Топ-рейтинг кращих сноубордів для початківців в 2020 році

Як відомо, для будь-якого спортсмена дуже важливо правильно підібрати спорядження. Це правило діє і для сноубордистів. Необхідно відповідально підійти до питання вибору сноуборду та іншого спорядження, щоб почувати себе на трасі впевнено і завжди тримати під контролем швидкість движения. Зробити це ви зможете, якщо візьміть до уваги наш топ-рейтинг кращих сноубордів для початківців.

Для вдалого підбору дошки для катання необхідно враховувати такі параметри, як наявність досвіду катання, вік спортсмена, зріст і вагу людини, а також те, в якому стилі катається людина.

Пам'ятайте, що сноуборд - це індивідуальний предмет, якщо він підходить одному спортсмену, то іншому дошка може не підійти зовсім.

зміст

 • 1 Які характеристики сноуборду важливі, а якими можна знехтувати
  • 1.1 Основні критерії вибору
  • 1.2 Стиль катання
  • 1.3 Як підібрати кріплення
  • 1.4 Як вибрати сноуборд в залежності від зростання
  • 1.5 Як визначити ширину сноуборду
  • 1.6 Який матеріал ковзної поверхні краще
  • 1.7 Як підібрати черевики
  • 1.8 Що ще потрібно врахувати
  • 1.9 Як вибрати маску для сноубордиста
  • 1.10 Як вибрати шолом для занять сноубордом
 • 2 Кращі моделі сноубордів для новачків 2020
  • 2.1 Never Summer Prospector
  • 2.2 Arbor Westmark
  • 2.3 Volkl Coal BX Race
  • 2.4 Burton Name Dropper
  • 2.5 CAPiTA Defenders Of Awesome
  • 2.6 DC Space Echo
  • 2.7 CAPiTA Outerspace Living

Які характеристики сноуборду важливі, а якими можна знехтувати

При виборі дошки для катання важливо враховувати такі параметри як форма спорядження, форма кріпильних отворів, ширина дошки, її жорсткість і довжина. Всі інші характеристики, наприклад, матеріал виготовлення дошки, її вигин або форма канта не є суттєво важливими для новачка.

Ці параметри потрібно буде враховувати в майбутньому, після освоєння базових трюків і налагодження катання. До цього моменту облік занадто великої кількості характеристик значно ускладнює вибір.

Основні критерії вибору

Врахуйте, що всі сноуборди мають різну форму і жорсткість. На початковому етапі катання віддавайте перевагу моделям з мінімальним значенням жорсткості. На "м'якої" дошці легше навчитися основним прийомам катання, вона більш плавно йде по трасі і прощає більшість помилок починаючого сноубордиста. У міру зростання майстерності вам треба буде переходити на більш жорсткі варіанти.

стиль катання

Все сноуборди мають спеціальне маркування, по якій можна визначити для якого стилю призначена дошка.

 • Олмаунтін - це універсальний стиль. Новачкам такі дошки підійдуть ідеально.
 • Пристосування з маркуванням Карвінг підходять для підготовлених трас, швидкісних слаломі або швидкісних спусків з гір.
 • Маркування Фрірайд передбачає катання на непідготовлених спусках, де сніг невтрамбованому снігу і глибокий. Такі борди довші і широкі. Їх ніс зазвичай ширше, ніж хвостова частина, для забезпечення кращої підтримки спортсмена.
 • Дошки, позначені як Фристайл, підходять для здійснення стрибків з трамплінів, виконання різноманітних трюків або для катання в парку. Вони мають однакову носову і хвостову частину, що необхідно для катання і приземлення в різноманітних стійках.

Як підібрати кріплення

Цей параметр також важливий при покупці хорошого борда. Кріплення повинно добре фіксувати на дошці ноги райдера. Від надійності фіксації безпосередньо залежить керованість нею і ризик отримання травми. Кріплення бувають декількох видів:

 • М'які або soft мають найбільшого поширення. Вони прості і дешеві. В цьому випадку використовуються два поперечних ременя, які фіксують носок черевика і область голеностопа. Також є жорсткі задник, який забезпечує фіксацію п'яти.
 • Кріплення step-in замикається при настанні на нього. Це кріплення має істотну ваду - при попаданні в нього снігу черевик неможливо пристебнути. Вартість такого кріплення дуже висока.
 • Особливість кріплення step-in-go полягає в тому, що обидва стрепи з'єднані між собою і створюють хороший захоплення черевика.
 • Кріплення hard дуже схоже на гірськолижне кріплення. Воно має вигляд пластини з двома рамками. Для фіксації необхідно вставити п'яту і накинути на носок рамку з замком. Цей вид кріплення застосовується виключно на жорстких дошках.

