ТОП 5 Якісних кабелів для навушників - вплив дроти на звук

Чи варто купувати більш дорогий аудіо кабель для навушників? Чи є різниця в звуці, при проведенні в навушниках з іншого матеріалу? Якщо ви ставите цими питаннями, знайте, аудіофіли ближче, ніж здається. 😉 Нижче розглянемо кілька цікавих з точки зору ціни і якості кабелів від перевірених виробників і спробуємо розібратися в ази «кабелестроенія».

Зверніть увагу, що: все більше випускається дротових навушників, навіть портативних і недорогих, з можливістю заміни кабелю. Це дуже корисно, якщо шнур пошкодиться. Або хочеться провід довше \ коротше, товщі \ тонше, м'якше \ жорсткіше. Але можна спробувати заміною кабелю змінити і звук.

 • Як з'єднати (спаяти) дроти навушників
 • Кабелі для навушників - розділ

Корисна інформація (додаткове читання):

 • Дорогі і дешеві акустичні кабелі: в чому різниця?
 • Вплив кабелю навушників на звук.
 • 8 найдорожчих кабелів.
 • Кабель аудиофила і кабель здорової людини.
 • Форум з обговореннями кабелів для навушників.

Пара цікавих оглядів на кабелі:

 • Огляд кабелю Han Sound Audio Muse II.
 • Огляд кабелів Linum.

Магазини та виробники:

 • Hybrid Audio.
 • Labkable.
 • Era in ear.
 • Fiio.

Власне, кінцевий звук залежить від кількох основних елементів: Якість прослуховується матеріалу, джерело, кабель, навушники і особисте сприйняття. І ось кабель варто підбирати в найостаннішу чергу.

Так, особисте сприйняття має дуже важливе значення. Це і Психоакустика і різниця в термінології. У будь-якому випадку, немає такого поняття, як «об'єктивно кращий звук». Смаки у всіх різні. І навіть, з огляду на це, людина вносить суб'єктивний погляд в свою оцінку будь-якого елементу аудіо-системи.

Який провід для навушників краще купити

Який провід для навушників краще купити?

Якщо у вас вже є хороший джерело (Портативний плеєр або домашня система), якісні навушники і фонотека «без втрат якості», то можна зайнятися вибором якісного кабелю. Але, якщо вам це все чуже, і ви віддаєте перевагу слухати музику від телефону в популярних недорогих навушниках, від заміни кабелю різниці не буде.

Мідний літцендрата на кастомних многодрайверних арматурних навушниках

Не варто забувати, що кабель повинен бути ще й зручним. Найчастіше добре звучать кабелі товсті, слабо гнуться і легко ламаються. Тому, важливо дотримати баланс, щоб не ходити з навушниками «на канаті».

Спробуємо розібратися чи варто купувати аудіо кабель для зміни (поліпшення) звуку. Якщо стоїть, то всім? І чи обов'язково ціна дроти визначає його якість? І спробуємо зробити це без занурення в фізичні або аудіофільскій терміни.

Чи варто купувати дорогі кабелі?

Перше і головне: не варто купувати кабель, дорожче, ніж навушники. Кабель за 50-100 $ надасть певний вплив на звук навушників за 300-500 $ - це буде чутно. А ось чи буде чутна різниця на бюджетних моделях - велике питання.

Як і все в аудіофільских середовищі, багато кабелі сильно переоцінені. Якщо в описі епітетів того, який стає божественний звук з цим кабелем, більше, ніж технічних характеристик - швидше за все, ціна не виправдана.

Якщо кабель поставляється в шикарній дерев'яній коробці, в ньому використані дорогі матеріали, де не потрібно (на кшталт металевих «бігунків» для регулювання довжини) - навряд чи він коштує своїх грошей.

У комплектації топових навушників все це ще має сенс, але кабель - це просто кабель. Все, що не стосується його прямого функціонала - відчутно «стосується» його кінцевої вартості.

Слід розуміти, що в кабелях використовуються приблизно одні й ті ж матеріали: Срібло і мідь. Різницю між срібним і мідним кабелем почути можна. Але ось між «наічістейшая» сріблом і «простим» сріблом - складно. Якщо взагалі можливо. Хитрі методи плетіння, взаємопроникнення матеріалів, штекери, коннектори, ізоляції та інші нюанси впливають на звук зникаюче слабо. З розряду, що вплив можна виміряти, але не почути.

