У мене живе золота рибка кращі компресори для аерації акваріумів 2020

Акваріум - вікно в підводний світ, що надає сприятливу дію на фізичний стан людини, особливо дітей, літніх, хворих, з пригніченою психікою людей. Споглядання гідробіоніки умиротворяє, підвищує рівень доброти, спокою. Але при питанні про встановлення резервуара в будинку, багатьох зупиняють технічні питання обслуговування і догляду за рибками. А адже вони потребують уваги не більше кішок, собачок, кроликів, доглядати за ними можу навіть діти.

Крім грунту, рослин, насичують воду киснем, домашньому океанаріуму потрібні деякі пристосування. Перше з них - термометр для виміру температури. Обов'язковим атрибутом буде фільтр, за допомогою якого очищається "прозора і несмачна", світло, щоб рослини виділяли потрібну кількість кисню. Деяким видам риб знадобляться нагрівальні прилади.

Дуже важливою деталлю водосховища є компресор, хоча деякі акваріумісти вважають його допоміжним агрегатом. Давайте вивчимо, подивимося, розберемося.

зміст

 • 1 Навіщо потрібна аерація
 • 2 Що потрібно знати про акваріумному компресорі
  • 2.1 Типи і види
  • 2.2 Потужність
  • 2.3 Шумність
 • 3 Виробники акваріумних аераторів
 • 4 ТОП кращих компресорів для акваріумів
  • 4.1 П'ятірка якісних і функціональних
   • 4.1.1 5. JBL PROSILENT A300
   • 4.1.2 4. TETRA AРS 300
   • 4.1.3 3. EHEIM AIR PUMP 200
   • 4.1.4 2. Hydor Ario 4
   • 4.1.5 1. SCHEGO OPTIMAL
  • 4.2 Якісні бюджетні
   • 4.2.1 3. ALEAS AP-9803
   • 4.2.2 2. JEBO SONIC 301
   • 4.2.3 1.AQUAEL OXYBOOST 300 PLUS
 • 5 Обслуговування аератора
 • 6 Хитрощі аерації

Навіщо потрібна аерація

У природних умовах воду киснем насичують водорості і зіткнення поверхні з повітрям. Невеликий домашній "водойма" цим похвалитися не може, тому його мешканцям буде потрібна допомога. Щоб концентрація летючого хімічної речовини була рівномірною і оптимальної, потрібно штучна конвекція. Таке перемішування за допомогою маленької станції перекачки, що подає повітря в акваріум, називається аерацією.

Навіщо потрібна циркуляція:

 • рівномірний насичення киснем;
 • немає застою води, вона ідентична в будь-якому куточку;
 • температура по верствам і кутах вирівнюється.

Бульбашки, що піднялися наверх, лопаються, руйнуючи пилову, бактеріальну плівку, що з'являється постійно на поверхні води. Крім важливих життєвих показань для рибок, аерація несе декоративне навантаження: бульбашковий ліфт прикрашає підводний світ, радуючи око, ворушачи рослини, змушуючи мешканців активніше переміщатися. У підсумку, навантаження на прилад дуже відповідальна і значна: здоров'я мешканців біотелевізор, краса гідроміра тільки виграють від наявності у ньому цієї установки. Та й доглядати за таким водоймою простіше: простір стає чистішим, рибки і рослини живуть довше, не виникають процеси гниття водоростей.

Залишилося зрозуміти, як вибрати пристрій для аерації в домашньому аква-світі. Є, звичайно, окремі види морської фауни, які висовуються, дихають таким же повітрям, як ми (перлинні гурамі, деякі види сомиків), але це винятки. Обійтися без компресора чи ні, визначається за кількома факторами:

 1. Обсяг води і її заселеність. Трьом золотим рибкам в 200 літрах рідини кисню вистачить без нагнітача, в маленькому басейні на 50 літрів їм критично необхідний аератор. Є "примхливі" рибки, типу цихлид, яким без повітряного ліфта ніяк.
 2. Течія. Якщо внутрішній фільтр створює поверхневе рух води, вона добре насичується киснем (чим сильніше течія і більше площа води, що рухається) - додаткових пристроїв не потрібно.
 3.  Температура. У холодній воді рівень вмісту кисню вище, ніж в теплій. Якщо в акваріумі живуть тропічні мешканці, які потребують теплої води, без компресора буде складно.
 4. Водорості. Будь-які рослини виробляють кисень тільки при світлі. Вночі в густих заростях кисню вистачати не буде. Аератор особливо потрібен в нічні години.
 5. Поведінка риб. Якщо ваші гідробіонти намагаються плавати на поверхні, намагаються заковтувати повітря, висовуючи носи - це кисневе голодування - станція перекачки необхідна.

