режим Direct: є
 • Підтримка сигналу 4K: є
 • Автоматичне калібрування об'ємного звуку: є
 • Збільшення дозволу до 4K: є

тюнер

 • Тип тюнера: цифровий
 • Режими: AM / FM
 • Кількість станцій: загальне: 40
 • Діапазон частот AM: 522/530 - 1611/1710 кГц
 • Діапазон частот FM: 87.5 - 108.0 МГц
 • Функції: автоматичне визначення, ручна настройка, RDS

 • Екранне меню: є
 • Мережеві можливості: Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay, інтернет-радіо
 • Декодери: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, Dolby Pro Logic II, Dolby Atmos, DTS, DTS Express, DTS 96/24, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, DTS: X
 • Блок живлення: вбудований
 • Потужність: 400 Вт
 • Дисплей: є
 • Розміри (ШхВхГ): 435x173x321 мм
 • Вага: 8.6 кг
 • Пульт ДУ: є
 • Ціна: 522 $
Комплектація:
 • Підсилювач
 • Мікрофон для настройки
 • Рамкова антена
 • Антена-провід
 • Пульт дистанційного керування (з батарейками)
 • документація
Відеоогляд (Youtube)
 • Плюси мінуси
 • Детальніше
плюси:
 • Багатий функціонал і стильний дизайн.
 • Відмінний ефект об'ємного звуку.
мінуси:
 • Якість звуку для музики не варто своїх 522 $.
 • Неоднозначна робота з Dolby Atmos.

плюси
 • функціонал. Pioneer VSX-832 - приймач і записуючий пристрій підсилювач для сабвуфера і колонок. Підтримує звук 5.1 з усіма сучасними можливостями, мережеві функції, підключення за різними інтерфейсів (в тому числі по HDMI можна налаштувати одночасне включення \ виключення з телевізором), відтворення музики «по повітрю», радіо і ще багато всього. 😉
 • Дизайн. Ресивери від Pioneer завжди виглядають привабливо, ця модель - не виняток. Стильний корпус, хороший дисплей і регулятори «до місця».
 • об'ємний звук. Якщо гарненько його налаштувати, виходить досить вражаюча картина. Втім, автоматична настройка з мікрофоном підійде більшості користувачів. Є можливість отримати якісний «сурраунд» без тилових колонок, завдяки фірмовій технології.

Pioneer VSX-832 ресивер підсилювач для сабвуфера і колонок

мінуси
 • Ціна \ якість звуку для музики. За 522 $ можна взяти стерео-підсилювач для 2 колонок (або навіть для 4 колонок) з набагато більш якісним музичним звучанням.
 • Dolby Atmos. Заявлена ​​підтримка такої технології. Але реальний Atmos в домашніх умовах можна отримати тільки конфігурацією колонок 7.2. Значить, щось тут недоговорюють. 😉

3. Pioneer A-20

Стерео підсилювач для колонок

Pioneer A-20 (292 $) - бюджетний інтегральний стерео підсилювач для колонок. Всі необхідні входи і виходи є. За винятком, хіба що, оптики. Але це вже відносно не нова модель. І дизайн тут такий же класичний із «золотої ери аудіо».

Звук тут максимально рівний, без забарвлення. Відмінна детальність і достатня потужність. Добре справляється з колонками середнього рівня. Озвучити 15-20 квадратних метрів може навіть на середній гучності (або нижче).

Якщо говорити про реально хорошій якості звуку, до якого ось так відразу і не причепишся, то підсилювачі до 300 $ вважаються бюджетними. 😉