Щоб вибрати кріплення обов'язково беріть з собою ботаніки, щоб виключити ризик несумісності. Перевірка кріплення здійснюється в одягнутих на ноги черевиках. Вони повинні бути надійно закріплені, без перекосів. Стрепи повинні бути щільно пристебнутими, а кліпса повинна легко і без зусиль відстібатися.

Новачкам слід вибирати кріплення середньої жорсткості. Краще купувати кріплення відразу з усім спорядженням. В цьому випадку вам можуть встановити їх відразу ж при покупці.

Як вибрати сноуборд в залежності від зростання

Тут є кілька варіантів. Можна перевірити розмір сноуборда, якщо встановити його у вертикальному положенні. У цьому випадку він повинен діставати до підборіддя спортсмена, якщо ви вибираєте універсальний варіант. Якщо мова йде про спусках на високій швидкості на м'якому сніговому покриві, то сноуборд повинен діставати до носа.

Можна скористатися особливою формулою для визначення ідеального розміру дошки або наочними таблицями, де розмір спорядження визначається в залежності від зростання і ваги людини.


Ось приклад визначення розміру дошки:

 1. З величини свого зростання відніміть 15 см.
 2. Якщо у вас масивне статура, то додайте до одержали числу 5 см, в іншому випадку необхідно відняти 5 см.
 3. Далі новачкам потрібно відняти від отриманого результату від 8 до 10 см. Якщо ж у людини є певний досвід поводження з даними спортивним снарядом, то відніміть від 4 до 5 см.
 4. Тепер враховуємо стиль катання. Якщо ви припускаєте займатися фрістайлом, то відніміть від 3 до 5 см, а якщо вам більше до душі фрірайд, то додайте 5 см.

Після всіх обчислень ви отримаєте оптимальну довжину спортивного снаряда, в якій враховані ваші фізичні дані рівень спортивної підготовки і стиль катання.

Як визначити ширину сноуборду

Цей параметр визначається виміром самого широкого місця на дошці по її центру. Ідеально, якщо це число буде відповідати ширині взуття спортсмени. Якщо цей параметр буде занадто маленьким або навпаки, дуже великим, то спорядженням буде дуже важко керувати, його буде заносити.

Пам'ятайте про те, що чим дошка вже, тим вона простіше в управлінні і в маневруванні. Сноуборди з великою шириною краще поводяться під час плоского ведення і на непідготовлених трасах. Ширина дошки повинна бути такою, щоб носок вашого черевика заходив за її край не більше ніж на 2 см. При занадто великому розмірі взуття, більше 44 розміру, вибирайте сноуборди, помічені написом "Wide".

Який матеріал ковзної поверхні краще

Сноуборди розрізняються також матеріалом ковзної поверхні. Наприклад, дуже хороші ковзаючі властивості забезпечує графітова поверхню. Однак такий матеріал дуже швидко зношується, так як дуже м'який і дошка приходить в непридатність. Такий ковзаючою поверхнею комплектуються виключно дорогі професійні моделі.


Трохи гірше ковзає поліетиленова поверхню з добавками графіту. Зате цей матеріал коштує дешевше і більш довговічний.

Поверхня, що ковзає з екструдованого поліетилену прекрасно підійде починаючому сноубордисту. Така поверхня легко покривається подряпинами, а й також швидко відновлюється.

Поліетиленова спеченная поверхню має пористу структуру, вона добре вбирає і утримує віск, але відновити її при необхідності досить складно.

Подробиці про вибір дошки в відео:

Як підібрати черевики

Взуття для занять сноубордом буває жорстка і м'яка. Новачкам варто віддати перевагу м'яку взуття. Їх зовнішня частина відрізняється незначною жорсткістю, крім іншого це взуття дешевше.

Якість черевик дуже важливо. Вибирайте тільки найкращі черевики по вашим фінансовим можливостям. Віддавайте перевагу взуттю з витягають внутрішньою частиною, щоб при необхідності її можна було витягти і випрати або просушити. Вибирайте взуття так, щоб ногам було зручно, і щоб розмір відповідав вашому розміру ноги.

