Шкода навушників - вплив на слух людини (уникнути на 100%)

Шкідливий вплив навушників на слух людини, присутній в будь-якої моделі, будь-якого з виду навушників. Але можна звести цю шкоду до безпечного мінімуму.

Як же знизити це згубний вплив навушників до безпечного рівня?

Найбільшої шкоди здоров'ю представляють навушники, джерело звуку в яких знаходиться максимально близько до барабанної перетинки. А це як раз вставні (пігулки) і найбільш популярні внутрішньоканальні (вакуумні) навушники. Останні - найшкідливіші. Вони закривають весь звуковий прохід, зовнішній звук практично не чути, зате звук з навушників спрямований прямо на барабанну перетинку і надає на неї максимальний вплив. При постійному використанні таких навушників-затичок вже через 3-5 років з великою ймовірністю стануть помітні патологічні зміни слуху.


Ціни на популярні навушники для музики (в 2019 році):

Захист слуху від навушників

вихід:
  1. Для захисту слуху слід обмежувати прослуховування музики в таких навушниках до години в день. Але природно для мене і будь-якого меломана, це смертний вирок. Тому більш правильний підхід, просто не робити голосно і слухати на половині гучності.
  2. Купуйте тільки якісні вакуумні навушники (Топ кращих вакуумних навушників). Дешеві китайські моделі, мають жахливим звуком з надмірними, незбалансованими або глухими басами (це так само стосується середніх і високих частот). Це тягне за собою згубний вплив на слух і перевтома. Краще 1 раз купити якість, вони вам і прослужать в 5-10 разів довше:


Накладні навушники безпечніші

Закриті накладні навушники безпечніше, тому що знаходяться набагато далі від перетинок, мають високу шумоізоляцією і не вимагають значно підвищувати рівень гучності. Однак їх так само не слід слухати більше 1,5-2 годин на добу на високому рівні гучності, (корисна інфа про небезпеку, законі і штраф за навушники на вулиці, в самому низу).

Так само не варто забувати що слід купувати тільки якісні, наприклад з цього ТОПу накладних навушників.

Для будинку найкраще підійдуть відкриті, накладні або моніторні навушники. Вони пропускають звуки всередину і назовні, через що знижується тиск на барабанну перетинку.

Хороші моделі накладних:

По можливості (особливо будинку), слухайте музику з колонок, звук потрапляє у вуха з далека і найбільш природним чином. В цьому випадку, слухового апарату вам точно вистачить на все життя. 🙂


Безумовно, шкода навушників для слухового апарату людини існує завжди. Адже вухо є дуже ніжним і точним органом. Звукові хвилі, потрапляючи всередину вуха, впливають на барабанну перетинку і ряд слухових кісточок. Відбувається перетворення це їх хвиль в електричні сигнали, які по слуховим нервам потрапляють в мозок. І людина відчуває їх як чутний звук.

Трохи цифр:

Люди здатні чути звуки в діапазоні від 16-20 Гц до 20 кГц. Розрізнити звук можна починаючи з рівня 10-12 дБ. Наприклад, 20 дБ - рівень шепоту, 30 дБ - спокійна мова, 60 дБ - сильний неприємний крик. 80 дБ - максимальний рівень звуку, що не позначається негативно на слуховий апарат людини. Таку величину звуку можна почути, наприклад, в метро.

Вище 110 дБ починається червона зона для людського вуха - однозначно шкідливий і небезпечний рівень. А це як раз максимально видається більшістю навушників потужність. І вона порівнянна з потужністю шуму від злітаючого в 5 метрах літака! Безумовно, прослуховування музики на таких значеннях виявляється згубним для вух.

Мені 22, і я як будь-який інший чоловік мого віку дуже люблю слухати навушники на вулиці. Але я поступово відучують себе від цієї шкідливої ​​звички 🙂. Ж.Д шляху, дороги та інші місця перетворюються на справжнє пекло, якщо ви в навушниках і літаєте з улюбленою музикою в хмарах. Для зупинки складу деколи потрібно до 1 км. А за останній рік на Ж.Д більше 30 смертельних випадків через навушників. У мене вже було пару випадків (на щастя, не на Ж.Д.) ... Коротше не дуже хочеться втрачати кінцівок або відправлятися в тріп в інший світ ...

До речі вийшов закон про заборону на навушники. (Хто порушить, штраф 3000 р. Ознайомтеся, це потрібно знати всім 🙂)

Шкода навушників презентація (Самі цікавий відсів на цю тему):

Наостанок хочеться сказати, що від класичної музики шкоди в 20 разів менше ніж від дабстепа 🙂