 • ТОП-15: Кращі музичні центри
 • ТОП-15: Кращих портативних MP3-плеєрів

Pioneer A-20 регулятори і роз'єми

Характеристики
 • Тип: інтегральний підсилювач, стерео
 • Кількість каналів: 2
 • Схемотехніка: напівпровідниковий
 • Потужність: 50 Вт (4 Ом, 0.1% КГІ), 30 Вт (8 Ом, 0.05% КГІ)
 • Рекомендований опір навантаження: 4 - 16 Ом
 • Відношення сигнал / шум: 105 дБ
 • Відтворений діапазон частот: 5 - 100000 Гц (+0 / -3 дБ)
 • Входи: лінійний x5, Phono
 • Виходи: навушники x1, лінійний x1
 • Роз'єми для акустики: гвинтові
 • Підключення додаткових комплектів акустики: є
 • Роз'єми на передній панелі: навушники (6,3 мм)
 • Регулювання тембру: є
 • Регулювання балансу: є
 • Діапазон регулювання тембру НЧ: 10 дБ
 • Діапазон регулювання тембру ВЧ: 10 дБ
 • Тонкомпенсация: є
 • Режим Direct: є
 • Фонокорректор: є, MM
 • Відношення сигнал / шум (звукознімач MM): 77 дБ

Лінійний вхід / вихід

 • Чутливість: 200 мВ
 • Вхідний опір: 50 кОм
 • Вихідна напруга: 200 мВ
 • Вихідний опір: 2.2 кОм

 • Блок живлення: вбудований
 • Пульт ДУ: є, управління іншими компонентами
 • Управління з системної шини: є
 • Розміри (ШхВхГ): 435x128x360 мм
 • Вага: 7.2 кг
 • Ціна: 292 $
Комплектація:
 • Підсилювач
 • Шнур живлення
 • Пульт ДУ
 • документація
Відеоогляд (Youtube)
 • Плюси мінуси
 • Детальніше
плюси:
 • Хороша якість звуку за 292 $, потрібні роз'єми і настройки.
 • Класичний дизайн і надійна збірка.
мінуси:
 • Не самий зручний пульт і індикатори.
 • Відгуки про шлюб.

плюси
 • Ціна \ якість звуку. Pioneer A-20 - відмінний бюджетний стерео підсилювач для колонок з по-справжньому якісним рівним і незабарвленим звуком.
 • Роз'єми і регулятори. 5 лінійних входів, вхід для вінілового програвача, виходи на 2 пари АС, навушники і лінійний вихід. Стандартний набір регуляторів, в тому числі режим Direct і Loudness. Пульт ДУ в комплекті.
 • Дизайн і якість збірки. Класичний зовнішній вигляд і надійна компоновка. Прекрасна якість для цього цінового сегмента.

Pioneer A-20 компоненти

мінуси
 • пульт. Судячи з усього, підсилювач останнім часом став випускатися в китайській збірці, і пульт зазнав змін. На ньому багато кнопок, але мало корисних.
 • маркування регуляторів. Не завжди зрозумілий поточний рівень налаштувань.
 • Відгуки про шлюб. Є відгуки про те, що через кілька років починає погано працювати 1 з каналів. Судячи з усього, проблеми з темброблоком. Не виключено, що через китайської зборки.

2. YAMAHA A-S301

Підсилювач для колонок комп'ютера

YAMAHA A-S301 (399 $) - якісний інтегральний підсилювач, відповідний для колонок комп'ютера. Взагалі, модель універсальна, підключити до неї можна практично все. Є, крім усього іншого, цифровий і коаксіальний входи і лінійний вихід на сабвуфер.

Звук хороший в своєму ціновому сегменті: рівний, точний. Комусь може не вистачити басів, але в цілому, звукова картина створюється детальна і приємна. Цікаве рішення: тонокомпенсації, що дозволяє слухати музику на низькій гучності, виконана не у вигляді перемикача, а у вигляді плавного регулятора.

Також до підсилювача можна підключити фірмовий «приймач» і передавати на нього музику по Bluetooth з підтримкою aptX.