Що ще потрібно врахувати

Якщо ви ще не визначилися, чи будете займатися сноубордингом тривалий час, то для початку беріть дошку напрокат. Тільки після того, як зможете впевнено відповісти на це питання ствердно, замислюйтесь про покупку більш дорогого варіанта.

Не варто також думати про те, як поєднати дошку для навчання і можливості для зростання. Коли навчитеся кататися добре, тоді і зможете визначитися з подальшим вибором. Недорогі моделі для початківців сноубордистів починаються від 100 $.

Новий сноуборд повинен бути без пошкоджень. Якщо ж ви берете дошку "з рук", то залучіть до цієї справи фахівця. Новачкові буває важко розпізнати дошку, що піддалася легкому косметичного ремонту. Насправді спорядження може бути в дуже поганому стані.

Жіночі та чоловічі варіанти відрізняються як за дизайном, так і за спеціальною маркування. Після покупки всього комплекту подбайте про придбання чохла, гірськолижної маски і окулярів, захисту та шолома. Так само поцікавтеся як потрібно чистити сноуборд, як доглядати за ним і чим його змащувати.

Як вибрати маску для сноубордиста

Маска для сноубордингу повинна відповідати своєму головному призначенню - захищати очі спортсмена від яскравих сонячних променів, ультрафіолету, снігу і вітру. Всі маски сноубордистів виготовляються за розміром і за типом обличчя. Розрізняють чоловічі маски, жіночі та дитячі.

При виборі маски не орієнтуйтеся на бренд, краще віддавати перевагу тому засобу захисту, яке відповідає вашому розміру. Обов'язково приміряйте маску перед покупкою. Вона повинна повністю прилягати до обличчя. Проріз для носа не повинна занадто сильно тиснути, інакше під час спуску буде відчуватися дискомфорт.

Як вибрати шолом для занять сноубордом

Сноубординг - це досить екстремальний вид спорту. Тому необхідно застосовувати спеціальні засоби захисту, такі як шолом. Це захисний засіб знижує ймовірність отримати небезпечну травму при падінні. Це особливо актуально, якщо спортсмен вважає за краще кататися поза обладнаних трас.

При покупці найголовніше, на що слід звертати увагу, це наскільки комфортно шолом надівається на голову. Для цього обов'язково приміряйте перед покупкою шолом і помотайте головою в різні боки. Засіб захисту не повинно бовтатися на голові. В цьому випадку шолом буде абсолютно марним, так як він при падінні не розподілить силу удару рівномірно по поверхні шолома, а навпаки, сконцентрує її в одній точці.

Також шоломи бувають відкритими і full-face. Відкриті шоломи користуються більшою популярністю. А другий варіант краще спортсмени, що займаються слаломом, щоб захистить обличчя.

Подробиці підбору екіпіровки і захисту для сноубордингу в відео-ролику:

Кращі моделі сноубордів для новачків 2020

Never Summer Prospector

Дана модель сноуборду прекрасно поводиться в управлінні, на ньому легко тримати рівновагу. Він прекрасно показує себе на вибоїстих ділянках траси. Зовнішній вигляд цієї моделі досить приємний, конструкція розширеної вигнутої форми. Особливо хорошу керованість показує цей варіант в режимі "туризм". В цьому випадку можна легко утриматися на засніженому схилі і забезпечувати хороше зчеплення на крутому підйомі. Під час спуску на високій швидкості особлива форма заглушає вібрацію і утримує спортсмена на поверхні.

Never Summer Prospector

переваги:
 • легкий.
недоліки:
 • Досить жорстка модель.

Середня ціна 47000 рублів.

Arbor Westmark

Ця модель прекрасно підійде починаючому сноубордисту. У даній моделі гладка вигнута форма, що забезпечує хорошу керованість дошкою. Для управління цією моделлю спорядження не знадобиться тривалих тренувань. У цій дошки добре збалансований корпус. Недоліком можна назвати сильну вібрацію дошки на великій швидкості. Цей сноуборд показує хорошу керованість на будь-якій поверхні.

Arbor Westmark

переваги:
 • Підходить для новачків;
 • легко керувати.
недоліки:
 • Не призначений для їзди на високій швидкості.

Середня ціна цієї моделі 18600 рублів.