Якщо ви задумалися про придбання кабелю саме для поліпшення звуку, не варто піддаватися аудіофільских казкам і відразу дивитися на кабелі за тисячі доларів. Краще починати з середніх. За 50-100 $ можна знайти гідний провід, «звучання» якого ви, напевно, почуєте.

Коротка історія спору про 'звуці кабелів'

У середовищі аудиофилов і просто любителів музики (і аудіо-обладнання) вже чимало списів зламано про питання «Чи є реально чутна різниця між проводом за 50 $, за 5000 $ і комплектних безіменним?» І однозначної відповіді поки не передбачається.

Найчастіше в цій суперечці аудіофіли не хочуть чути аргументів радіотехніків, обмежуючись або простим «я так чую», або більш агресивним «в моїй системі все прекрасно чути, якщо від вашої ніщебродской кавоварки кабель за 1000 $ звучить не краще звичайного, це не мої проблеми».

А люди, не з чуток знайомі з фізикою, хімією і радіотехнікою, не особливо хочуть прислухатися до «золотим вухам» аудиофилов, а наводять приклади вимірів опорів, ємностей і інших параметрів кабелю, які не повинні впливати на звук.

До слова, про вплив опору кабелю на звук в абсолютних величинах, думаю, не буде сперечатися і радіотехнік, воно має місце. 😉

І, що ще серйозніше, загрожують «подвійним сліпим тестом». Ось це вже аргумент. Факт: на сліпих тестах (особливо, подвійних-потрійних, які виключають елемент вгадування) більшість «золотих вух» пасують. Або не хочуть їх проводити зовсім, або перестають чути різницю.

Але не можна сказати, що ще ніхто не пройшов сліпий тест кабелів. Проходять, і навіть добре. І з повтореннями. Але такі люди рідко відстоюють точку зору «магії кабелів» на форумах, а зазвичай спокійно слухають свій роками зібраний сетап і нікому не заважають.

Вплив шнура на звук

Шнур для навушників є приладом, хоч і дуже простим. І у нього є свої параметри і вплив на загальну систему (електричний ланцюг). Узагальнено, кабель - це додатковий опір. Його величина складається з декількох параметрів.

По-перше, важливий матеріал провідника, його питома електропровідність. Великих таблиць з довідковими значеннями наводити не будемо. Просто узагальнимо: в навушникової проводах найлогічніше використовувати мідь і срібло (власне, вони і використовуються). Чим вони чистіші, тим краще, домішки дають свій внесок в електропровідність.

Є метали і з кращими параметрами електропровідності, але вони не використовуються через інших своїх особливостей: ламкість, дорожнеча та інші. Золото ж, яке все частіше зустрічається в аудіофільскій кабелях, проводить струм гірше міді. Єдина його перевага тут - воно не окислюється.

По-друге, довжина кабелю. Чим він довший, тим, відповідно, більше його підсумкове опір. Звичайно, при збільшенні довжини збільшується і його електрична ємність, але я хотів використовувати поменше термінів, а цей момент не настільки важливий, опустимо його. 😉

По-третє, діаметр перетину кабелю і його структура. Тут є 2 основні варіанти: безліч тонких кабелів ізольованих один від одного і сплетених (відомий літцендрата) або моножіла з досить широким перетином.

Sennheiser HD 800 з заміненим кабелем

Зверніть увагу, що: у першого варіанту більше опір (так як перетину маленькі і їх багато). Але, струм протікає в провідниках не рівномірно, а, здебільшого, у верхньому шарі (так званий скін-ефект), тому не можна сказати, що товста моножіла однозначно виграє. Крім того, вона майже ніколи не використовується в поратіве через свою жорсткості.

Загальний опір кабелів портативних навушників (З огляду на всі вищеописані параметри) варіюється від 0,5 до 10 Ом. Найбільше впливу додатковий опір кабелю робить на многодрайверние арматурні навушники при низькоомними джерелі \ підсилювачі.

