Топ-рейтинг кращих електронних книг в 2019 році

Справжні любителі читання ніколи не відмовляться від традиційних паперових книг. Але тим, хто вважає за краще простувати в ногу зі прогресом і користуватися всіма досягненнями цивілізації, напевно будуть цікаві пристрої, що називаються електронними книгами.

Бук-рідери дозволяють користуватися численними електронними бібліотеками. З їх допомогою читання електронного тексту стає приємним заняттям. Але, як і інші електронні гаджети, різні моделі бук-рідерів відрізняються за своїми характеристиками. Тому щоб вибрати дійсно гарний пристрій, необхідно дізнатися топ-рейтинг кращих електронних книг.

зміст

 • 1 Функціонал електронної книги
 • 2 Критерії вибору електронної книги
  • 2.1 Розмір екрану
  • 2.2 Інші параметри екрану
  • 2.3 Управління
  • 2.4 Важливі функції
  • 2.5 Об'єм пам'яті і тривалість роботи без підзарядки
  • 2.6 Розміри і зовнішній вигляд
 • 3 Рейтинг якісних моделей електронних книг
  • 3.1 PocketBook 615
  • 3.2 PocketBook 614 Limited Edition
  • 3.3 PocketBook 625 Basic Touch 2
  • 3.4 ONYX BOOX Prometheus
  • 3.5 ONYX BOOX Bering 3
  • 3.6 PocketBook 631 Touch HD
  • 3.7 PocketBook 840-2 InkPad 2
  • 3.8 ONYX BOOX Vasco Da Gama

Функціонал електронної книги

Бук-рідер являє собою пристрій, що дозволяє читати електронний текст. Інша назва цього гаджета "електронна книга". Основне призначення даного пристрою - це зберігати і відтворювати текстової інформації та ілюстрацій. Тому електронна книга виконує функції сховища інформації, а також звичайної паперової книги. Тобто вона ще й відтворює або відображає збережену інформацію.

У деяких моделях передбачений розширений список виконуваних функцій, вони роблять процес читання комфортним. Такі моделі мають доступну ціну і гарна якість.

Критерії вибору електронної книги

Моделі електронних книг мають досить великий список відмінних рис і важливих параметрів. При покупці необхідно грунтуватися на власні переваги читача.

Розмір екрану

Цей параметр електронної читалки є одним з основних. Екран пристрою має бути максимально зручним. Від величини екрану безпосередньо залежить, наскільки велику сторінку гаджет зможе відобразити. У зв'язку з цим варто віддавати перевагу пристроям, які на екрані відображають хоча б один абзац з тексту цілком.

Дана вимога пояснюється просто - дорослій людині не потрібно читати по буквах або по словам. Сучасна людина читає відразу цілий ряд слів, а в більшості випадків і кілька пропозицій. Тому зручніше, коли на екрані видно багато рядків тексту.

Інший важливий параметр екрана - його геометрія або розміри в сантиметрах. Від цих величин залежить дозвіл екрана. Найчастіше використовують екрани електронних читалок з діагоналлю 6 або 8 дюймів. При цьому дозвіл екрана з цими параметрами становить 600 на 800 пікселів.

Для читання художньої літератури без ілюстрацій цього цілком достатньо. Однак при читанні газетних або журнальних сторінок необхідно, щоб розмір екрану був більше. При цьому при зміні розмірів екрану текст на повинен спотворюватися, а залишався читаним і добре видимим.

Інші параметри екрану

Крім розмірів екрану гаджета для читання текстів під час використання мають значення такі параметри, як кут огляду, наявність спеціального покриття проти відблисків, контрастність і яскравість, а також відтінок фону. Ці характеристики залежать від типу екрану:

 • Екран типу e-link створює максимальну схожість електронного тексту з друкованою сторінкою. Такий тип екрану називають електронними чорнилами. При використанні такої читалки створюється повне візуальне відчуття, що ви читаєте звичайну паперову книгу. У порівнянні зі звичайним дисплеєм на рідких кристалах електронний папір створює значну економію заряду батареї і має більший кут огляду. При читанні такої книги очі не будуть втомлюватися. Але в той же час такий екран дуже чутливий до сонячних променів і без належного захисту він може зіпсуватися.

