Розумні годинник SUUNTO 9 Baro - переваги і недоліки

У Фінляндії, в місті Вантаа, в 2018 році відбулася презентація годин SUUNTO 9 Baro, що мають високу продуктивність. Представлені популярні моделі годин SUUNTO для альпіністів, гонщиків, триатлетів, а також мандрівників і просто любителів.

зміст

 • 1 Що можуть годинник і що не можуть
  • 1.1 Основні технічні характеристики
  • 1.2 Нагадування годин
 • 2 Все про батарею живлення
  • 2.1 Як покращилася економія споживання в новій версії?
  • 2.2 Недоліки, що стосуються споживання батареї
  • 2.3 Оптимізація GPS-модуля
 • 3 Додаток SUUNTO
 • 4 Тестування SUUNTO 9 Baro
 • 5 Гарантійні можливості товарної марки:

Що можуть годинник і що не можуть

Основні технічні характеристики

Важать годинник 2,86 унцій, що становить 81 грам. Екран годин Ø 50 мм, має дозвіл 320 X 300 pl, кольоровий. Є світлодіодне підсвічування. Застосовано сапфірове скло, сенсорний екран. Під час тренувань є блокування сенсорного екрана. Корпус товщиною 16,8 мм виготовлений з армованого скловолокном поліаміду, випускається 2 кольорів: білий і чорний. Кнопки і каркас безеля з титану 5-го класу. Ремінець шириною 24 мм виготовлений з силікону гарної якості, з шириною захвату 130 -230 мм. Водонепроникність до 100 метрів глибини. Інтервал робочих температур від -20⁰ до + 60⁰ З.

Цифровий компас з дискретністю 1⁰ і точністю 5⁰. Барометричний альтиметр з дискретністю 1 метр і інтервалом реєстрації 1 сек., Узгоджується з даними висоти по GPS. Він має діапазон виміру від -500 до 9999 метрів над рівнем моря. Внутрішній термометр має діапазон від -20⁰ до + 60⁰ С і дискретністю 1⁰ С. Барометр з дискретністю 1 hPa.

Є лічильник кроків, також є можливість відстежити і прорахувати скільки спалено калорій. Відстеження часу сну і неспання. Наявність журналів з описом Move і деталями етапів тренування. Так само є журнал тренувань з таблицями і графіками етапів тренувань. Ведеться аналіз дистанцій і тривалості на різних етапах в залежності від виду спорту. Можливість публікації в соціальних мережах зі стеженням рейтингу і коментарів. Перегляд стрічки активності. Є 17 мов, з них є російська. Немає можливості редагування повідомлень, але це можна зробити зі смартфона.

Є 80 тренувальних режимів. Можливість підтримки Bluetooth Smart, GPS, сумісні зі смартфонами Android і iPhone. Є підтримка програм зі спортивними інтернет-спільнотами. Також є автоматичне масштабування при GPS навігації в залежності від маршруту. Автоматична побудова зворотного маршруту з профілем висоти і в реальному часі. Є топографічні, а також супутникові карти місцевості. Побудова фізичних карт і узгодження з тепловими картами і картами з інтернет-бібліотек.

Після тренування годинник можуть самі поцікавитися відчуттями, є така функція, що стежить за самопочуттям. Відслідковуються зміни даних і результативність в реальному часі. Враховуються погодні умови, дані про атмосферний тиск, стан сонця, фази місяця. Можна настроїти повідомлення зі смартфона і отримувати повідомлення про прогнози погоди, штормові попередження, новини про погоду.

SUUNTO 9 Baro

нагадування годин

 • Будильник з налаштуванням 1-го сигналу;
 • До тренувальне нагадування, коли система прораховує про можливі тренуваннях, щоб не забути зарядити девайс;
 • Нагадування про 10% на низький рівень заряду і перехід в економічний режим. Воно може бути і під час тренувань;
 • При ще більшому розряді батареї, нагадування про перехід в режим Chrono з відключенням всіх функцій, крім відліку часу.

У режимі "Не турбувати" відключається звук і вібрація.