 • ТОП-15: Кращих звукових карт
 • ТОП-10: Кращі колонки для комп'ютера

YAMAHA A-S301 і пульт

Характеристики
 • Тип: інтегральний підсилювач, стерео
 • Кількість каналів: 2
 • Схемотехніка: напівпровідниковий
 • Потужність: 70 Вт (6 Ом, 20 Гц - 20 кГц, коефіцієнт гармонік 0.038%), 60 Вт (8 Ом, 20 Гц - 20 кГц, коефіцієнт гармонік 0.019)
 • Пікова потужність: 150 Вт
 • Відношення сигнал / шум: 99 дБ
 • Коефіцієнт гармонік: 0.019% (30 Вт, 8 Ом, 20 Гц - 20 кГц)
 • Відтворений діапазон частот: 10 - 100000 Гц (+/- 1 дБ)
 • Коефіцієнт демпфування: 210
 • Входи: коаксіальний x1, оптичний x1, лінійний x5, Phono
 • Виходи: сабвуфер x1, навушники x1, лінійний x2
 • Роз'єми для акустики: гвинтові
 • Роз'єми на передній панелі: навушники (6,3 мм)
 • Підключення додаткових комплектів акустики: є
 • Режим Direct: є
 • Регулювання балансу: є
 • Тонкомпенсация: є
 • Регулювання тембру: є
 • ЦАП: є, 192 кГц / 32 біт

Лінійний вхід / вихід

 • Чутливість: 200 мВ
 • Вхідний опір: 47 кОм
 • Вихідний опір: 1 кОм
 • Вихідна напруга: 200 мВ

Фонокорректор: є, MM

 • Чутливість (звукознімач MM): 3 мВ
 • Відношення сигнал / шум (звукознімач MM): 82 дБ

 • Блок живлення: вбудований
 • Потужність: 190 Вт
 • Пульт ДУ: є
 • Особливості: роз'єм USB-A для живлення зовнішніх компонентів
 • Розміри (ШхВхГ): 435x151x387 мм
 • Вага: 9 кг
 • Ціна: 399 $
Комплектація:
 • Підсилювач
 • Шнур живлення
 • Пульт ДУ
 • документація
Відеоогляд (Youtube)
 • Плюси мінуси
 • Детальніше
плюси:
 • Якісний звук, стильний дизайн і наявність ЦАП.
 • Багато налаштувань і можливості комутації.
мінуси:
 • Чи не підійде для вимогливих АС.
 • Мазкий і не 100% надійний корпус.

плюси
 • звук. Чесне натуральне звучання високої якості. З зовсім бюджетними моделями не порівняти.
 • налаштування. Популярний режим Pure Direct (звук в обхід всіх налаштувань), регулювання НЧ, ВЧ, балансу, тонокомпенсації, пульт дистанційного керування. Все необхідне присутнє.
 • комутація. Аналогові входи, оптика, коаксіальний вхід і фонокоректор. Можливість підключення по Bluetooth (з додатковим пристроєм). Виходи на АС, сабвуфер і навушники. Цей підсилювач може «витягнути» 4 колонки або підключення по bi-wiring.
 • наявність ЦАП. Корисно для систем без претензій на Hi End. YAMAHA A-S301 можна підключити по оптиці до ПК, і він тепер - підсилювач для колонок комп'ютера. Точно також його можна підключити одним Toslink до ТВ і відчутно підвищити рівень звучання в фільмах.
 • Дизайн. Класичний, перевірений часом, але зі своїми «родзинками». Наприклад, регулятори параметрів звуку виконані у вигляді прямокутних, а не круглих ручок.

YAMAHA A-S301 інтерфейси

мінуси
 • Чи не підійде для вимогливих АС. У тандемі з такими колонками може відчутно грітися і просто не витягати їх. Варто розуміти, що це «початковий Hi Fi».
 • корпус. Мазкий в чорному кольорі. Крім того, всередині відсутня перегородка, що дає теоретичну можливість продавити кришку.

1. Denon PMA-720AE

Підсилювач на 2 колонки (2 пари АС)

Denon PMA-720AE (414 $) - якісний і недорогий інтегральний підсилювач на 2 колонки (2 пари АС). Класичний дизайн, достатня кількість входів \ виходів і налаштувань і хороший звук за цілком прийнятні гроші. До нього можна підключити навіть вініловий програвач, фонокоректор є.

Звук в цілому лінійний, рівний. Без яскравих акцентів, але і без особливих «емоцій». Детальність і натуральність на хорошому рівні. Чарівництва від нього чекати не варто, але це найоптимальніший «вхідний квиток» в так званий Hi Fi.