 • Головний плюс читалки з рідкокристалічним екраном в тому, що вона оснащена підсвічуванням, що дозволяє користуватися гаджетом в темряві. Крім того такі електронні книги істотно менше коштують. Недолік цього типу рідерів в тому, що від їх використання очі втомлюються швидше і їх батарею потрібно частіше заряджати.

Від відтінку фону екрану залежить, наскільки комфортно буде користуватися книгою. Білосніжний фон створює максимальний контраст, але в той же час такий колір сильно дратує очі. Тому краще вибирати фон бежевий, світло-сірий, блакитний або інші спокійні комфортні кольору.

Від розміру кута огляду залежить, чи доведеться міняти під час читання положення електронної книги. Це створює незручність і зайвий раз напружує зір. Тому для великих екранів важливо, щоб і кут огляду був великим.

управління

Рідери можуть мати два типи управління: механічне або сенсорне. Більш просунуті моделі мають сенсорний тип управління. Кількість кнопок і клавіш на такому пристрої мінімізовано, що робить електронну книгу більш ергономічними. Цей тип екрану підходить для читання спеціальної літератури, коли є необхідність робити позначки в тексті.

Якщо електронну книгу використовують для читання простих художніх текстів, то можна обійтися і механічним управлінням. Крім того такі рідери довше працюють і більш надійні.

важливі функції

Один з важливих критеріїв хорошою електронної книги - велика кількість підтримуваних форматів. Для електронних книг підходять файли з певним форматом, які не читаються на звичайних комп'ютерах і ноутбуках. Для нормальної роботи необхідно, щоб рідер підтримував формати djvu, fb2, txt, html і деякі інші, чим більше, тим краще. З графічних форматів практично всі читалки без проблем відкривають файли формату jpeg. Є пристрої, що підтримують відтворення звуку з аудіовиходом і з функцією перегляду відео.

Важливо щоб пристрій підтримувало російський текст. Тільки на такому рідері можна буде читати книги на кирилиці і використовувати російськомовне меню при управлінні.

Обсяг пам'яті і тривалість роботи без підзарядки

Більшість сучасних моделей оснащуються досить великим обсягом пам'яті, який дозволяє вмістити, по крайней мере, 150 книг. У більшості випадків є можливість розширення пам'яті за рахунок використання додаткової карти.

При покупці електронної книги потрібно обов'язково цікавитися скільки пристрій тримає заряд і як часто його потрібно заряджати. Від цього залежить зручність роботи.

Розміри і зовнішній вигляд

Щодо цих параметрів вибір повинен ґрунтуватися тільки на зручність використання. Якщо експлуатація передбачається тільки в домашній обстановці, то цей параметр не має істотного значення. Якщо рідером будуть користуватися в дорозі, то він повинен бути максимально легким, тонким і зручним, щоб він зручно містився в сумці.

Рейтинг якісних моделей електронних книг

Зараз магазини пропонують величезний вибір найрізноманітніших читалок: є моделі кольорові і чорно-білі, з різним типом управління, що мають підсвічування і без неї, що поєднують в собі додаткові функції. Можна вибрати модель, що відповідає всім вимогам.

PocketBook 615

Ця модель визнана на думку фахівців і покупців найкращою. Багато в чому на це вплинула невисока вартість моделі. Даний рідер поєднує в собі відмінне співвідношення доступної ціни та гарна якість виконання.

Читалка оснащена монітором 6 дюймів типу E-Ink Pearl з високою роздільною здатністю 1024х758 пікселів. Це дозволяє читати текст, не напружуючи при цьому зір. Додатковий комфорт при роботі забезпечує підсвічування. Батарея досить економічна і дозволяє тривалий час обходитися без підзарядки. У комплекті йде карта пам'яті, але і вбудованої пам'яті об'ємом 8 Гб достатньо для розміщення великої кількості текстів. Книга може читати безліч форматів.

переваги:
 • висока контрастність;
 • захисне покриття від відблисків;
 • є підсвічування;
 • економічна і ємна батарея;
 • великий обсяг пам'яті.
недоліки:
 • не виявлено.

Середня ціна 9000 рублів.