Що потрібно знати про акваріумному компресорі

Типи і види

За схемою роботи установки діляться на поршневі і мембранні.

поршневімембранні
потужністьхорошамалопотужні
Цінависоканижче поршневих при рівній потужності
застосуваннябудь-яка ємністьобсяг до 200 літрів
гучністьнизький рівень гучностівібраційні галасливі

Більшість побутових аераторів - вібраційні, їх фізика заснована на роботі зі змінним магнітним полем. Коливання магніту передаються на мембрану, вона регулює протягом повітря. Цей принцип дії не безшумний. Виробники працюють над зменшенням шумів, це збільшує ціну товару.

Поршневі агрегати працюють від електродігателя, вони радують міццю і безшумністю. Але рентабельність конструкції низька, бо коштує це відносно дорого.

Є мобільні пристрої, що працюють на батареях. Вони необхідні при переміщеннях рибок або всього резервуара. Іноді цей вид аератора рятує підводний світ за відсутності електрики. Цей тип може бути вібраційних або поршневим. В середньому агрегат на батареях працює 4-6 годин.

Ще за типом аератори бувають внутрішніми і зовнішніми. Зовнішні можна встановлювати під контейнером, за нею, щоб не псувати "морський пейзаж". Внутрішні поміщають на дно або стінку акваріума - зникає гучність.

потужність

Основний пункт вибору - продуктивність. Для воздухонагнетателя - це кількість перекачаного повітря (літри) за одну годину. Мінімальна норма (без биофильтрации) - 0,5 - 0,7 л / год на 1 літр води. Для 100-літрового водойми вона складе 50 л / год. Резервуар на 200 л можна забезпечити пристроєм потужніше - на 200 л / год.

Зверніть увагу на регулювання подачі повітря, спосіб подачі. НЕ у всіх моделях є гвинт, який регулює потік. Більш прогресивний варіант: регулювання відбувається автоматично при зміні продуктивності. Випускаються моделі з електронними установками.

гучність

Чутність роботи компресора залежить від конструкції, якості збірки. Для квартири терпимим рівнем шуму буде шелест листя - до 15 децибел. Шумове забруднення до 40 Дб вважається відносно тихим (цокання годинника).

Найгучнішими, за відгуками власників, названі прилади, зроблені в Китаї.

Є закономірність: чим тихіше аератор, тим дорожче він коштує. У цьому питанні у кожного свої пріоритети. Якщо ваші рибки живуть в вітальні, а не в спальні, з деяким шумом можна змиритися, вибравши товар по більш комфортною ціною.

Виробники акваріумних аераторів

Список популярних брендів змінюється тільки всередині, кожен місяць лідером стає будь-який з п'ятірки найвідоміших компаній. Компресори цих фірм можна брати, не замислюючись. На початок кварталу 2020 ТОП-5 виглядав так.

 • Aquael (Польща). Більше тридцяти років компанія створює товари для акваріумістики, постійно розширюючи асортимент, винаходячи нові вузли, пристрої. Це безсумнівне якість, що відповідає європейським стандартам. Товари сертифіковані, радують функціоналом.
 • Tetra (Німеччина). Заснована 60 років тому, компанія увібрала кращий досвід лідерів. Вона виробляє аквапрібори, корми для риб, аксесуари підводного стихії. "Під водою - попереду всіх" - девіз амбітної компанії.
 • Schego (Німеччина). Фірма створює різну гідротехніку, навіть медичне обладнання. Збирають і тестують її на заводі в Німеччині. Продукція славиться німецькою якістю, виробник дає гарантію.
 • Eheim (Німеччина). В цьому році відзначить 70-річчя з дня заснування. У фірми найдовша лінійка аква-приладдя. Весь світ користується продукцією цього виробника. Щороку тут випускають все більш досконалі товари для аква-світів.
 • Hydor (Італія). Найвідоміший бренд ексклюзивних товарів для домашніх океанаріумів. Компанія, створена в 1984 році, швидко домоглася пристойних результатів на водному ринку в країні, придбала популярність в Європі і світі. Італійська гідропродукція - надійність, безпеку, унікальність.

