Вибираємо наповнювач яка подушка краще - бамбук або верблюжа шерсть

Подушку варто підбирати з урахуванням індивідуальних переваг, адже від цього залежить міцний і здоровий сон. На ринку багатий асортимент, що допомагає підібрати спальне приладдя оптимальної форми і розміру. Правильний наповнювач позбавить від головних і шийних болів, створить нормальну терморегуляцію і вентиляцію. Ми розповідаємо про переваги і недоліки таких популярних наповнювачів, як бамбук і верблюжа шерсть.

Класичним варіантом визнані пухові подушки - м'які, затишні і комфортабельні, але багато людей вважають за краще більше пружні і жорсткі подушки. До того ж, пухові вироби часто дуже теплі, через що виникає дискомфорт. Бамбукове волокно і верблюжа шерсть - гідна альтернатива.зміст


 1. Переваги та недоліки подушок з бамбука
 2. Для чого підійде подушка з верблюжої вовни
 3. Яка подушка краще для вагітних - основні види

Переваги та недоліки подушок з бамбука?

Бамбук за своєю природою матеріал твердий - з нього роблять меблі. У природному вигляді для виготовлення подушок він не підходить, тому його піддають хімічній обробці за допомогою сірковуглецю, а він відноситься до токсичних реагентів. Щоб не залишилося небезпечних слідів, подушки обробляють на спеціальних апаратах.

Готовий виріб надходить у продаж після сертифікації та обов'язкової перевірки, але у багатьох людей є побоювання. Однак серйозних підстав для цього немає, тому бамбукові подушки підходять для декоративного оформлення або навіть для ліжку.

Цінителям натуральних матеріалів підійде бамбукове волокно, що отримується з цього природного бамбука методом механічної або хімічної обробки. За структурою наповнювач не схожий на пух, а нагадує скоріше бавовняну вату або синтепон. Сировина, що використовується у виробництві, екологічно чисте, але в процесі хімічної обробки використовуються реагенти.

Не варто вірити заявам, що бамбукове волокно надає оздоровчий вплив на організм людини - це не більше ніж комерційна виверт. Але матеріал безпечний, тому що токсини повністю вимиваються під час обробки.

Незважаючи на хімічну обробку, бамбукове волокно залишається чистим і екологічним матеріалом. Шкідливі речовини не виділяються навіть при тривалій експлуатації.

Матеріал простий в обслуговуванні, бамбуковий наповнювач підходить для ручного прання, хоча самі подушки не потребують регулярного чищення. Такі вироби - бюджетний варіант для людей, які не люблять спати на пуху. Але важливо пам'ятати про недовговічність подушок з бамбуком, тому що вже через 2-3 роки наповнювач ущільнюється і стає не таким комфортним.

переваги

 • стійкість до появи мікробів і шкідливих мікроорганізмів (кліщів і мошок), грибка і цвілі, тому наповнювач не викликає алергічних реакцій;

 • в наповнювачі з бамбукового волокна не скупчуються мікроби і пил, тому подушки не потребують регулярного чищення;

 • бамбук зберігає форму за рахунок своєї пружності і забезпечує правильну підтримку голови;

 • чохол і бамбуковий наповнювач зберігає пористу структуру, завдяки якій повітря вільно циркулює і регулює вологість;

 • бамбукове волокно в ході обробки стає повністю хімічно інертним, тому подушки залишаються гігієнічно чистими і безпечними;

недоліки

 • згодом бамбук ущільнюється, тому змінюється жорсткість, що призводить до болів в шиї;

 • термін служби матеріалу не перевищує 3-4 роки;

 • у бамбукового волокна низька гігроскопічність, тому подушка стає вологою при сильному потовиділенні;

Для чого підійде подушка з верблюжої вовни?

Натуральна вовна верблюжа видобувається стрижкою двогорбих верблюдів бактріанів, яких розводять в країнах Близького і Середнього Сходу. Для виготовлення подушок використовується пухової підшерсток, товщина ворсинок якого не перевищує 16-20 мкм. Так як на одне стандартне виріб потрібно багато вовни, подушки роблять двосекційним - основа з синтепонові валика, а навколо нього м'яка верблюжа шерсть. Таке рішення продовжує термін служби понад 5-6 років.