Відео-огляд гаджета:

PocketBook 614 Limited Edition

Дана електронна читалка оснащена також шестидюймовим екраном такого ж типу, але дозвіл у неї менше, всього 800х600. Це пристрій для читання не має таких додаткових функцій, як Wi-Fi або Bluetooth. Але модель відрізняється невисокою вартістю і потужним акумулятором, що дозволяє не користуватися підзарядкою протягом декількох тижнів.

Додатковою перевагою моделі стала її висока надійність і здатність зчитувати безліч форматів. Ще одна перевага - це наявність спеціального загартованого скла. Тому цей варіант електронної книги може стати відмінним подарунком для дитини.

переваги:
 • низька вартість;
 • велика ємність акумулятора;
 • відмінну якість исполнения;
 • підтримка безлічі форматів;
 • ударостійке скло.
недоліки:
 • не виявлено.

Середня ціна 7000 рублів.

PocketBook 625 Basic Touch 2

Модель, яка займає третє місце, відрізняється досить простим пристроєм. Але, тим не менше, в цій читалки є все необхідне для комфортного читання текстів. Пристрій для читання книг оснащено монітором в 6 дюймів, виконаним з урахуванням новітньої технології E-Ink Carta. Тому читати тексти на такому моніторі дуже легко.

Обсяг пам'яті становить 8 гігабайт. Це дозволяє вмістити величезну кількість файлів у всіх існуючих форматах. Процесор досить сучасний і швидкий і дозволяє працювати без зависань. Модель оснащена функцією Wi-Fi, що дозволяє без проблем виходити в інтернет. Негативним моментом можна назвати тільки відсутність підсвічування.

переваги:
 • великий обсяг пам'яті;
 • швидкісний процесор;
 • якісний монітор;
 • наявність Wi-Fi.
недоліки:
 • немає підсвічування.

Середня ціна 6800 рублів.
Детальніше про дану модель - в відео-ролику:

ONYX BOOX Prometheus

Ця електронна книга відноситься до числа найдорожчих моделей. Монітор у неї перевищує розмір 9 дюймів, точніше розмір екрану становить 9,7 дюймів. Але при цьому дозвіл у монітора 1200х825 пікселів. Пристрій, здатний читати має такі кошти, як Bluetooth і Wi-Fi. Електронна книга має чутливий сенсор. У комплекті з пристроєм йде фірмовий чохол.

Пристрій прекрасно розпізнає всі формати файлів. Задня стінка читалки зроблена з металу, що є ознакою якості і надійності марки. Завдяки тому, що на пристрої встановлено ОС Android, текст можна читати в будь-якому положенні пристрою.

Дана читалка заявлена ​​як пристрій для читання спеціальної літератури. При цьому ці функції вона виконує недостатньо якісно. Для такої великої діагоналі недостатньо високий дозвіл. До того ж недостатньо можливостей для роботи з файлами в форматі PD.

переваги:
 • великий розмір екрану;
 • наявність виходу в інтернет і блютуз;
 • хороший сенсор;
 • наявність в комплекті фірмового чохла;
недоліки:
 • невисокою дозвіл;
 • висока ціна;
 • невеликі можливості для роботи з файлами в форматі PDF.

Середня ціна 24000 рублів.
Детальніше про переваги і недоліки девайса - в відео:

ONYX BOOX Bering 3

Даний рідер відноситься до категорії найпростіших, що підтверджує невисока вартість моделі. Монітор читалки має розмір 6 дюймів, дозвіл 1024х758 пікселів. Ця модель не має виходу в інтернет і такого функціоналу як блютуз.

Це пристрій для читання текстів підійде тим, хто віддає перевагу читати художню літературу і потребує зручному пристрої, яке добре тримає зарядку. Даний рідер можна брати з собою в поїздку, він без проблем тримає заряд кілька тижнів, і його не потрібно буде заряджати. Відпадає необхідність брати з собою зарядку і шукати перехідники.

переваги:
 • надійна і якісна модель без нововведень;
 • довго тримає заряд;
 • хороший варіант для поїздки;
 • низька ціна.
недоліки:
 • читає не всі формати;
 • немає інтернет і блютуз.