ТОП кращих компресорів для акваріумів

Вибираємо товари за якістю, ціною, функціоналу. З моделей, названих найкращими споживачами та експертами, не складно вибрати потрібне, корисне пристрій.

Якість по хорошей цене:

 1. Schego Optimal - найпродуктивніший;
 2. Hydor Ario 4 - найкращий підводний, безшумний;
 3. Eheim Air Pump 200 - якість підтверджується довгої гарантією;
 4. Tetra AРS 300 - інноваційні технології;
 5. Jbl Prosilent A300 - найекономічніший.

Моделі бюджетного сектора:

 1. Aquael Oxyboost 300 Plus - вишуканий, стильний;
 2. Jebo Sonic 301 - автономна модель (на батарейках);
 3. Aleas AP-9803 - мінімальна ціна при хорошій якості.

П'ятірка якісних і функціональних

5. JBL PROSILENT A300

Німеччина

2 690 - 3 036 руб.

Діафрагмовий компресор, по установці - зовнішній. Висока продуктивність - 300 літрів на годину, при цьому споживає всього 3,9 Вт. Його можна використовувати в 100-літровому водоймі, з не меншою ефективністю він працює в акваріумі на 400 літрів. Потужність регулюється. Крім того, модель має дві трубки для повітряних потоків, що покращує аерацію великих ємностей та повітряними ліфтами прикрашає "інтер'єр" підводного світу. При такій потужності агрегат видає рівень шуму - до 38,5 дБ, тобто практично безшумний. У комплект входять 2-метрові силіконові шланги, розпилювачі кулясті, оригінальні клапана (зворотні). Гарантія - 4 роки.

JBL PROSILENT A300 Переваги:
 • тиха модель, спати не заважає;
 • гарантія позамежна, зношення не буде прилад;
 • хороша комплектація, є все необхідне.
недоліки:
 • немає регулювання потоку, це прикро.

4. TETRA AРS 300

Німеччина (проводиться в Польщі, Китаї, дивитися по партії)

1 369 - 1 390 руб.

Компанія постійно випускає інноваційні товари. Ноу-хау моделі - шумопоніжающіе камери, щільні опори і стінки корпусу, що максимально знижує робочий рівень шуму. Оригінальний Silaflex-клапан витримує великі навантаження, запобігаючи потрапляння води всередину. Має пористі аератори. Чи не знижується продуктивність з закінченням гарантії (3 роки), це надійний прилад, готовий працювати роками.

У паспорті акцентується, що пристрій має міцну мембрану, 2 насадки, що випускають повітря, крани регулювання подачі повітря, отвір забору повітря має фільтр. У комплекті є навіть трійник для влаштування розгалужень.

TETRA AРS 300 Переваги:
 • гідна фірма, відома всім аквариумистам, вдала модель;
 • два роки безперебійної роботи - жодної поломки;
 • доступна ціна, хороша якість.
недоліки:
 • повинен бути вище рівня Н2О, треба контролювати (інакше при виключенні вода потрапить в мотор);
 • немає трубки подачі повітря, дрібнопористою аератора;
 • шумить не сильно, але в спальні краще не ставити.

3. EHEIM AIR PUMP 200

Німеччина (виробництво в Китаї)

2450 руб.

Якісно зібраний агрегат виглядає серйозно, працює відмінно. Виробник без ризику видає гарантійний талон на 36 місяців безкоштовного обслуговування в разі поломки. Пристрій циркулює воду в ємностях на 200-350 літрів. Підключається через аератор, фільтр, можна стикувати обладнання з повітряним приводом.

