Відеокамери JVC огляд кращих моделей в 2020 році

Незважаючи на те, що в сучасному світі практично все що завгодно оснащено відеокамерами, а якість вбудованих камер смартфонів потихеньку підбирається до професійного, ринок відеокамер і не думає вмирати. Адже жоден смартфон, навіть з флагманськими характеристиками, навіть спеціально адаптований під зйомку, не дозволить отримати таку ж якість відео, як зняте спеціально призначеної для цього апаратурою. Причому необов'язково мати для цього дорогу камеру. Відеокамери з середнього або навіть бюджетного цінового сегмента легко обганяють за своїми характеристиками сенсори, вбудовані в смартфони або планшети.

Один з лідерів ринку відеокамер - японська компанія JVC, на моделях якій ми сьогодні зупинимося докладніше.

зміст

 • 1 Про компанію
 • 2 Як вибрати відеокамеру
 • 3 Топ кращих камер JVC
  • 3.1 JVC Everio GZ-R435
   • 3.1.1 Технічні характеристики
   • 3.1.2 Переваги і недоліки
  • 3.2 JVC GZ-RX645BE
   • 3.2.1 Технічні характеристики
   • 3.2.2 Переваги і недоліки
  • 3.3 JVC GC-PX100
   • 3.3.1 Технічні характеристики
   • 3.3.2 Переваги і недоліки
  • 3.4 JVC Everio GZ-RY980
   • 3.4.1 Технічні характеристики
   • 3.4.2 Переваги і недоліки
  • 3.5 JVC GY-HM70
   • 3.5.1 Технічні характеристики
   • 3.5.2 Переваги і недоліки
 • 4 Висновок

Про компанію

Датою заснування компанії вважається 1927 рік, коли на території країни висхідного сонця з'явилася невелика компанія, під назвою Victor Company of Japan, така назва була обумовлена ​​тим, що вона була дочірнім філією великої американської фірми Victor Talking Machine Company і лише через якийсь час назва скоротили до JVC.

Компанія володіла достатньою кількістю коштів, щоб надати своїм співробітникам високу заробітну плату, що дозволило залучити на роботу персонал з високою кваліфікацією.

Свою діяльність JVC почала з випуску електронно-променевих трубок і різних деталей для електроніки, які не тільки успішно збувалися на території Японії, але і експортувалися в Америку.

У 1930 році, JVC успішно налагодила випуск грамплатівок, що зробило зростання компанії ще більш стрімким через різко збільшилася прибутку. Причому настільки, що в 1932 році компанія налагодила випуск радіоприймачів, а в 1937 році винайшла власну модель.

Паралельно зі створенням радіоприймачів, JVC посилено працювала над створенням телевізора, який успішно презентувала в 1939 році.

Після війни справи фірми пішли на спад, як і у багатьох її конкурентів, однак саме в цей час до них приєднався доктор Кендзіро Такаянагі, який першим придумав спосіб отримання зображення за допомогою електронно-променевої трубки. Кендзіро Такаянагі став згодом одним з найцінніших співробітників JVC.

Починаючи з 1953 року JVC випускає грамплатівки формату LP і ставить на потік випуск свого телевізора. У 1957 випускає свою стереосистему, а в 1959 - відеомагнітофон і отримує всесвітню популярність.

Одним з найвідоміших досягнень компанії став формат записи відеокасет - VHS, створений в 1976 році, який склав сильну конкуренцію фірмі Sony, вже рік випускає свої відеокасети в форматі Betamax.

Почалася запекла боротьба за ринок між двома великими фірмами і до 1984 року переможець був визначений. Формат VHS використовували 40 компаній по світу, в той час як Betamax вважали за краще всього 12. Sony довелося згорнути свій формат і зайнятися розробкою відеомагнітофонів під формат VHS.

Компанія досі займається розробкою новітніх методів запису і відтворення звуку і відео, хіба що в 2009 році її купила японська фірма Kenwood і з 2011 року повна назва компанії стало JVC KENWOOD, під яким вона існує і до цього дня.

Як вибрати відеокамеру

При виборі камери потрібно в першу чергу звернути увагу на такі характеристики як:

 • Роздільна здатність матриці. Воно традиційно вимірюється в мегапікселях (Мп), однак не варто звертати увагу тільки на них, адже кількість пікселів - далеко не основний показник якості камери, адже по суті вони впливають лише на кінцевий розмір фотографії або відео. Розмір, зауважте, а не якість.

Набагато важливішими характеристиками буде тип використовуваної матриці, якість оптики і світлочутливість.