Середня ціна 7000 рублів.
Про особливості цієї електронної книги - в відео:

PocketBook 631 Touch HD

Ця модель рідера відрізняється простотою, але в той же час має інтуїтивно зрозумілий функціонал і досить ефективна. Цей пристрій оснащено монітором з розміром 6 дюймів і для цього розміру має відмінне дозвіл 1448х1072 пікселів. Є відрізняючи підсвічування з функцією налаштування в різних режимах. При такому великому дозволі не дивно, що монітор відрізняється хорошою контрастністю. Є можливість виходу в інтернет через Wi-Fi.

переваги:
 • висока роздільна здатність екрану;
 • підсвічування з можливістю настройки;
 • відмінна контрастність;
 • наявність виходу в інтернет.
недоліки:
 • іноді пристрій зависає.

Середня ціна 12500 рублів.
Відео-інформація про даний девайс:

PocketBook 840-2 InkPad 2

Даний рідер має великий розмір екрану - 8 дюймів. Якщо вибрати дрібний шрифт, на моніторі вміститься повністю аркуш формату А4. Сам пристрій має невелику масу при досить ємному акумуляторі. Пристрій здатний працювати без додаткової зарядки до шести тижнів.

Пристрій відрізняється зручним, якісним і зрозумілим інтерфейсом. Система бібліотеки книги добре продумана, на відміну від інших моделей, де ця функція реалізована недостатньо добре. При великих розмірах книги потрібно сумка для її перенесення.

переваги:
 • великий розмір монітора;
 • потужний акумулятор;
 • зрозумілий інтерфейс;
 • хороша система бібліотеки.
недоліки:
 • висока ціна.

Середня ціна 18000 рублів.
Відео-огляд «читалки» від професіонала:

ONYX BOOX Vasco Da Gama

Монітор цього рідера має розмір 6 дюймів, виготовлений за технологією E-Ink, що дозволяє читати його довго і очі при цьому не втомляться. Крім цього пристрій має і інші переваги. Легка електронна читалка оснащена зручними кнопками і читає різні формати файлів. Пристрій оснащений підсвічуванням і виходом в інтернет. Акумулятор досить довго тримає заряд. При нестандартному розташуванні кнопок управління на цю електронну читалку важко знайти обкладинку або чохол.

переваги:
 • книга легка;
 • є зручні кнопки управління;
 • читає більшість форматів;
 • наявність підсвічування;
 • є вихід в інтернет;
 • акумулятор довго тримає заряд.
недоліки:
 • важко підібрати чохол.

Середня ціна 7300 рублів.
Детально про переваги цієї електронної книги - в відео:

Як бачите, різноманітність моделей досить велике. При цьому компанії йдуть назустріч споживачам і випускають такі моделі, які користуються найбільшим попитом. Наприклад, зараз користуються популярністю моделі з розміром монітора саме 6 дюймів. Тому в рейтингу більшість моделей мають такий розмір.

Зараз найбільш кращі моделі з матрицею типу E-Ink Carta, оснащені підсвічуванням. Щоб відразу завантажувати текст на рідер, краще вибирати пристрої з підтримкою інтернет або блютуз, а також з можливістю нарощування пам'яті за допомогою microSD. В іншому вибір краще здійснювати в залежності від індивідуальних переваг.

Яка електронна книга вам сподобалась?
 • PocketBook 615 24%, 4 голоси 4 голоси 24% 4 голоси - 24% з усіх голосів
 • PocketBook 631 Touch HD 24%, 4 голоси 4 голоси 24% 4 голоси - 24% з усіх голосів
 • PocketBook 840-2 InkPad 2 24%, 4 голоси 4 голоси 24% 4 голоси - 24% з усіх голосів
 • ONYX BOOX Bering 3 12%, 2 голоси 2 голоси 12% 2 голоси - 12% з усіх голосів
 • ONYX BOOX Vasco Da Gama 12%, 2 голоси 2 голоси 12% 2 голоси - 12% з усіх голосів
 • ONYX BOOX Prometheus 6%, 1 голос 1 голос 6% 1 голос - 6% з усіх голосів
 • PocketBook 614 Limited Edition 0%, 0 голосів 0 голосів 0 голосів - 0% з усіх голосів
 • PocketBook 625 Basic Touch 2 0%, 0 голосів 0 голосів 0 голосів - 0% з усіх голосів
Всього голосів: 17 22.12.2017 × Ви або з вашого IP вже голосували. Голосовать