Особливість приладу - він двоканальний, може насичувати киснем відразу два незалежних акваріума. Незалежними регуляторами можна налаштовувати інтенсивність повітряних ліфтів, в кожній ємності по-своєму. Максимальна потужність напору - 2 метри. За допомогою розпилювача встановлюється розмір повітряних бульбашок. Якщо його повісити на стіну (передбачена гумова петля), працювати буде безшумно.

EHEIM AIR PUMP 200 Переваги:
 • відмінний "бульбашковий" дизайн, дрібні бульбашки лопаються тихо;
 • досить потужна машинка, можна регулювати силу потоку;
 • кілька варіантів для закріплення пристрою (ставити, вішати), класні присоски для кріплення на вертикаль;
 • вода може бути морською і прісною;
 • два роки безперебійної роботи радують.
недоліки:
 •  мембрана слабенька, на три роки не вистачило, але сервіс працює чітко;
 • немає зворотного клапана;
 • шланг закоротка, довелося силіконову трубку докуповувати.

2. Hydor Ario 4

Італія

1 226 руб.

Під брендом Hydor випускаються кращі внутрішні компресори для підводного світу. Вони вимагають спеціального догляду, бо працюють усередині водного простору. Модель кріпиться на дні, декорується під підводний рельєф. Важлива умова - висота води зверху повинна бути мінімум 50 см, щоб забезпечити заявлену продуктивність. Ніяких пристосувань для шумопоглинання не потрібно, про вібрацію можна забути.

Агрегат обслуговує водойма до 300 літрів, продуктивність - 200 л / год, споживає потужності - 11 Вт. Відмінним бонусом йде регулятор повітря. У комплекті є пластиковий шланг, фільтри (поролон).

Hydor Ario 4 Переваги:
 • зручний електричний шнур, майже 2 метри;
 • маленький, важить 450 г, легко ховається у водоростях і декорі;
 • класна ідея продувки і позбавлення від дрібних равликів.
недоліки:
 • фіксована мінімальна глибина;
 • постійно потрібно чистити;
 • для маленьких акваріумів не підійде - потужний дуже, рибу відлякує в малій воді;
 • енерговитратний, доводиться періодично регулювати потужність в цілях економії електроенергії.

1. SCHEGO OPTIMAL

Німеччина

1792 - 2246 руб.

Самий безшумний компресор лінійки Schego. Зовсім невеликий апаратик (14 х 6 х 7 см, вага - 600 г) не кидатися в очі, його легко переміщати, доставляти з магазину. Але враження про його маломощности - абсолютно невірно. Зазначена продуктивність в 250 л / год з реальністю не дуже збігається: цим на вигляд звичайним приладом аерують водойми на 200-500 літрів. Потужність при цьому - всього 5 Вт.

Тут один повітропровід з потужною мембраною, яка видає стовп води в 2 метри, що дає можливість підключення декількох трубок для обслуговування декількох акваріумів, або пристрої декількох повітряних ліфтів у великому резервуарі. Повітряний потік регулюється, вібрація мінімальна, шуму немає. Є у апарату ніжки для стійкості, можливість підвішування вертикально, мембрана якісна, передфільтр змінний, змінюється швидко і просто. Ця модель вважається найкращою серед потужних станцій перекачування повітря в воді з важливих для споживача показниками.

SCHEGO OPTIMAL Переваги:
 • абсолютно тихий;
 • за 5 років змінилося все, навіть мешканці, а компресор все той же - довговічний;
 • змінний повітряний фільтр, посилена мембрана, фільтр від пилу збільшують термін експлуатації в рази;
 • без зусиль працює на два акваріуми, де живуть рибки-антагоністи;
 • для такого терміну служби ціна оптимальна.
недоліки:
 • немає регулятора потужності;
 • немає зворотного клапана.

якісні бюджетні

3. ALEAS AP-9803

Китай

370 - 742 руб.

В більшості своїй китайські товари грішать невисокою якістю, за рахунок цього знижується ціна. Але і в цьому сонмі можна знайти пристойну модель. Одна з них Aleas AP-9803. Головне достоїнство - абсолютно комфортна ціна за прилад з продуктивністю 210 л / ч і регулятором подачі повітря.