 • Дозвіл відео. Один з найважливіших параметрів камери. Зараз на ринку складно знайти камеру, дозвіл якої було б нижче HD (720р). Однак радимо почати розглядати моделі, які можуть знімати хоча б в FullHD (1080p). Камери з якістю дозволу 4К зазвичай коштують надзвичайних грошей і має сенс їх купувати тільки для професійної зйомки.
 • Фокусна відстань. Чим менше значення фокусної відстань, тим більше кут огляду (охоплення картинки).
 • Тип матриці. Серед переважаючих зараз MOS і СMOS матриць кращим є MOS, який дозволяє отримати більш якісну картинку, ніж CMOS, при такому ж низькому енергоспоживанні. Існує ще ССD матриці, які дозволяють отримати хорошу якість картинки, проте мають високе енергоспоживання. Зараз вони майже не використовуються.
 • Світлосила або діафрагма. Цим параметром позначається мінімальний розмір отвору в відеокамері, через який потрапляє світло на світлочутливий сенсор. Чим він менше, тим чіткіше буде кінцеве зображення і тим більш якісне зображення можна отримати при недостатній освітленості.
 • Дальність наближення за допомогою зуму. При оптичному зумі, наближення здійснюється механізмом обертанням лінз, внаслідок чого якість зображення не погіршується. Цифровий зум наближає зображення, використовуючи програмні можливості камери і використовує незадіяні пікселі матриці, що завжди впливає на якість зображення при наближенні.
 • Кількість доступних налаштувань для зйомки. Дуже корисно мати можливість контролювати кожен з доступних параметрів камери і вибирати потрібний режим для зйомки.
 • Час автономної роботи. Цей параметр особливо важливий, якщо ви їдете знімати в ті місця, де немає можливості зарядити камеру, тому зверніть увагу на нього. Якщо батарея у камери сідає через пару годин, це може доставити багато проблем в майбутньому.
 • Кількість кадрів в секунду. Чим вище цей показник, тим менше буде трястися і сіпатися зображення при зйомці.
 • Можливість підключення бездротових пристроїв надасть вам велику свободу дій.
 • Вага та розміри. Камери з меншою вагою забезпечать вам велику мобільність при зйомці, ніж камери, які необхідно встановлювати на штатив.
 • Кількість вбудованої пам'яті.

Топ кращих камер JVC

JVC Everio GZ-R435

Ціна: від 12 000 руб.

Технічні характеристики

ХарактеристикиJVC Everio GZ-R435
дозвіл відеоFull HD (1080p)
Частота кадрів50 кадр / с
Фокусна відстань еквівалентне40.5 - 1620 мм
Світлосилаf / 1.8 - f / 6.3
цифрове наближення200 х
оптичне наближення40 х
Тип матриціCMOS
Кількість мегапікселів матриці2.5
вбудована пам'ять4 ГБ
Підтримка карт пам'ятіSD, SDHC, SDXC до 120ГБ
роз'ємиUSB, HDMI, AV-вихід
Час автономної роботи5:00
Пило-, вологозахистТобто, плюс можливість занурення на глибину до 5 метрів
Розміри60x59.5x127 мм
вага290 г
JVC Everio GZ-R435

Непогана бюджетна модель з середніми технічними характеристиками. Вона має CMOS матрицю з роздільною здатністю 2.5 МП і функцією зворотного підсвічування. Камера вміє знімати FullHD відео в форматі AVCHD, причому записувати відео можна навіть наосліп при закритому дисплеї, якщо раптом це комусь знадобиться.

У камери хороше 40х оптичне наближення і 200х цифрове. Звичайно, при максимальному наближенні картинка сильно змальовується, але, швидше за все, ви і не будете знімати при такому зуме. Присутній стабілізація зображення, правда цифрова, а не оптична, але тим не менш для своєї ціни це все одно непогано.

Проте головною перевагою камери є невисокі характеристики, а її міцність і надійність. Вона має 4-х рівневу захист від різних видів ушкоджень. Крім занурення на глибину до 5 метрів, вона витримує падіння з півтораметрової висоти, має високий ступінь захисту від пилу і може довго перебувати на морозі, якщо температура не нижче 10 проЗ.

Гідності й недоліки

переваги:
 • Живуча батарея, яка може знімати відео 5 годин поспіль;
 • Солідний обсяг вбудованої пам'яті і підтримка SD-карти до 120 Гб;
 • Наявність стабілізації зображення;
 • Хороша автофокусування і можливість настройки балансу білого;
 • Висока якість збірки, міцність і надійність.
недоліки:
 • Незважаючи на низькі показники діафрагми, камера має проблеми зі зйомкою в умовах недостатнього освітлення, ймовірно через не надто вдалого типу матриці.

