Обери свою скакалку види і характеристики

Скакалка є найдоступнішим і затребуваним фізкультурним снарядом. Якщо ви постійно займаєтеся фітнесом, якщо вам показані кардіологічні навантаження, якщо мрієте схуднути, а грошей на бігові доріжки і на дорогі тренажери немає - вам потрібна скакалка. Для спортсменів на тренування, для художньої гімнастики, один з важливих снарядів - це скакалка. Цей фізкультурний снаряд доступний як для дітей, так і для дорослих. У цій статті розглянемо які бувають скакалки.

зміст

 • 1 Прості скакалки
 • 2 Швидкісні скакалки
 • 3 Обтяжені скакалки
 • 4 Електронні скакалки
 • 5 Електронні скакалки без мотузки
 • 6 Скакалки для гімнастики
  • 6.1 Що таке гімнастична скакалка
  • 6.2 Види
  • 6.3 Популярні гімнастичні моделі
   • 6.3.1 PASTORELLI New Orleans одноколірні
   • 6.3.2 PASTORELLI Patrasso багатобарвні
   • 6.3.3 Larsen
   • 6.3.4 SASAKI M240
   • 6.3.5 Indigo
  • 6.4 Догляд за гімнастичної скакалкою
 • 7 "Розумна" скакалка Smart Rope
 • 8 Скакалки для дітей
 • 9 У висновку

прості скакалки

Проста скакалка є мотузку з двома ручками, через яку люди стрибають. Це самий бюджетний варіант. Шнури виготовляються з різних матеріалів - гуми, пластику, шкіри і мотузки.

Якщо ви новачок і вирішили потренувати швидкість і координацію рухів, зміцнити серце і увагу, то вам для початкових тренувань цілком підійде проста скакалка.

Вибрати можна з наступних варіантів:

 •  Adidas

Легка скакалка з зручними ручками. 3 метра. Середня ціна - 600 рублів.

 • Скакалка гумова

Виробник Росія. 2,65 метра. Діаметр - 5 мм. Різнобарвна. Пластикові порожнисті ручки. Середня ціна - 120 рублів.

 •  Torneo

Виробник Росія. 3 метра. Матеріал шнура - гума. Ручки пластикові. Середня вартість - 100 рублів.

 •  Green Hill

Виробник Пакистан. Матеріал - натуральна шкіра. Ручки дерев'яні. Полегшена. Середня ціна - 900 рублів.

 •  StarFit RP-201

Виробник КНР. Матеріал шнура шкіра. Ручки дерев'яні. 3 метра. Діаметр 5 мм. Середня ціна - 560 рублів.

Прості скакалки, виготовлені з різних матеріалів, виконують кожна свою функцію. Гумова та шкіряна відрізняються функціоналом. У шкіряній вага ручок важче, ніж вага шнура. За рахунок цього, щоб обертати шнур швидше, треба докладати більше зусиль, відповідно навантаження на плечі йде більше, ніж на тренуванні з гумовою скакалкою. Шкіряний шнур користується популярністю для тренувань професійних боксерів.

швидкісні скакалки

Швидкісна має швидкість обертання більше, ніж проста, тому в результаті занять навантаження на серце і м'язи збільшена. Досягти такої швидкості дозволяють вбудовані підшипники в ручках скакалки. Швидкісні підходять для людей, серйозно займаються фітнесом, а також професійним спортсменам. Їх активно використовують в спортивному напрямку крос фит.

Швидкісні скакалки не підходять для виконання різних складних стрибків. Швидкість обертання велика, тому під час тренування необхідна висока концентрація, інакше можна боляче вдарити себе по ногах. Шнур скакалки виготовляється зі сталі в полівінілхлоридної оболонці, шкіри і пластика. Довжину можливо регулювати по зростанню.

 •  Demix

Виробник Китай. 3,3 метра. Шнур виготовлений з алюмінію і ПВХ. Середня ціна - 1000 рублів.

 •  Profi-Fit

Виробник Китай. Матеріал шнура сталевий трос і ПВХ. Довжина регульована. Середня ціна - 420 рублів.