Говорячи про можливості цієї марки годинників, слід зазначити, що вони міряють навіть пульс, хоча цей режим самий неекономічний і його краще назавжди вимкнути. А в разі необхідності використовувати спеціальний нагрудний датчик. Годинники в такому випадку за замовчуванням будуть використовувати цей датчик, якщо він є і включений.

Все про батарею живлення

Годинники комплектуються літієво-іонною батареєю. Технічні характеристики якої очолюють рейтинг якісних акумуляторів такого типу.

Як покращилася економія споживання в новій версії?

Більш детальне опрацювання режимів з можливістю економії заряду батареї. При тривалих тренуваннях або подорожах, коли відсутня можливість підзарядки батареї. При розряді більше 10% годинник самі переходять в режим енергозбереження.

Є 3 режими фіксованих і один режим настроюється:

Вибрати необхідний режим можна верхньої правою кнопкою годин. Або на сенсорним дисплеї опуститися вниз в режим "Налаштування тренувань". В ручному режимі можна зробити настройки. Крім режимів тренувань, є ще більш економічний режими без підзарядки:

 • з повідомленнями через Android і цілодобове відстеження - 7 діб;
 • в режимі звичайного часу - 14 діб.

Звичайно ж під час тренувань можна міняти режим. Перехід в "режим роботи батареї" натисканням правої кнопки. Тут можна перейти з продуктивного на витривалий режим, не зупиняючись в тренуванні.

Недоліки, що стосуються споживання батареї

Оптичні датчики Valencell мають велике споживання, причому похибка вимірювань пульсу на зап'ясті близько 5%. З такою похибкою сенс вимірювання втрачається. У режимі "Витривалість" і "Продуктивність" робота датчика включена за замовчуванням. Але його можна вимкнути перед початком тренування. У комплекті з годинником є ​​нагрудний датчик, який менше споживає. І при його включенні годинник автоматично роблять виміри від нього.

оптимізація GPS-модуля

У SUUNTO 9 Baro досягнута економія розряду батареї завдяки спеціальним алгоритмом роботи GPS-модуля. Алгоритм FusedTrack ™ заснований на роботі не тільки GPS передавача, який оновлює свої показання раз в 1, 2 години, але і датчиків руху. Відомості про маршрут доповнюються гіроскопом, компасом і акселерометром. Точність маршруту при такому режимі роботи буває більшою, ніж навіть при більш частих оновленнях по GPS. Але економічність значно зростає.

Тепер годинник з включеним GPS-модулем можу працювати до 120 годин. Але в разі необхідності, наприклад, під час гонок на автомобілі або мотоциклі можна включити визначення по GPS кожну секунду, режим "Краща" точність. Тоді батареї вистачить на 25 годин роботи в такому режимі. Це важливо при подорожі на транспорті, велосипеді, або в горах з частими привалами, сходженнями і спусками. Економічні режими роботи GPS з алгоритмом FusedTrack ™ майже не має аналогів і вкрай зручні мисливцям, морякам, туристам, альпіністам і мандрівникам.

додаток SUUNTO

Ця програма розрахована для різноманітності тренувального процесу і веде журнал занять. Тут фіксуються дані про пульс, навантаженнях, маршрутах, є розкладу тренувань. З його допомогою легко планувати завдання, використовуючи різні онлайн додатки з консультацією і спілкуванням з іншими спортсменами або тренерами.

Є регулярні оновлення програми з урахуванням побажань користувачів. Розробляються нові функції і можливості додатків. Виправляються помилки, враховуються рекомендації.

Недоліком нового однойменного програми є те, що воно не переносить тренування в Strava. Це змушує деяких користувачів апаратом використовувати старе програмне забезпечення Movescount. Хочеться сподіватися, що цей недолік незабаром буде виправлений якимось розширенням чи оновленням.

Для додаткової індивідуальної настройки можна додати додаток в Suunto Traverse Alpha. Щоб переглянути вже наявні програми потрібно зайти в розділ "Планування та створення" в Movescount і вибрати APP ZONE. Там можна знайти підходяще готове додаток Suunto. А для того, щоб створити додаток, необхідно перейти в розділ "Планування та створення" і вибрати APP DESIGNER. Там можна спланувати завдання. Для цього потрібно додати додаток в спортивний режим і підключити обліковий запис Movescount до Suunto Traverse Alpha, щоб синхронізувати додаток Suunto з пристроєм.