За свою ціну JVC зробили добротну камеру, проте треба розуміти, що вона призначена швидше для аматорської зйомки при несприятливих погодних умовах або на пляжі, ніж для створення професійних відео в студії. Також вона годиться якщо ви хочете познімати під водою, проте слід врахувати, що глибше 5 метрів занурювати її не рекомендується.

JVC GZ-RX645BE

Ціна: від 20 000 руб.

Технічні характеристики

ХарактеристикиJVC GZ-RX645BE
дозвіл відеоFullHD
Частота кадрів50
Фокусна відстань еквівалентне2.9 - 116 мм
СвітлосилаF / 1.8 - F / 6.3
цифрове наближення200x
оптичне наближення40x 
Тип матриціCMOS
Кількість мегапікселів матриці2,5 МП
вбудована пам'ять8 Гб
Підтримка карт пам'ятіSD, SDHC, SDXC
роз'ємиAV-вихід, HDMI-вихід, USB-інтерфейс, Wi-Fi
Час автономної роботи5:00
Пило-, вологозахистQuad proof
Розміри127x60x60 мм
вага295
JVC GZ-RX645BE

Ще одна модель серії Enverio R, яка відрізняється своєю живучістю і непотоплюваністю. Так само, як і у інших представників цієї лінійки, головною перевагою є рівень захищеності quad proof, який дозволяє їй пережити занурення в воду до 5 метрів, падіння з півтораметрової висоти і холод до -10 проС. Також вона надійно захищена від пилу.

І вона дійсно добре захищена від води, не дивлячись на відсутність силіконових вставок. Кнопка запису відео знаходиться на задній кришці, але зйомку також можна почати, відкривши екран, розташований збоку.

Через нього можна відкрити меню налаштувань, яке, однак, дуже скромне і не дуже інтуїтивно зрозуміле. Екран сенсорний, однак сенсор не дуже чуйний і іноді може не відгукуватися на натискання.

Якість зйомки не дуже відрізняється від інших моделей серії Enverio R, однак у цієї моделі є підключення до Wi-Fi і збільшений до 8 Гб обсяг вбудованої пам'яті.

Гідності й недоліки

переваги
 • Водонепроникність і живучість, завдяки захисту Quad proof цей девайс можна використовувати в екстремальних умовах;
 • Гарний час автономної роботи;
 • Підключення по USB;
 • Завдяки наявності WI-FI камерою можна керувати дистанційно.
недоліки
 • Багато хто скаржиться на низьку якість зйомки, колірна гамма картинки преобладающе блідо-сіра, сильно розмивається картинка при наближенні;
 • Вбудований акумулятор, який не можна замінити якщо він сяде, можна тільки зарядити. Однак для цього доведеться відкрити задню кришку, що призведе до втрати герметичності.
 • Лінза об'єктива нічим не прикрита і в дощ її заливає вода, тому необхідно додатково ставити козирок;
 • Немає роз'єму під мікрофон.

Ця камера згодиться для аматорської зйомки. Як і від інших її побратимів з цієї ж лінійки, не слід очікувати від неї супер якісної картинки, однак при зйомці на воді або в мороз, вона доведеться до речі, адже незважаючи на відсутність металевих і силіконових вставок, камера може пережити досить-таки екстремальні умови.

JVC GC-PX100

Ціна: від 45 000 руб.

Технічні характеристики

ХарактеристикиJVC GC-PX100
дозвіл відеоFull HD (1080p)
Частота кадрів50
Фокусна відстань еквівалентне29.5 - 295 мм
Світлосилаf / 1.2 - f / 2.8
цифрове наближення64 х
оптичне наближення10 х
Тип матриціCMOS
Кількість мегапікселів матриці12.8
Підтримка карт пам'ятіSD, SDHC, SDXC
роз'ємиAV-вихід, HDMI-вихід, USB-інтерфейс, мікрофонний вхід, Wi-Fi
Час автономної роботи3:00
Пило-, вологозахист
Розміри110x76x183 мм
вага625 г
JVC GC-PX100

Для тих, хто готовий розщедритися на щось більш якісне, можна розглянути варіант з камерою JVC GC-PX100. Хоч вона і схожа на модифіковану зеркалку, це все-таки повноцінна камера, яка видає гарну картинку на рівні професійних / напівпрофесійних камер, хоч на деяких ресурсах її і називають аматорською.