 • Скакалка ProXima "Crossfit"

Країна виробника Китай. 3 метра. Шнур зі сталі і ПВХ. Середня ціна - 520 рублів.

 •  Kettler High Speed ​​Rope

Країна виробника Китай. 3 метра. Шнур зі сталі і ПВХ. Ручки поліпропіленові. Середня ціна - 1000 рублів.

Для боксера скакалка є основним тренувальним снарядом. Під час тренування боксер зміцнює ноги, покращує дихальну систему, концентрує увагу і збільшує витривалість. Боксери вибирають для занять швидкісні скакалки з ручками, які прикріплені до тросу під кутом в 90 градусів. Трос такої скакалки обертається з великою швидкістю (5-6 оборотів в секунду), і спортсмен підтримує потрібний ритм для поліпшення координації. Ручки повинні бути тонкими, щоб зручно лежати в руці. Скакалки для боксерів рідко продаються в магазинах, вони замовляються в інтернеті.

 •  EXPERT X-Rope XRO5D

Швидкісна. Виробник - Пакистан. Шнур виконаний зі сталі, покритий нейлоном. Ручки алюмінієві, по 15 см. Вбудовані в ручки японські підшипники обертають скакалку плавно і безшумно, не докладаючи зусиль. Вага - всього 185 грам. Скакалка призначена для професійного використання. Можливе регулювання довжини і фіксація троса. Середня ціна - 1100 рублів.

 •  Clinch Crossfit

Швидкісна. Країна виробника Росія. Довжина - 3 метри. Шнур металевий в поліуретанової оболонці. Регульована довжина. Зручні пластикові ручки. Підходить для професійного використання і для любителів. Середня вартість - 500 рублів.

 •  BAND4Power

Швидкісна. Виробник - Росія. Шнур виконаний зі сталі і ПВХ. Ручки дерев'яні. Наявність нековзних смужок на шнурі дозволяє не боятися, що скакалка вислизне з рук. Рівень використання - професійний. Середня ціна - 800 рублів.

 •  IS

Швидкісна. Довжина 3 метри - регульована. Вага - 330 грам. Шнур сталевий. Ручки шкіряні, довжиною 173 мм, діаметром 20 мм. для професіоналів.

Обтяжені скакалки

Важать набагато більше простих і швидкісних скакалок. В ручки вставляють обважнювачі - це або метал, або пісок. Матеріал шнура важчий. Обтяжені скакалки досягають ваги до трьох кілограм. Функціонал полягає в збільшенні навантаження на верхні м'язи тіла. Щоб обертати такий важкий шнур, потрібно докласти чимало зусиль. Роблячи таке обертання велика кількість часу, розслабляються незадіяні м'язи, що сприяє ефективній тренуванні. Скакалку можна регулювати по довжині відповідно до зростання. Обтяженою скакалкою займаються спортсмени, яким потрібно розслабити ноги і плечі.

 •  Kettler

Виробник Китай. 2,74 м. У кожній ручці - по обважнювачі вагою 0,13 кг. Скакалку можна використовувати з обважнювачами і без. Шнур виготовлений з термопластичної гуми. Регульована довжина. Середня ціна - 1000 рублів.

 •  Pro

Країна виробника США, "Reebok". Важка. Шнур «Reebok". Важка. Важка. Шнур виготовлений зі сталі з нейлоновим покриттям. Довжина - 3 метри, регулюється. Вага ручок - по 50 грам. Є система кріплення до стіни за допомогою спеціального кронштейна. Обважнювачі знімні. Середня ціна - 2000 рублів.

 •  Green Hill

Виробник Пакистан. Важка. Шнур зі сталі. 2,70 метра. Ручки з обважнювачами і підшипниками. Середня ціна - 1200 рублів.

електронні скакалки

Це скакалка з лічильником для підрахунку кількості стрибків і спалених калорій. Лічильник знаходиться в одній з ручок. Він представлений у вигляді рідкокристалічного дисплея, на який виводиться кількість стрибків. Цей вид популярний у жінок, які хочуть схуднути. Постійні тренування підтягують проблемні зони - стегна і сідниці. Скакалка легка і підтягується по довжині відповідно до зростання. Перед тренуванням заводите в лічильник свою вагу і зріст і він розрахує програму тренування. За допомогою електронного лічильника ви можете контролювати свої тренування і спостерігати прогрес. Схуднення за допомогою скакалки ефективніше, ніж інші види тренувань. Підходить для людей будь-якого віку.

