Чи шкідливі бездротові навушники | експертна матеріал

Експерт: Давид Шенкер

Строго кажучи, будь-які навушники шкідливі. Дротяні, Bluetooth. ІК, радіочастотні, накладні, накладні, "затички", "крапельки" ... Будь-які такі пристрої надають небажану звуковий тиск на барабанну перетинку і формують привабливу для розвитку бактерій середовище в зовнішньому вусі.

Тому рекомендується використовувати навушники який завжди і на повній гучності. Інакше цілком можна зіткнутися з погіршенням слуху або отитом (або подібними бактеріальними запаленнями).

Однак питання "Шкідливі чи бездротові навушники?" має на увазі трохи інше - шкідливіше вони всіх інших? Спробуємо в цьому розібратися.

Чим можуть бути шкідливі бездротові навушники?

Зі звуковим тиском на барабанну перетинку і створенням герметичній, вологому і теплому середовища в зовнішньому вусі, привабливою для розвитку бактерій і бактеріальних інфекцій, розібралися. Тепер черга радіосигналу.

Бездротові навушники - варто зробити застереження, що зараз ми будемо говорити про моделі з Bluetooth і радіочастотою 2.4 ГГц - для зв'язку зі смартфоном або комп'ютером використовують радіосигнал. Однак особлива його частота і цифрова передача на ньому специфікують інтерфейс. Так, Bluetooth-навушники використовують найпоширенішу в цивільній близькою зв'язку частоту - 2.4 ГГц.

На частоті 2.4 ГГц віщає практично все. Її випромінюють Wi-Fi-роутери і комп'ютерні миші без кабелю, радіотелефони та мікрохвильові печі. Bluetooth також використовує частоту 2.4 ГГц. В результаті купа техніки навколо користувача випромінює на 2.4 ГГц, створюючи потоки енергії.

Так, якби автор цієї статті виявився в чистому полі з повним набором свого EDC, у нього все одно було б п'ять випромінюючих на 2.4 ГГц пристроїв - смартфон, ноутбук, Bluetooth-миша, годинник і бездротові навушники.

Активне поширення позбавлених проводів пристроїв призводить до так званого "електромагнітного забруднення навколишнього середовища". А на цей випадок є нормативи! А саме - СанПіН 2.2.4 / 2.1.8.055-96, який і описує гранично допустимий нешкідливе значення потоку енергії на частоті 2.4 ГГц. воно становить 200 мкВт / см2× год.

Середня щільність потоку енергії від бездротових навушників з Bluetooth складає 1.6 мкВт / см2× год. Це не просто дуже мало. Щоб бездротові навушники якимось чином зашкодили, доведеться надіти їх на себе в кількості як мінімум 150 пар. Навряд чи у кого-то знайдеться стільки вух ...

Стоп! Мікрохвильовки і бездротові навушники використовують одну частоту!

Одним з важливих аргументів прихильників ідеї шкоди електромагнітного забруднення від BT і Wi-Fi є твердження, що мікрохвильові печі і Bluetooth використовують одну і ту ж частоту - 2.4 ГГц. І це правда. І СВЧ-печі підсмажують все живе, яке в них виявляється.

Є тільки одне "але" - потужність. Давайте проведемо аналогію. У лікарнях часто використовують фізіотерапію для лікування різних хвороб м'язів - до пацієнта підключають електроди і починають бити його струмом. Мало того, що добровільно це відбувається, так ще й допомагає! Значить - струм корисний? І якщо сунути пальці в розетку, то можна вилікуватися від взагалі всього?

Як би не так. Струм з високою силою цілком здатний "підсмажити" людини.

Аналогічно і з "чарівними 2.4 гігагерц". У мікрохвильовці варто дуже потужний передавач, на 600-800 Ватт. В телефоні або ноутбуці цих 600 Ватт годі й шукати, там би хоча б до 100 мкВт дотягнутися ... Тому випромінювання від телефону, ноутбука, бездротових навушників, Wi-Fi-роутерів або там мишок безпечно.

висновок

Бездротові навушники не більше шкідливі, ніж будь-які інші. І, так само як і з іншими типами, важливо дотримуватися гігієни слуху. Не застосовувати препарат аудіотехніку на дуже високій гучності, не носити її на голові більше години без перерви.

Також варто врахувати, що моніторні або "накладні" моделі трохи менше шкідливі, ніж внутрішньоканальні. Останні надійно закупорюють слуховий канал і направляють звуковий потік безпосередньо до багатостраждальної барабанної перетинки. Моніторні ж моделі забезпечують меншу герметичність органів зовнішнього вуха і при однаковій гучності створюють менший звуковий тиск на внутрішні органи слуху.

І, зрозуміло, навушники потрібно знімати під час переходу дороги - залізничної або автомобільної - і при знаходженні в громадських місцях або зонах підвищеної небезпеки.