Тестування SUUNTO 9 Baro

При створенні нової версії SUUNTO 9 Baro упор робився не тільки на створення більш економічних і зручних режимів роботи батареї, але і на запити і рекомендації саме професійних спортсменів. Конструктори намагалися врахувати і виправити всі недоліки і недоробки. З урахуванням їх рекомендацій проводилося тестування по всьому світу. Марка годин SUUNTO 9 Baro успішно пройшла тести, проведені в найсуворіших погодних умовах за великий проміжок часу. Упор при розробці також робився на точність, що люблять професійні спортсмени. Інноваційна робота GPS-модуля з алгоритмом FusedTrack ™ при випробуваннях змусила довіряти навіть скептиків.

Спочатку SUUNTO 9 Baro протестували в випробувальних лабораторіях. Їх кидали з висоти, піддавали ударам, трясці. Опускали на глибину, зчитували показання датчика висоти на глибині. Також виробляли глибоку заморозку, а потім розморожували і перевіряли режими роботи і роботу датчиків. Проводили натуральні випробування природними стихіями. Випробування гаджет пройшов, отримавши позитивні результати.

Після схвалення фахівцями лабораторії годинник надійшли на проведення тестів досвідченим спортсменам і експертам. Випробувачі і спортсмени проводили тестування і користування гаджетом протягом декількох місяців. Перевірялася зручність і надійність в звичайних умовах і під час відповідальних тренувань. Чемпіони світу, що брали участь в тестуванні апарату, заявили про надійність приладу. Наголосили на важливості того, що SUUNTO 9 Baro не відволікають під час тренувань, але є зручним помічником, які мають багато необхідних функцій.

Недоліком є ​​те, що в режимі щосекундного оповіщення по GPS заряду батареї не вистачає на повноцінний забіг або маршрут. На допомогу приходить GPS з алгоритмом FusedTrack ™, що використовує свідчення інших датчиків.

Також заявлялася проблема слабкої яскравості екрану дисплея. Погано читається текст з екрану, особливо при яскравому сонячному освітленні погано видно титри. Ця проблема частково компенсується наявністю світлодіодного підсвічування.

Наявність тільки 3 кнопок і тільки з однією, правого боку максимально захищає від випадкового натискання. Продуманий алгоритм перемикання дозволяє з легкістю повернути в потрібний режим. Інтелектуальне програмне забезпечення саме контролює роботу основних режимів.

Для початківців користувачів гаджетом годинник здаються завеликі і важкі. Основну масу їх становить батарея. Але якщо врахувати, що вони можуть замінити так необхідний смартфон, який легко можна пошкодити під час посилених занять і змагань, то це виправдовує. Ще сенсор легко заляпать жиром під час приготування або прийому їжі, також при ремонті техніки мастильними матеріалами. Але висока хімічна стійкість апарату залишає його в цілості. А висока вологозахищений дозволить просто помити їх шампунем або милом.

переваги:
 • Велика кількість складних і необхідних функцій;
 • Поліпшене керування трьома кнопками з одного боку;
 • Економічні режими роботи батареї;
 • Економічна робота GPS-модуля з алгоритмом FusedTrack ™;
 • Можливість зв'язку з онлайн спільнотами;
 • Висока водонепроникність;
 • високоякісний матеріал.
недоліки:
 • Велике споживання датчика Valencell;
 • Слабоватая яскравість дисплея.

Гарантійні можливості товарної марки:

 • можливість обміну годин в разі збереження товарного вигляду і наявності в цілісності фабричної упаковки;
 • міжнародна гарантія з можливістю безкоштовного ремонту та обміну продукції;
 • надаються професійні консультації, можливість вибору і ознайомлення з товаром;
 • є сертифікат якості.

Щоб уникнути покупки підробки товару необхідно перевіряти наявність сертифіката і офіційної гарантії.