 •  Bradex

Країна виробника Ізраїль. 2,95 метра. Виготовлена ​​з пластику і каучук. Одна батарейка LR44. Вага - 0,14 кг. Середня ціна - 350 рублів.

 •  STEP- JUMP

Країна виробника Росія. Продається в комплекті з крокоміром. Екран РК. Матеріал шнура - ПВХ. Середня ціна - 1950 рублів.

 •  INDIGO

Виробник Тайвань. 2,75 метра. Лічильник працює від батарейки GPA76. Середня ціна - 450 рублів.

Електронні скакалки без мотузки

Новинка - це цифрові бездротові скакалки без шнура. Скакалка складається з двох ручок, на одній з яких вбудовано пристрій підрахунку стрибків. Замість довгого шнура на кожній ручці короткий. На кінці короткого кулька - утяжелитель, через якого відбувається підрахунок стрибків. Механізм складається з ЖК дисплея. У нього вводяться дані по вазі і росту. Під час тренування механізм підрахує кількість стрибків і спалюваних калорій. Плюс в тому, що з нею можна займатися в квартирі, не боячись, що мотузкою можна що-небудь зачепити і знести. Скакалка не б'є боляче по ногах, в ній ви не заплутаєтеся. Цей вид підходить молодим матусям в декреті, які не можуть дозволити собі заняття в залі або на стадіоні. В результаті тренування навантаження йде на сідниці і стегна. При перших тренуваннях незвично користуватися скакалкою без шнура, але з часом звикаєш і ефект такий - же, як і при заняттях зі звичайною.

 • AVON "Active"

Цифрова безпровідна. Ручки на батарейках. Виготовлена ​​з пластику, нейлону. Середня ціна - 300 рублів.

Скакалки для гімнастики

Що таке гімнастична скакалка

Одним з основних видів гімнастики є виступи зі скакалкою. Вправи зі скакалкою обов'язково присутні в юніорських змаганнях. У виступах гімнастки виконують стрибки, кидки, кола, обгортання і різні спіралі. Гімнастична скакалка виглядає у вигляді шнура без ручок диною 2,5 - 3 метри і нагадує просту мотузку. Кінці її або зав'язуються у вузол, або припікаються.

види

При виборі гімнастичного снаряда необхідно врахувати такі чинники, як жорсткість, товщина і довжина шнура. У гімнастики використовують нейлонові, поліестерові та бавовняні скакалки. Бавовняні мотузки менше жорсткі і легкі, вони підходять початківцям юним гімнасткам. Нейлонові мотузки - це популярний вид скакалки. Вони важкі і слухняні в польоті. Поліестерові підійдуть юніорам. Вони важче бавовняних мотузок і при цьому набагато м'якше. Товщина скакалки 8-10 мм. Колір скакалки повинен гармоніювати з гімнастичним костюмом гімнастки. Шнури бувають однотонні, різних кольорів або багатобарвні.

Чи не підходять для гімнастики гумові скакалки з ручками.

Для гімнастки роблять індивідуальну довжину відповідно до зростання. Якщо довжина для гімнастки велика, то скакалку потрібно обрізати. Щоб правильно це зробити, дівчинці необхідно встати на середину мотузки і підняти обидва кінці шнура до плечей. На рівні плечей необхідно зробити вузли або обрізати кінці шнура і припекти.

Популярні гімнастичні моделі

 PASTORELLI New Orleans одноколірні

ВиробникІталія
матеріал нейлон
Діаметр9 мм
довжина2,9 - 3 м
метод виконання Плетіння
FIGзатверджено
Середня ціна1050 руб.

 PASTORELLI Patrasso багатобарвні

ВиробникІталія
матеріал нейлон
Діаметр9 мм
довжина2,7 - 3 м
метод виконання Плетіння
FIGзатверджено
Середня ціна1400 руб.
U.V.A.світиться в темряві

 Larsen

ВиробникКитай
матеріал нейлон
довжина3 м
Середня ціна450 руб.

