Типи і види навушників - конструкції і застосування

У даній лікнеп-статті ми розставимо всі типи або види 😀 навушників все по поличках, в усьому що гойдається типів акустичного оформлення навушників, типів роз'ємів і та застосування. Ринок навушників настільки широкий, що зробити правильний вибір дуже не просто. Для того щоб витратити гроші з максимальною користю необхідно мати базові уявлення про навушниках в цілому. У цій статті ми розберемо, на що варто звертати увагу при покупці навушників.


Ціни на якісні навушники для музики (в 2019 році):
Типи акустичного оформлення:

За типом акустичного оформлення розрізняють такі навушники (дана категорія відноситься тільки до повнорозмірним навушників):

Відкритий тип навушників

При відкритому типі навушників - чаші мають отвори і не перешкоджають виходу звуку з протилежного боку динаміка. За рахунок цього зменшується звуковий тиск на вуха і відзначається велика природність звучання. За характером звуку дуже схожі на накладні навушники (неполноразмерние).

Напіввідкриті (напівзакриті). Чаші мають отвори невеликого розміру. Певний компроміс між відкритим і закритим типом, дозволяє домогтися трохи більшою шумоізоляції і меншою стомлюваності вух, зберігаючи при цьому легкість і природність звучання. Але по суті це ті-ж відкриті навушники.

Закритий тип навушників

При закритому типі навушників - чаші не мають отворів і, отже, повертають весь звук вам у вуха. Такий конструкцією можна домогтися гарної ступеня звукоізоляції, а також якісно опрацювати глибину звуку. В даному випадку важливу роль відіграють матеріали чашок їх конструктивні особливості. У випадку з навушниками Fisher Audio Fa-003Ti - виробник надає можливість вибрати знімні чаші з різних порід дерева, кожне з яких по-своєму прикрашає звук, допомагаючи таким чином підібрати фарбу до душі.

Дивіться найкращі навушники закритого типу


Типи роз'ємів навушників

Тип підключення навушників можна розділити на 3 основні типи:

 • Mini Jack 3.5мм - найпопулярніший роз'єм. Більшість навушників використовують саме цей роз'єм. Цей роз'єм вставляється в комп'ютери, телефони, планшети, ноутбуки, плеєри, телевізори.
 • Jack 6.3мм - професійний роз'єм, використовується в студіях для пультів, в музичних електроінструментах. Часто йде в комплекті до навушників з 3.5мм роз'ємом йде перехідник на 6.3мм.
 • USB - дуже популярний роз'єм використовується в комп'ютерах і ноутбуках. Навушники з таким роз'ємом зазвичай призначені для ігор і мають настроюються кнопки мультимедіа.

Типи бездротових навушників

Безпровідні навушники  - поступово завойовують ринок, з основних типів бездротових моделей виділяються:

 • Bluetooth - найпопулярніша технологія передачі даних в навушниках. Забезпечує гарну якість передачі звуку до 10 метрів.
 • DECT - більш якісний спосіб передачі даних, частіше використовується в домашніх радіо-телефонах. Працює до 15м, а й коштує дорого. Навушники з таким з'єднанням досить рідкісні.

Дивіться найкращі моделі бездротових навушників


Студійні (моніторні навушники)

Студійні навушники закритого типу - як зрозуміло з назви, вони створені для роботи в студії і моніторингу, зведення звуку. Їх особливістю є, широкий діапазон частот, висока деталізація і найголовніше рівність АЧХ. У таких навушниках звукорежисери можуть почути всі нюанси музики і підкоригувати її виходячи зі своїх переваг.

Дивіться рейтинг студійних і моніторних навушників


Тип випромінювача:

 • динамічні навушники - найпопулярніший тип. Хоча вони і мають свої недоліки, завдяки постійно вдосконалюється технології дорогі моделі видають звук дуже високої якості. Пристрій таке, що звук з'являється завдяки конусному дифузора, до якого приєднана магнітна котушка. Якщо через котушку пропускається струм, з'являється магнітне поле, яке взаємодіє з дифузором. Саме дифузор генерує з магнітного поля звукові частоти, вібруючи при зміні стану поля.
 • Навушники з врівноваженим якорем (арматурні) - стрімко набрали популярність завдяки своїй компактності і високої детальності звучання. Інтенсивно використовуються для моніторингу звуку під час живих концертів. Компактність дозволяє в один навушник вставити кілька випромінювачів, кожен з яких буде відповідати за певну частоту: бас, середину, верху.
 • Елетростатіческіе навушники Hi-End класу, якість яких на дуже високому рівні. Вимагають для підключення спеціалізовану док-станцію.
 • Планарні - навушники Hi-End класу. Випускаються декількома фірмами ентузіастами OPPO, Audeze, HiFiMan ... Технологія виготовлення дуже складна і дорога. розділяють:
 1. изодинамического
 2. ортодинамичні