Відповідно, на зміни звуку в підсумку впливає і джерело, і самі навушники. Однаковий кабель може дати різні нюанси на декількох підсилювачах і \ або навушниках, в залежності від типу навушників (арматурні, динамічні, великий \ маленький випромінювач, многодрайверная конструкція) і опору джерела \ підсилювача.

Є усталені поняття про «звучанні матеріалів» (мова йде про літцендрата):

 • Чистий мідь робить звук темніше за рахунок збільшення НЧ і згладжування ВЧ;
 • Посріблені мідь робить звук яскравіше. Стає більше НЧ і ВЧ, від чого поліпшується загальна розбірливість;
 • Гібрид (частина жив мідні, частина - посріблені) робить звучання розбірливим, але при цьому менш динамічним

Це підтверджується досвідом багатьох користувачів, в тому числі і моїм, тому можна прийняти дану інформацію в якості «відправної точки».

Є ще одне цікаве поняття - балансное підключення. З точки зору радіотехніки, воно досить хитре. Якщо в двох словах, то при балансному підключенні канали ізольовані від взаємного впливу (і зовнішніх перешкод) на всьому шляху від джерела до навушників.

Sony MDR-Z1R з можливістю балансного підключення

Для того, щоб зрозуміти ефект, потрібен повністю балансний тракт: Джерело і підсилювач, побудовані на відповідних принципах і кабель. Найчастіше портативні плеєри підтримують і балансное і звичайне підключення. Це говорить про те, що схема там небалансная, але на виході стоїть «міст», який дозволяє підключати відповідні кабелі. І цей варіант теж має вплив на кінцевий звук.

За великим рахунком, більш чіткий поділ каналів дає кращу стереопанораму і локалізацію здаються джерел звуку. У портативному аудіо вплив балансного кабелю (особливо, зі звичайним джерелом) не така велика, як намагаються показати маркетологи.

Чи варто гнатися за балансним підключенням? Відразу - явно не варто. Багатьом не подобається поділ каналів, втрачається якась «енергетика» записи. А багато зовсім не чують різниці. З досвіду можу сказати, часто вона близька до самопереконання.

Чи не станемо розглядати магію силових кабелів, USB-проводів, позолочених штекерів та інші речі, що межують з езотерикою (з технічних причин). Краще розглянемо 5 цікавих з різних точок зору моделей кабелів.

ТОП 5: Якісних проводів (кабелів) для навушників (2020)

МодельописЦіна
1MiniJack-MiniJack від MonopriceБюджетний якісний кабель для навушників 3.5 мм на 3.5 мм;6 $
2Кабель MEE Audio з MMCX адаптерамиБалансний кабель з перехідниками на різні стандарти підключення;100 $
3Pirole TPE 3B L-shapeПровід з мікрофоном для навушників;8 $
4Кабелі Hybrid AudioАудіофільскій кабелі для навушників ручної роботи;100 $
5Кабелі ISN Hi-Fi AudioЯкісні і відносно недорогі шнури для навушників з адаптерами MMCX.49 $

Вплив кабелю на кінцевий звук (особливо в портативній системі) - саме мінімальне. Найчастіше, навіть менше, ніж особисте сприйняття. Якщо ви роздумуєте про поліпшення звуку, спочатку логічніше міняти навушники, потім джерело. І вже в останню чергу - кабель.


5. Кабелі ISN Hi-Fi Audio

MMCX шнури для навушників

Кабелі ISN Hi-Fi Audio (49 $) - якісні і відносно недорогі шнури для навушників з адаптерами MMCX. Відмінний зовнішній вигляд, якісна збірка і матеріали і відчутна різниця в якості звучання - ознаки справжніх аудіофільскій кабелів, нехай і початкового рівня.

Увага! Роз'єм MMCX - один з 2 найпопулярніших стандартів для підключення вакуумних навушників (іноді і вкладишів теж). Відрізняється від другого (2 pin) тим, що дозволяє навушника повертатися навколо осі штекера.
 • Огляд трьох аудіокабелів ISN Hi-Fi Audio
 • Кабелі для навушників - розділ

MMCX шнури для навушників

З одного боку - це корисно. Дає можливість більш точно «налаштувати» посадку, покращує ергономіку в цілому. Але з іншого - ці коннектори легше ламаються. Все через ту ж рухливості.