 SASAKI M240

Однотонні і різнокольорові.

ВиробникЯпонія
матеріал поліестерол
довжина2,5 -3 м.
метод виконанняПлетіння
Середня цінавід 800 до 3500 руб

 Indigo

Однотонні і різнокольорові.

ВиробникТайвань
матеріал поліестерол
довжина2,5 м
Середня цінавід 270 до 450 руб

Догляд за гімнастичної скакалкою

Зберігати гімнастичну скакалку краще в спеціальному чохлі. Не всі скакалки можна прати в пральній машині. Після тренування необхідно відразу витирати сліди поту м'якою сухою ганчіркою. Не сушити на сонці. В чохол прибирати тільки просушений шнур.

"Розумна" скакалка Smart Rope

"Розумна" скакалка є новим "гаджетом", який викликав величезний інтерес у споживачів і зарекомендував себе на ринку. Це скакалка з вбудованими по всій довжині світлодіодами, яка за допомогою Bluetooth підключається до смартфону. Підключити додаток Smart Gym можна на iPhone, iPad і Apple Watch. Підключений пристрій відстежує кількість стрибків, показує, скільки часу витратили, і підраховує спалені калорії. У додатку зберігається історія по днях, а також можна змагатися з друзями. Якщо ви введете свої дані за зростом і вагою, додаток розрахує для вас тренування. По всій довжині шнура вбудовані світлодіоди, які підключені до спеціальним датчикам, показують кількість стрибків прямо перед стрибаючим людиною в повітрі на рівні очей. Кількість стрибків змінюється "прямо" на очах у режимі реального часу. Скакалку можна поєднати з додатком Apple Health kit для спостереження більш широкою картини організму.

Країна виробника Корея. Має чотири розміри: S - зростання 152-163см., M - 165-175 см., L - 178-188 см., XL -191-201 см.

Заряджається акумулятор через USB-вхід, який знаходиться в ручці. Наявність підшипників в ручках забезпечує плавне обертання.

Середня ціна такої скакалки - близько 10000 рублів.

переваги:
 • Підходить не тільки простим людям, але і професійним спортсменам;
 • Підходить для схуднення;
 • Кардіотренування, ефективніше, ніж біг;
 • Прокачує всі м'язи тіла;
 • Розвиває координацію рухів;
 • Підходить для використання практично в будь-якому місці.
недоліки:
 • немає.

Скакалки для дітей

У дошкільних установах на заняттях фізкультурою особливе місце займає навчання дітей стрибків на скакалці. Стрибки виконуються в якості розминки. Вони зміцнюють серце і дихальну систему, розвивають витривалість і координацію. Тренуватися з дітьми можна в приміщенні і на вулиці. Знайомити дітей зі стрибками починають вже з 3 років. Скакалки для дітей виготовляють яскравих кольорів з цікавими ручками. Дитяча скакалка може бути в спеціальній оболонці, щоб не боляче бити ноги.

 •  Bino Маленький кріт

Довжина - 2,2 метра. Вік - від 3 до 14 років. Яскрава скакалка різних кольорів. На ручці іграшка у вигляді крота. Середня ціна - 250 рублів.

 •  Simba

Довжина - 2,2 метра. Вік - від 3 до 14 років. Яскрава, різнобарвна. Середня ціна - 450 рублів.

 •  Пластмастер Скок

Довжина - 1 метр. Вік - від 3 до 14 років. Яскрава, різних кольорів. Середня ціна 80 рублів.

На завершення

Скакалка тренує всі групи м'язів. З нею тренуються всі люди, будь це звичайний любитель фітнесу, або професійний боксер, плавець або атлет. В результаті постійних тренувань зі скакалкою людина:

 • Зміцнює серце;
 • Покращує дихальну систему;
 • Покращує метаболізм;
 • Живить киснем головний мозок;
 • Зміцнює всі м'язи: руки, ноги, сідниці, прес, стегна, спина;
 • Спалює зайві жири;
 • Розвиває витривалість і координацію.

Вибирайте свою універсальну скакалку і вперед до досягнень і перемог!