Наповнювач подібного типу проводить тепло, тому в літній час не так жарко спати, як на синтетиці. Верблюжа шерсть досить пружна, в тому числі за рахунок внутрішнього валика. Але залишається звичайна проблема вовни - ймовірність алергічних реакцій. Всередині з часом накопичується пил і заводяться кліщі, тому важливо регулярно чистити.

Двосекційна подушка, що складається з синтетики і натурального пуху, володіє оптимальним поєднанням ціни і довговічності. Вона регулює тепло і дихає, зберігаючи м'якість і комфорт.

Важливо вивчити етикетку перед покупкою. Просте зазначення "верблюжа шерсть" говорить про бажання виробника приховати точне співвідношення натурального компонента і синтетики. Замість цього використовують термоскріпленний наповнювач, тому необхідно знайти точне процентне співвідношення.

переваги

 • верблюдам доводиться жити в умовах перепадів від -40 до +50 оС, тому шерсть відмінно регулює тепло і зберігає комфортні умови взимку і влітку;

 • шерсть верблюда містить природний ланолін, що забезпечує м'якість, і який надає сприятливу дію на шкіру людини;

 • волоски не електризується, тому всередину не притягуються частинки пилу, а зачіска залишається "спокійній";

 • верблюжа шерсть - легкий матеріал (легше овечої вовни в 2 рази);

 • волоски мають добру гігроскопічність, тому навіть при підвищеному потовиділенні не доведеться спати на вологому подушці (на відміну від синтетики і пуху);

недоліки

 • як і будь-яка натуральна шерсть, викликає алергічні реакції;

 • висока вартість - натуральна шерсть верблюда коштує дорого;

 • обмежений термін служби - не більше 3-5 років;

 • потрібно регулярне чищення від пилу, щоб видалити кліщів і шкідливі мікроорганізми;

 • подушки занадто м'які і не забезпечують підтримки в області шиї в анатомічно правильному положенні;

Яка подушка краще для вагітних - основні види

Обидві подушки володіють власним набором достоїнств і недоліків, тому вибирати потрібно з урахуванням індивідуальних переваг. Любителі спати на м'яких подушках вибирають верблюжа шерсть. Вона перевершує за характеристиками звичайний лебединий пух - краще терморегуляція і повітропроникність. На ній не жарко спати, вона зберігає прохолоду влітку. Але їй потрібно регулярне чищення, інакше всередині накопичується пил і заводяться кліщі.

Люди, які страждають від алергії, вибирають бамбуковий наповнювач. Він гіпоалергенний, екологічний і чистий. Така подушка не вимагає регулярного чищення, а всередині не скупчується пил. Але сама структура сподобається не всім людям, тому що бамбук іноді пружний і жестковатий, а після 2-3 років експлуатації ущільнюється і скочується в грудки.

Окремої уваги потребує вибір форми подушки:

 1. U-подібна;

 2. "Рогалик";

 3. G-подібна;

 4. C-образна.

U-образні подушки рівномірно охоплюють живіт з усіх боків і підтримують спину. Вироби створюють затишок, а наповнювач додає власні переваги. Але великі подушки вимагають вільного простору на ліжку, що не завжди зручно. При зростанні дівчата вище 160-165 см потрібна модель розміром 340х35, а мініатюрним мамам підійде розмір 280х35 см.

Розмір "рогалики" зазвичай становить 340х35. Подушка такого типу допоможе затишно влаштуватися на ніч або на час перегляду фільму. Форма дозволяє повністю обхопити тіло навіть на невеликій ліжка. У той же час, мамі з животиком складно перевертатися в такій подушці, а бамбуковий наповнювач дає додаткову щільність.

G-образні подушки представлені в формі 350х35. Моделі схожі на "рогалик", але залишають місце для живота в передній частині. Форма англійської літери G відкриває свободу у виборі положення тіла. Конкретні властивості подушки залежать від наповнювача - бамбука або верблюжої вовни.

C-подібна подушка - простіший варіант для вагітних дівчат. Для невисоких представниць прекрасної статі підійде розмір 170х30, а для дівчат з ростом від 160 см потрібна модель 190х30 см. Форм-фактор у вигляді літери "С" створює умови для міцного сну на боці. Бамбуковий наповнювач дає додаткову підтримку, а любительки м'якості і затишку вибирають верблюжа шерсть.

У наступних статтях наші експерти розповідають, яка подушка краще - бамбук або лебединий пух і секрети вибору ортопедичної подушки.Увага! Даний матеріал носить суб'єктивна думка авторів проекту і не є керівництвом до покупки.