У Denon PMA-720AE вистачає виходів, щоб підключити колонки методом bi-wiring. А якщо є 2 підсилювача (і 4 колонки 😉), то і bi-amping можна реалізувати. Як мінімум, 2 пари АС підключити можна легко.

 • ТОП-5: Кращих підсилювачів для навушників
 • ТОП-10: Кращих акустичних систем

Denon PMA-720AE

Характеристики
 • Тип: інтегральний підсилювач, стерео (клас AB)
 • Кількість каналів: 2
 • Схемотехніка: напівпровідниковий
 • Рекомендований опір навантаження: 4 - 16 Ом
 • Потужність: 85 Вт (4 Ом, 1 кГц, 0.7% КГІ), 50 Вт (8 Ом, 20 Гц - 20 кГц, 0.07% КГІ)
 • Відношення сигнал / шум: 107 дБ
 • Відтворений діапазон частот: 10 - 100000 Гц (+ 1 / -3 дБ)
 • Регулювання балансу: є
 • Регулювання тембру: є
 • Тонкомпенсация: є
 • Входи: лінійний x5, Phono
 • Виходи: навушники x1, лінійний x1, PreAmp
 • Фонокорректор: є, MM
 • Відношення сигнал / шум (звукознімач MM): 86 дБ
 • Роз'єми на передній панелі: навушники (6,3 мм)
 • Роз'єми для акустики: гвинтові (позолочені)
 • Підключення додаткових комплектів акустики: є
 • Режим Direct: є
 • Блок живлення: вбудований
 • Потужність: 200 Вт
 • Кількість мережевих розеток: 3
 • Розміри (ШхВхГ): 434x121x308 мм
 • Вага: 7.1 кг
 • Управління з системної шини: є
 • Пульт ДУ: є, управління іншими компонентами
 • Ціна: 414 $
Комплектація:
 • Підсилювач
 • Шнур живлення
 • Пульт ДУ
 • документація
Відеоогляд (Youtube)
 • Плюси мінуси
 • Детальніше
плюси:
 • Відмінний звук, висока потужність і красивий дизайн.
 • Широкі можливості підключення та налаштування
мінуси:
 • Чи не ідеальна збірка.
 • Не самий зручний пульт.

плюси
 • звук. Початковий рівень Hi Fi, що означає: детальний, натуральний і чесний почерк. Один з найбільш оптимальних варіантів в цьому бюджеті (до 500 $).
 • комутація. Denon PMA-720AE - якісний підсилювач на 2 колонки, а можна підключити і 2 пари АС. Є фонокоректор, 3 мережевих розетки (може керувати іншими пристроями). Найпотрібніші входи в наявності, є також вихід на навушники.
 • Налаштування і управління. Є регулювання НЧ, ВЧ, тонокомпенсації, можливість пустити сигнал в обхід темброблока, а також підключити в якості підсилювача. Органи управління зручні, є пульт ДУ.
 • потужність. Дає чесні 50 Вт на 8 Ом з прийнятним рівнем спотворень. Що непогано для такої ціни.
 • Дизайн. Підсилювач має гарний вигляд: стримано і стильно, якщо так можна висловитися. Це не найважливіше гідність, але, тим не менш, він легко впишеться в інтер'єр «музичного куточка». Крім того, він відносно легкий (7,1 кг) і компактний (434 x 121 x 308 мм).

Denon PMA-720AE задня панель

мінуси
 • збірка. Не дивлячись на японське походження бренду, збирається дана модель у В'єтнамі або Китаї. Остання версія часто має деякі незначні огріхи (залишки клею, нерівні шви і так далі). А пристрій бюджетне тільки за мірками Hi Fi або Hi End. За 414 $ очікуєш ідеальної якості збірки.
 • Пульт ДУ. Має вузьку зону дії (треба точно цілитися, від стінки не вийде), та й функціонал неоднозначний: кнопок багато, а толк є тільки від 2-3.

Шукайте щось конкретне (конструкція, музика, джерело) або залишилися питання? Залиште коментар 🙂.