У мене теж свого часу ламалися MMCX коннектори, як на кабелі, так і на самих корпусах навушників. Сумно, але поки так і не перейшов на 2 pin адаптери. Хоча збираюся. 😉

По звуку кожен з трьох кабелів привносить свої нюанси:

 • ISN S16 - найменш пофарбований звук. Хороший бас, сцена і детальність. Універсальний варіант, підійде для будь-яких навушників (з темним або світлим звучанням);
 • ISN C16 - кабель відчутно додає НЧ, і кілька підкреслює СЧ. Підійде для навушників зі світлим звучанням. Допоможе згладити занадто яскраві ВЧ;
 • ISN H16 - пропонує м'який спокійний звук з якісними НЧ і згладженими ВЧ. Найкраще підійде до навушників зі світлим звуком. До «темним» не рекомендується. Хоча, на смак і колір ... ;-)

Якщо ви шукаєте недорогий, якісний зручний кабель, який поліпшить звучання ваших навушників, обов'язково розгляньте продукцію ISN Audio. Відмінний варіант для якісних навушників середнього і вищого цінового сегмента в районі 100-250 $.

Кабелі ISN Hi-Fi Audio


4. Кабелі Hybrid Audio

Аудіофільскій кабелі для навушників

У мене зараз є 2 кабелю від Hybrid Audio (близько 100 $ кожен) - це аудіофільскій кабелі для навушників ручної роботи. Магазин (а точніше, майстер) добре відомий у вузьких колах. Пропонує різні кабелі на будь-який смак.

Зараз основним у мене є мідний літцендрата. Кабель досить товстий, але в міру м'який. У чорній ізоляції. З самими простим перехідником і «бігунком». Вся вартість береться тільки за кабель, ніяких переплат.

Якщо чесно, навіть не пам'ятаю, яка саме модель. У майстра їх дуже багато. 😉

Мідний літцендрата Hybrid Audio

Всі коннектори вибирав сам, вони теж середні за якістю, без надлишків: кутовий 3,5 мм mini jack і адаптери MMCX. Збірка хороша, кабель використовувався далеко не в «тепличних» умовах, але не порвався, зношений. По звуку якісна мідь дала моїм кастомом більшу детальність і натуральність в порівнянні з кабелем, який йшов в комплекті. Дуже добре для джазу, фолку та іншої інструментальної живої музики, якої слухаю все більше і більше.

Silver Crystal v3 (другий кабель) -  посріблені мідь з високим вмістом срібла по 10 жив на 1 провідник. Він відчутно товщі і набагато менш гнучкий. Але звук дає багато в чому цікавіше: більше НЧ, сам бас більш пружний, більш натуральні ВЧ і в цілому більш енергійна подача. У порівнянні з міддю.

Hybrid Audio Silver Crystal v3

Цей кабель довгий час був основним і улюбленим. Він відмінно підходить для металу. Першим же кабелем був Hybrid X2 mini (гібрид міді і посеребрёнкі), який вже продано. З ним звук був спокійніше, «тепліше» і менш агресивним.

Не можна сказати, що всі описані відмінності в звуці моментально «кинуться» в вуха. Це не те ж саме, що поміняти навушники. Але і вслухатися по кілька хвилин не потрібно. Поки писав статтю, пару раз «перетикати» кабелі, різниця чулася відразу. Але тут варто брати до уваги, що в многодрайверних арматурних навушниках різниця «звучання кабелів» чутна найкраще. Крім того, у одного кабелю опір відчутно нижче і звук в ньому банально голосніше. Але, навіть враховуючи ці моменти, відмінності є.

Кабель Hybrid X2 mini

Якщо ви шукаєте справжні аудіофільскій кабелі, але не хочете переплачувати закордонним виробникам за бренд і «лакшері» -упаковка, зверніть увагу на Hybrid Audio. Своїх грошей вони точно стоять.

3. Pirole TPE 3B L-shape

Провід для навушників з мікрофоном

Pirole TPE 3B L-shape (8 $) - провід з мікрофоном для навушників. Не має адаптерів, тобто або їх, або навушники до кабелю треба припаювати. Підійде тим, у кого пошкодився свій провід та / або потрібна гарнітура.