Маючи дуже скромний 10-и кратний зум камера дозволяє використовувати всі його можливості без втрати якості. Лінза в об'єктиві ходить плавно і безшумно в той же час забезпечуючи високу якість картинки при наближенні і зручний перехід від одного плану до іншого.

Капера досить компактна. Її можна тримати однією рукою, для чого у неї є спеціальне кріплення як у камкордера, до того ж для зручності зйомки прямо під рукою розташований перемикач масштабування.

На самій камері є безліч налаштувань, які починають діяти, якщо вибрати на фотографічному коліщатку режим "U" user. Вручну можна налаштувати майже все, включаючи діафрагму і баланс білого. Крім цього режиму є й інші, в яких теж можна змінювати налаштування, які, до слова, не скидаються і включивши назад цей же режим вам не доведеться все налаштовувати заново.

На цей девайс до того ж можна встановити безліч додаткових модулів. Таких як: видошукач, мікрофон із захистом від вітру і багато іншого.

Гідності й недоліки

переваги
 • Велика кількість параметрів, що настроюються для різних умов зйомки;
 • Функція оптичної стабілізації на високому рівні;
 • Точна і чітка автофокусування, яка спрацьовує практично миттєво;
 • Зручний дизайн;
 • Непоганий час автономної роботи;
 • Хороший вбудований мікрофон і є роз'єм для підключення зовнішнього;
 • Можливість підключення пристроїв за допомогою Wi-Fi. Причому управління зі смартфона не обмежена включенням камери, за допомогою нього також можна бачити те, що відбувається на екрані камери і здійснювати запис на флеш-карту.
недоліки
 • Скромні можливості оптичного наближення.

Хоч ціна і здається зависокою, за такі гроші ви отримаєте гідну камеру професійного рівня, яку можна успішно використовувати для зйомки різних заходів і студійної роботи.

JVC Everio GZ-RY980

Ціна: від 61 000 руб.

Технічні характеристики

ХарактеристикиJVC Everio GZ-RY980
дозвіл відео4К / FullHD
Частота кадрів30 / 4К; 50 / FullHD
Фокусна відстань еквівалентне3.76 - 37.6 мм
СвітлосилаF1.8 - F2.8
цифрове наближення200x
оптичне наближення10x
Тип матриціCMOS
Кількість мегапікселів матриці18.90 Мпікс
вбудована пам'ять
Підтримка карт пам'ятіSD, SDHC, SDXC
роз'ємиAV-вихід, HDMI-вихід, USB-інтерфейс, мікрофонний вхід, Wi-Fi
Час автономної роботи5:00
Пило-, вологозахистQuad proof
Розміри162x76x79 мм
вага620 г
JVC Everio GZ-RY980

Якщо ви все ж вирішили, що вам потрібно знімати відео в 4К, тоді ця модель може вас зацікавити. Зроблена у вигляді невеликого захищеного камкордера, вона зручно лежить в руці. Маючи той же клас захисту від води, пилу, падіння з висоти і холоду, що і у молодших моделей тієї ж серії, в цій камері сильно зросла якість відео.

Зібрано модель просто відмінно, всі деталі ідеально підігнані один до одного, забезпечуючи повну герметичність. Об'єктив втоплений глибоко всередину, корпусі з'явилися металеві вставки, що забезпечують ще більшу захищеність. Тепер камера може пережити набагато більшу кількість пошкоджень.

У кришки, що закриває роз'єми і 2 осередки під карти пам'яті, є спеціальна прокладка, додатково захищає від води.

Всі наявні на корпусі отвори мають внутрішню захист, тому турбуватися про збереження отворів для мікрофонів і динаміка не доводиться.

У камери десятикратний оптичний зум і об'єктив з відмінною світлосилою в f / 1.8, що робить його одним з кращих, навіть в цьому ціновому сегменті. Інженери з JVC придумали як зробити захищеною досить тендітну рухливу лінзу, однак для неї також можна додатково придбати захисний фільтр.

У відкидного поворотного дисплей сенсорний екран хорошої якості. З відгуком сенсора також зазвичай не виникає проблем. Через меню налаштувань можна виставити на потрібне значення такі параметри як:

 • різкість;
 • Обробка тілесних тонів;
 • гамма;
 • Колірна матриця.

Крім цього в камері настроюється фокус і зебра, причому автофокус відмінно спрацьовує і без налаштувань.