Типи конструкції навушників:

Тип конструкції, мабуть найважливіший критерій більшості покупців при виборі навушників, - якого вони будуть розміру і як вони будуть "сидіти" на ваших вухах.

розрізняють:

Внутрішньоканальні навушники:

Внутрішньоканальні навушники (в народі: затички або вакуумні навушники, беруші). Амбушур (насадка) поміщається безпосередньо у вушний канал. Головною особливістю даного виду є бездоганна звукоізоляція, тому що в вушному каналі за допомогою гумового амбушюра утворюється подобу вакууму і звук надходить прямо вам в "мозок".

Кращі внутрішньоканальні навушники


Вставні навушники:

Вставні навушники (в народі: вкладиші). Розташовуються в вушній раковині. Мають низьку звукоізоляцію, тому що НЕ затикають вуха. За приводу не щільного прилягання до вуха в цих навушниках страждає нижній діапазон (бас). За якістю звуку програють іншим типам, зважаючи на конструктивних особливостей. З плюсів можна виділити те, що вони менше всіх чинять негативний вплив на слух на високій гучності, а також - чи не відрізають вас від зовнішнього світу дозволяючи реагувати на навколишні звуки (розмова, шум машини).

Рейтинг кращих вставних навушників


Типи накладних навушників

Накладні навушники. Даний тип навушників дарує користувачу максимально природну подачу звуку. Конструктивна особливість даного типу дозволяє використовувати динаміки більшого діаметру, що позначається на частотному діапазоні і на загальній точності музичної картини. Аудіофіли, які віддають перевагу не йти на компроміс зі звукоізоляцією і компактністю найчастіше вибирають саме навушники накладного типу.

Охоплюють навушники (повнорозмірні). Амбушюри даних навушників повністю охоплюють ваше вухо, що дозволяє добитися не погану звукоізоляцію, більш точної передачі басів і найчастіше високого рівня комфорту. Даний тип навушників володіє широкою сферою застосування: для роботи, для будинку, для вулиці.

Дивитися рейтинг кращих накладних навушників


Що ще варто знати про навушники?

За способом кріплення навушники бувають:

 • З дужкою, - яка з'єднує два навушника. Класика жанру так би мовити, використовується в накладних і повнорозмірних моделях.
 • З потиличної дужкою - варіант для спортсменів, або стиляг.
 • Навушні кріплення - кліпса або завушина чіпляються за вушну раковину.
 • Без кріплення - навушник безпосередньо вставляється у вушну раковину (вкладиші) або у вушний канал (внутрішньоканальні).

Кількість каналів:

 • Моно. Як зрозуміло з назви, моно - це навушник з одним динаміком. Найчастіше це гарнітури для роботи в офісі. Дозволяють одним вухом чути клієнта, а іншим - слухати тих, хто сидить поруч співробітників.
 • Стерео. Стандартні всім відомі навушники з двома динаміками для кожного вуха, які відтворюють стереозвук.
 • Багатоканальні. Особлива конструкція динаміків ігрових (геймерських) навушників, яка дозволяє подавати кілька різних звукових каналів на кожне вухо завдяки наявності декількох динаміків в кожній чаші. Чи стануть відмінною компактної заміною домашнього кінотеатру, тому що в продажу вже є навушники з підтримкою 5.1 і 7.1 звуку.

За импедансу (опору) розрізняють:

 • Високоомні навушники - з опором більше 100 Ом. Мають менше спотворень, найчастіше застосовуються професіоналами. Вимагають достатнього посилення для повноцінної роботи.
 • Низькоомні навушники - до 100 Ом. Найпопулярніший на сьогоднішній день тип, тому що може легко працювати від комп'ютера і портативної техніки.