За якістю звуку даний провід для навушників з мікрофоном не дотягує до аудіофільскій, але, тим не менше, різницю в звучанні можна почути на навушниках середньої цінової категорії. Звук буде перебірливими, «тепліше» і натуральніше, в залежності від того, який дріт був «за замовчуванням».

 • Якісні кабелі будь-якої цінової категорії можна придбати в магазині Era in Ear.

Pirole TPE 3B L-shape кабель з мікрофоном

У навушників ціною близько 100 $ комплектний кабель швидше за все буде не гірше, а то і краще цього. Але є і винятки.

Якщо у вас навушники зі знімним кабелем, можна припаяти до Pirole TPE 3B L-shape потрібні коннектори та використовувати його в якості додаткового варіанту з гарнітурою. Пульт «вміє» управляти дзвінками, гучністю і перемиканням треків. Але тільки з iPhone. Зі смартфонами на базі Android, на жаль, не всі вони доступні можливості.

Pirole TPE 3B L-shape кабель з гарнітурою


2. Провід MEE Audio (MMCX адаптери)

Універсальний балансний кабель для навушників

Універсальний балансний кабель для навушників MEE Audio з MMCX адаптерами (100 $) хороший саме наявністю в комплекті трьох адаптерів під різні варіанти балансного (2.5) підключення. Про особливості балансного підключення сказано вище.

Балансний кабель для навушників MEE Audio MMCX в коробці

Різні способи балансного підключення

Цей вид підключення (і кабелів) прийшов з професійної техніки (Хоч там використовується не для поліпшення звуку, а для зменшення перешкод у довгих проводів), тому виробники «не домовилися» про єдиний стандарт.

У різних компаній свої погляди на балансное підключення. Найпоширеніший: кабель для навушників 2,5 мм mini jack. Цей стандарт використовується в багатьох портативних плеєрах. Але навіть тут буває різна терморегулятори.

Балансний кабель для навушників MEE Audio MMCX перехідники

Sony, традиційно для компанії, пропонує власний роз'єм: 4,4 мм jack. Hifiman використовує стандартний за розміром 3,5 мм jack зі спеціальною терморегулятори. І це навіть не всі варіанти. Тобто, щоб купити балансний кабель, потрібно замовляти штекер під свою техніку (коли кабель робиться під ваші потреби), або обзавестися перехідниками. Якщо є перехідники, кабель можна підключити до різних навушників і джерела.

У даного універсального балансного кабелю MEE Audio вже є перехідники на всі популярні варіанти підключення. А найпоширеніший - 2,5 мм - основний. Дуже зручно. Підключення до навушників через адаптери MMCX - один з двох найпопулярніших стандартів.

Кабель підійде для внутріканальних навушників середнього і вище середнього цінових сегментів. Провідник - посріблені мідь, конструкція кручена (4 жили, по 2 на канал). Всі роз'єми і перехідники надійні і якісні.

Балансний кабель MEE Audio MMCX

Багато аудіофільскій кабелі пропонують більшу кількість жив і якісніші (що неточно) матеріали. Але цей варіант дуже хороший в плані універсальності і балансу ціни та якості.


1. MiniJack-MiniJack від Monoprice

Якісний кабель для навушників 3.5 на 3.5

Спіральний кабель MiniJack-MiniJack від Monoprice (6 $) - бюджетний якісний кабель для навушників 3.5 мм на 3.5 мм. Відрізняється надійною збіркою і спіральної конструкцією. Може виступати в якості межблока (підключення колонок, підсилювача) або кабелю для навушників.

Вітою кабель для навушників 3.5 на 3.5 від Monoprice

Аудіофільских споживчими якостями не володіє, але звучати буде не гірше комплектного кабелю бюджетних і середніх за ціною навушників. Стане в нагоді там, де корисна кручена конструкція: щоб не валявся під ногами, але можна було і відійти.

Відмінно підійде на заміну зношеного дроту або в якості додаткового, так як займає мало місця. Штекери надійні, прямі. Сам кабель розгинається досить туго, що може бути як плюсом, так і мінусом в залежності від ситуації.


Шукайте щось конкретне (конструкція, музика, джерело) або залишилися питання? Залиште коментар 🙂.