USB слідом за Apple позбавляється 3,5-мм роз'єму для навушників

USB приймає естафету від Apple і прощається з 3,5-міліметровим роз'ємом для навушників. У вересні компанія Apple представила новий Iphone 7 і одним з найбільш обговорюваних нововведень став відмова від 3,5-мм роз'єму для навушників. Багатьом такий хід здався черговим способом заробити на власних навушниках AirPods, з чисто яблучним Lightning-портом, але, як стало відомо, не тільки Apple прийняв таке рішення.

У USB Implementers Forum не бажають відставати від конкурентів:

USB готують свою революцію серед аудіорознімів. Нещодавно компанія представила характеристики нового порту для навушників USB Audio Device Class 3.0. Саме він замінить старий добрий 3,5-мм роз'єм на гаджетах Android і Windows Phone, на порт стандарту USB-C. І такі зміни не заради наживи, USB Implementers Forum обіцяє ряд позитивних змін, в порівнянні з застарілими 3,5-мм.

Головну роль грає швидкість передачі даних, яка в новому порте значно підвищиться, в результаті ми отримаємо більш якісний звук, звукоізоляцію, швидку синхронізацію і цифро-аналогове перетворення. Аудіопристрої вийдуть на новий рівень, і все це запрацює за допомогою встановлених чіпів в навушники, які підтримують USB-C.

Зовнішній вигляд і інші переваги:

Дизайн пристроїв, в які буде вбудований USB Audio Device Class 3.0, також може зазнати змін. Гаджети зможуть «схуднути» на 1 мм, а це однозначний плюс. Практично всі компанії з року в рік роблять свої пристрої все тонше і тонше. Такий підхід спростить внутрішню будову пристроїв, і в результаті зменшить кількість роз'ємів, а гарнітура та інші аудіо зможуть обзавестися новими функціями. Приємним бонусом може стати і менше енергоспоживання.

Нове покоління портів буде виконувати не тільки функцію передачі аудіо, але і заряджатися ваш гаджет в більш прискореному режимі. USB Type-C дозволяє працювати з будь-якими типами інформації на пристроях Android і Windows Phone (різні файли, відео, аудіо). Можливо скоро на зарядку вашого пристрою знадобиться 10 хвилин 🙂 За допомогою USB Type-C заряджається безліч останніх флагманів, а значить і відмова від старого 3,5-мм роз'єму можна очікувати в найближчому 2017 році.

Головною відмінністю USB-C від порту Lightning виробництва Apple є відкритість системи, яку використовують у величезному асортименті, продукти різних виробників Android-гаджетів, і не тільки.