Volkl Coal BX Race

Цей варіант призначений для швидкісної їзди. Він має прекрасну формою, яка дозволяє забезпечити достатньо високу швидкість. У той же час дошка забезпечує хороший контроль під час їзди. Дана модель не призначена для використання на необладнаних трасах, тому може не сподобатися любителям різноманітних трюків.

Volkl Coal BX Race

переваги:
 • Дуже швидкий.
недоліки:
 • Не призначений для їзди на необладнаних трасах.

Середня ціна 45000 рублів.

Burton Name Dropper

Ця дошка розроблялася спеціально для любителів стилю фристайл. На цій моделі сноуборда можна виконувати найрізноманітніші трюки досить легко. Борд досить гнучкий і дозволяє робити хороші стрибки. На ньому можна кататися і в умовах парку і на місцевості зі складним рельєфом. Спеціально сконструйована форма забезпечує стабільну їзду на високій швидкості. Дана модель чудово підходить для виконання трюків, але в той же час на ній можна і просто кататися.

Burton Name Dropper

переваги:
 • Прекрасно поводиться при будь-яких умовах.
недоліки:
 • Не виявлено.

Середня ціна 19700 рублів.

CAPiTA Defenders Of Awesome

Дана модель вже не в перший раз визнана найкращою серед чоловічих дощок для стилю All Mountan. Цей борд має гарну торсіонної жорсткістю і досить прогнозованим прогином, що допомагає робити точні повороти. На думку спортсменів ця модель спорядження стабільна настільки, що можна забути про можливість невдачі. В результаті спортсмен розслабляється і може впасти. Ця модель має спеціально спроектовану нерівномірну жорсткість. Дана обставина дозволяє спорядженню бути не тільки стабільним, але й розвивати хорошу стрибучість.

CAPiTA Defenders Of Awesome

переваги:
 • стабільність;
 • хороша стрибучість.
недоліки:
 • Висока ціна.

Середня ціна цієї моделі 31000 рублів.

DC Space Echo

Дана модель сноуборду відрізняється класичними простими формами, що притаманне даному виробнику. Сноуборд володіє традиційним профілем і позитивним кутом прогину. Модель має досить високий показник жорсткості, що дозволяє добре тримати кант в умовах складних рельєфів.

DC Space Echo

переваги:
 • Класична форма;
 • Хороша керованість;
 • демократична ціна.
недоліки:
 • Не виявлено.

Середня ціна 9800 рублів.

CAPiTA Outerspace Living

Цей сноуборд на думку фахівців є однією з кращих моделей для катання в парках. Дана дошка володіє ефективним легким клацанням, помірним ступенем жорсткості, гарну маневреність, забезпеченої агресивним виразом. Для посилення передбачені титанові смуги, що дозволяє зміцнити конструкцію сноуборду, а також забезпечує гарну передачу енергії для здійснення клацання. Єдиним недоліком можна назвати досить високу вартість цієї моделі сноуборда.

CAPiTA Outerspace Living

переваги:
 • Хороша маневреність;
 • Ефективний і легке клацання.
недоліки:
 • Висока ціна.

Середня ціна моделі 29500 рублів.

Який сноуборд сподобався вам?
 • Burton Name Dropper 37%, 19 голосів 19 голосів 37% 19 голосів - 37% з усіх голосів
 • DC Space Echo 29%, 15 голосів 15 голосів 29% 15 голосів - 29% з усіх голосів
 • Volkl Coal BX Race 8%, 4 голоси 4 голоси 8% 4 голоси - 8% з усіх голосів
 • CAPiTA Defenders Of Awesome 8%, 4 голоси 4 голоси 8% 4 голоси - 8% з усіх голосів
 • CAPiTA Outerspace Living 8%, 4 голоси 4 голоси 8% 4 голоси - 8% з усіх голосів
 • Never Summer Prospector 6%, 3 голоси 3 голоси 6% 3 голоси - 6% з усіх голосів
 • Arbor Westmark 4%, 2 голоси 2 голоси 4% 2 голоси - 4% з усіх голосів
Всього голосів: 51 21.08.2017 × Ви або з вашого IP вже голосували. Голосовать

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати ідеальний сноуборд і ви отримаєте справжнє задоволення від катання на своїй першій дошці.

І наостанок відео-поради для успішного освоєння навичок катання: