Пральна машина LG не зливає воду | усуваємо причину

Експерт: Михайло Кац

Якщо пральна машина LG не зливає відпрацьовану воду - це, швидше за все, говорить про появу "пробки" десь на шляху випуску. З високою ймовірністю носок або ще який-небудь дрібний предмет одягу застряг в помпові насосі або муфті до нього. Таку несправність цілком можна усунути і самостійно.

З меншою ймовірністю проблема полягає в зламаному насосі. В цьому випадку пральна машина LG теж не зливає. Однак усунути цю несправність самостійно вже не вийде.

Але, перш ніж звертатися в сервісний центр, варто спробувати усунути несправність самостійно. Благо пральні машини LG досить прості в розбиранні, а все, що вам потрібно - викрутка і "прямі руки".

Що робити, якщо пральна машина LG не зливає?

Якщо пральна машина перестала зливати відпрацьовану воду, то можна спробувати усунути засмічення самостійно. Для цього будуть потрібні:

 1. Піддон для зливу залишилася в барабані мильної води;

 2. Багато старих рушників, щоб не затопити сусідів;

 3. Хрестова викрутка;

 4. Інструкція, в якій показано, де знаходиться випускний фільтр;

 5. Плоскогубці або розвідний ключ для затягування хомута;

 6. Сантехнічний трос;

 7. Тверезість, впевненість і тверді руки.

Останнє - найважливіше. Розібрати і зібрати пральну машину LG так, щоб вона зберегла функціональність після всіх цих "операцій", нескладно. Але неправильні дії можуть привести до того, що пошкодження будуть більш масштабними - і доведеться купувати дорогі запчастини.

Перевіряти будемо в наступному порядку:

 1. Зливний шланг;

 2. Випускний фільтр;

 3. Зливна муфта;

 4. Помповий насос;

 5. зливний шланг.

Трохи теорії перед практикою

Щоб зрозуміти, де саме розташовані потрібні елементи, варто розібратися в тому, як саме пральна машина LG зливає воду. Відбувається це в такий спосіб:

 1. Випускного клапана в пральній машині немає. Замість цього зливний шланг знаходиться вище рівня бака і за законом сполучених посудин при наповненні також заповнюється - але не до кінця;

 2. Бак з'єднаний з каналізацією через систему з чотирьох комплектуючих - зливний муфти, помпової насоса, зливного фільтра і зливного ж шланга;

 3. Зливається вода спочатку потрапляє в муфту, звідти перекачується насосом через фільтр в зливний шланг, звідти відправляється в каналізацію.

 4. Насос призначений для нагнітання рівня води. Коли він включається, він просто перекачує рідину з бака в каналізацію.

Як наслідок, якщо в одному з цих місць знаходиться пробка - то весь тракт перекривається. І пральна машина LG не зливає воду.

Ремонт пральної машини LG в домашніх умовах

Отже, спробуємо усунути засмічення самостійно. Найскладніше в цьому процесі - підняти пральну машину і встановити її на піддон таким чином, щоб при зливанні не замочивши датчик протікання і електромотор. При можливості ідеальним рішенням стане установка пристрою в гаражі або на двох стійких табуретках.

Зрозуміло, перед усіма операціями пральну машину необхідно знеструмити, відключити від водопостачання і при можливості - каналізації. Перед відключенням водопостачання перекрийте воду в квартирі або на провідному до "пралка" шлангу.

Прочищаємо зливний фільтр

Випускний (зливний) фільтр призначений для утримання дрібного сміття, який не повинен потрапляти в каналізацію. Якщо в "машині" прали рушники або інші волокнисті речі, він може бути забитий ворсом і не пропускати воду.

Зливний фільтр в пральних машинах LG розташовується в нижньому лівому кутку. Доступ до нього здійснюється через невеликий люк в передній частині.

Інструкція:

 1. Підніміть пральну машину або розташуйте під нею безліч рушників для вбирання води;

 2. Зніміть пластикову заглушку люка;

 3. Викриття зливний фільтр. Будьте готові до того, що з нього може хлинути вода;

 4. Прополощіть випускний фільтр під струменем води;

 5. Почистіть пензликом, ватною паличкою або банально пальцем ложемент фільтра.

Якщо після видалення фільтра (етап 3) з пристрою дійсно хлинула вода - засмічення був саме в цьому місці. Однак, якщо рідина була попередньо вичерпати або злита яким-небудь іншим чином, з отвору, з'явиться хіба що кілька крапель.

Варто візуально оцінити ступінь забрудненості фільтра. Якщо на ньому дійсно багато ворсинок або подібного "сміття", то проблема могла бути саме в ньому. Варто заповнити пральну машину водою - хоча б частково - і спробувати злити.

Не вийшло? переходимо далі.

Прочищаємо зливну муфту

Зливна муфта з'єднує бак з насосом. І саме в ній найчастіше застряють такі предмети одягу, як шкарпетки, нижню білизну, а також інші "дрібниці". Ця "пробка", в свою чергу, не дозволяє воді зливатися.

Зливна муфта виглядає як товстий гумовий шланг, який виходить з розтруба в нижній частині бака. Найбільш доцільно в даному випадку знімати її з того боку, з якою вона прикріплюється до помпових насосу - це і швидше, і дозволить виявити засмічення на одному з наступних "рівнів".

Інструкція:

 1. Обов'язково підійміть пральну машину LG і встановіть її над піддоном. При знятті зливний муфти в будь-якому випадку випливає багато води, яка не повинна потрапляти ні на датчик намокання, ні на електромотор, щоб уникнути більш серйозних поломок;

 2. Зніміть задню панель пральної машини. Зазвичай вона тримається на декількох болтах. Будьте обережні - часто і сама задня панель, і навколишній її корпус виконуються з тонкого листового заліза з гострими краями;

 3. Знайдіть муфту. Відкріпите хомут, яким вона з'єднується з помповим насосом. Хомут може бути дротяним - тоді доведеться докласти зусиль для його від'єднання - або у вигляді алюмінієвої стрічки з кріпленням у вигляді болта, який необхідно розгорнути;

 4. Відключіть муфту від насоса і відразу направте розтруб вниз, так як з нього потече вода;

 5. Сантехнічним щупом перевірте відсутність пробок в муфті аж до барабана. Якщо вони є - спробуйте витягти їх пальцями. Якщо не вийде - зніміть муфту і сантехнічним щупом витолкніте їх. Увага! Не можна виштовхувати забруднення в бак.

Якщо нещасливий носок або подібний предмет одягу виявився саме в муфті - встановіть її на місце і перевірте роботу пральної машини.

При установці муфти дуже важливо надійно зафіксувати і загерметизувати її хомутом. В іншому випадку вона буде протікати, що негативно позначиться і на якості підлогового покриття, і на відносинах з сусідами знизу.

Прочищаємо помповий насос

Якщо в муфті засмічень не виявлено, а пральна машина LG все одно не зливає, то варто перевірити чистоту помпової насоса. Конструкційно цей пристрій складається зі спеціальної нагнетательной камери, в якій знаходиться керована розміщаються зовні електромотором крильчатка.

Ваше завдання - відкрити камеру. Вона тримається на декількох болтах, які досить просто розгорнути.

Припустимо, що ваша пральна машина вже знаходиться на піддоні і з неї знята муфта.

Інструкція:

 1. Розгорніть кріпильні болти, які фіксують кришку нагнетательной камери;

 2. Направивши насос вниз, зніміть кришку. Вода не повинна залити датчик вологості, обмотки електромотора і привід самої помпи;

 3. Витягніть забруднення з насоса.

Усе. Тепер перевірте крильчатку. Вона повинна легко провертатися і не блокуватися. Якщо повернути не виходить - швидше за все, насос просто зламаний і його потрібно міняти.

Також на цьому етапі можна перевірити забруднення в зливному шлангу. Для цього засуньте в нього зовні сантехнічний щуп (трос), попередньо вивернувши випускний фільтр. Трос повинен пройти по всьому шлангу, вийшовши десь в районі насоса.

Що робити, якщо прочищення не допомогла?

Якщо всі частини зливного тракту прочищені - і муфта, і помпа, і шланг - а пральна машина LG як і раніше не зливає воду, то потрібно звернення до сервісного центру. Причини такого "поведінки" можуть бути різні.

Перший варіант - перегорів зливний насос. Таке рідко, але буває. Наприклад, в ньому застряють "кісточки" бюстгальтера, після чого крильчатка блокується і при спробах її провернути привід просто перегорає. Помпу в цьому випадку потрібно міняти.

Другий варіант - порушені струмопровідні ланцюги до помпи. Буде потрібно відновлювати контакти, прокладати нові дроти і так далі. Це теж завдання для фахівця сервісного центру.

І третій варіант - пошкоджена сама керуюча плата. Проблема дуже серйозна, модуль доведеться прозванивать, оглядати, прошивати і так далі, а в критичних випадках - і зовсім міняти. І це також краще проводити в сервісному центрі.