Крім стандартного режиму зйомки доступні интервальная і швидкісна відеозапис, а також присутня програмний стабілізатор зображення.

Гідності й недоліки

переваги
 • Величезна кількість налаштувань для зйомки, які оцінять навіть професіонали;
 • Високошвидкісна і інтервальна зйомка;
 • Наявність режиму Wide dynamic range, що дозволяє робити хороші знімки в умовах недостатньої освітленості або надлишку світла;
 • Два слота для карт пам'яті;
 • Можливість знімати в 4К;
 • Конструкція камери з захистом Quad proof;
 • Акумулятор, що дозволяє 5 годин знімати відео в 4К;
недоліки
 • Вбудований акумулятор, який не можна замінити на новий, якщо в старому закінчиться заряд. Проте це компенсується часом роботи;
 • Заплутана меню навігації, в якому буває непросто розібратися.

Цьому пристрою вдалося зайняти абсолютно унікальну нішу на ринку відеокамер. Крім того, що вона володіє всіма якостями, які повинні бути у гарній 4К камери, вона ще дуже надійна і має відмінну водо-і морозостійкістю.

В даний момент, пристроїв, що поєднують в собі обидві ці характеристики, на ринку просто немає.

JVC GY-HM70

Ціна: від 75 000 руб.

Технічні характеристики

ХарактеристикиJVC GY-HM70
дозвіл відеоFull HD 1080p
Частота кадрів50 кадрів / с при дозволі 1920x1080 
Фокусна відстань об'єктива3.76 - 37.6 мм 
СвітлосилаF1.2 - F2.8 
цифрове наближення200x
оптичне наближення10x
Тип матриціCMOS 
Кількість мегапікселів матриці12 Мп
Підтримка карт пам'ятіSD, SDHC, SDXC
роз'ємиAV-вихід, HDMI-вихід, USB-інтерфейс, вихід на навушники, мікрофонний вхід 
Розміри476x232x227 мм
вага3000 г
формати запису1080p; 1080i
JVC GY-HM70

Для тих, хто зробив відеозйомку своєю основною роботою або просто довгий час професійно цим займається, JVC випустила професійну камеру, покликану скласти конкуренцію Sony MC2000, вже давно відому на ринку професійних відеокамер.

Камера видає гарну картинку навіть в умовах практично повної темряви, а два знімних акумулятора дозволяють безперервно користуватися камерою до 15 годин. Їх можна міняти по черзі прямо під час зйомки, проте другий акумулятор доведеться докуповувати додатково.

Так як камера призначена для професіоналів, у неї величезна кількість налаштувань, які регулюються через меню на екрані, проте на корпусі зручно розташовані під рукою фізичні кнопки, які повинні знаходиться в легкому доступі при роботі, наприклад, повзунок зума, який, до речі може видавати 10 -і кратне оптичне наближення.

Незважаючи на велику кількість ручних налаштувань, в камері є хороший автоматичний режим, який згодиться для новачків і також дозволяє робити гідні фото і відео знімки.

Гідності й недоліки

переваги
 • Тривалий час автономної роботи, завдяки системі гарячої заміни акумуляторів;
 • Неперевершена якість зйомки, яке можна отримати завдяки величезній кількості налаштувань і наявності оптичної стабілізації.
 • Хороший показник світлосили, що дозволяє знімати в темряві при світлі всього в 1 люкс;
 • Використання для запису відео двох флеш-карт загальною ємністю до 128 ГБ;
 • Швидка фокусування в режимі автофокусу;
 • Живучість і якість збірки;
 • якісний мікрофон.
недоліки
 • Вага та зручність. Камера досить масивна і з усіма додатковими примочками важить близько 3,5 кг і призначена для перенесення на плечі, проте краще нею користуватися зі штатива, так як через деяких особливостей конструкції тримати на плечі її досить незручно;
 • Довго включається при запуску;
 • При всьому різноманітті функцій, налаштувати діафрагму, чутливість і затвор не вийде, проте це частково компенсують хороші вбудовані автоматичні настройки.

У своєму класі це чи не найкраща камера, судячи з відгуків набагато перевершує подібні моделі від Panasonic і Sony. Вона може стати хорошим вибором для того, хто часто займається зйомкою весіль та інших подібних заходів.

висновок

Насамкінець варто зазначити, що незважаючи на те, що за якістю зйомки низькобюджетні камери від компанії JVC часто поступаються тим же камерам Sony, проте сильно перевершують їх в міцності, надійності і водостійкості, що може стати вагомим аргументом для тих, хто знімає в екстремальних умовах.