Виглядає одноканальний нагнітач повітря пристойно, важить 360 г, потужність - 4 Вт. За хвилину перекачує 4,2 л повітря. Працює горизонтально і вертикально. Виробник запевняє, що є багаторівнева шумоізоляція, корпус виготовлений з ударостійкого пластику. Прилад новий, відгуків споживачів ще немає, впевнено підтвердити відповідність написаного реальності експертам і виявити переваги та недоліки поки важко.

ALEAS AP-9803

2. JEBO SONIC 301

Китай

300 - 469 руб.

Незамінна річ при перевезенні рибок - мобільний компресор. З цим одноканальним агрегатом на батарейках (дві пальчикові) можна боротися за життя підводного царства при відключенні електроенергії, "вигулювати" рибок на дачу. Звичайно, обслужити він може невелику ємність - до 50 літрів, але переганяє 60 л / год газу цілком оперативно. Маленький, легкий (300 г), він поміщається в кишені піджака. Звичайно, повітропровід тут один, але є управління швидкістю подачі повітря. Присутній в приладі вугільний фільтр, що очищає повітря в процесі аерації.

JEBO SONIC 301 Переваги:
 • мобільність і легкість вражають, як і ціна;
 • на випадок НС - зручно, недорого, безпечно.
недоліки:
 • малопотужний, батарейок треба багато;
 • бідна комплектація.

1.AQUAEL OXYBOOST 300 PLUS

Польща

990 - 1 149 руб.

Якісний мікропроцесор, закритий в нетрадиційний за формою корпус, схожий на "літаючу тарілку", конкурує з німецькими моделями. Зазвичай аератор намагаються прибрати з очей, цей виставляють, як частина декору.

Технічні характеристики малюка вражають: безшумний, два воздуховода (незалежних), регулювання потужності, продуктивність, що дозволяє обслуговувати акваріуми на 200-300 літрів. Двоканальний, але енергії споживає всього 2,5 Вт. Вага - 630 г.

AQUAEL OXYBOOST 300 PLUS Переваги:
 • економно витрачає електроенергію;
 • 2 регулятора подачі повітря, незалежні, дуже зручно, качає добре;
 • гарантія на 2 роки;
 • ціна доступна.
недоліки:
 • немає зворотного клапана;
 • не пристосований для вертикального підвішування (щоб менше шумів);
 • ніжки від вібрації перекошуються.

обслуговування аератора

Щоб компресор виконував всі заявлені функції якісно, ​​відповідав параметрам, потрібно правильно за ним доглядати, розуміти принцип дії і вчасно виконувати необхідні профілактичні роботи.

 1. По ходу роботи приладу, мембрани можуть сточуватися, ламатися, фільтри забруднюватися. Своєчасно потрібно міняти повітряні фільтри, гумові мембрани.
 2. Трубки періодично забиваються суспензіями, не пропускаючи до води кисень. Виявивши слабкий потік, мало бульбашок або їх відсутність, терміново проводите чистку.
 3. Іноді ракоподібні мешканці клешнями псують шланги. Потрібно мати під рукою запасні (не тільки шланги).
 4. На випадок поломки основного аератора, відключення електрики, перевезення підводного світу в інше місце, бажано мати запасний мобільний міні-компресор (батарейковому).

хитрощі аерації

Кисневе насичення води - не бульбашки, це помилка потрібно розвінчати. Повітря з водою змішуються на водній поверхні. Щоб на поверхню для збагачення надходила вода з глибини, потрібно рух. Коливання, вихори, ворушіння і створюють бульбашки, вони штовхають пласти води наверх, де відбувається змішування. Отже, важливим пунктом аерації буде безперервність процесу.

Водні рослини, що виробляють кисень вдень, вночі його ж поглинають. Якщо на ніч вимикати пристрій, рибки отримають асфіксію, водорості теж, навіть корисні бактерії можуть загинути, порушиться біобаланс. Коли вранці включиться агрегат, в акваріум почнуть надходити отруйні речовини, які накопичилися без "продувки" за ніч.

Щоб підвищити рівень кисню у воді, потрібно дещо остудити воду. Чим вона тепліше, тим більше витрачається кисню.

Корисна в аква-аптечці 3% перекис водню. З її допомогою можна пожвавити задихається рибу, боротися з непотрібною живністю, шкідливими водоростями. Вона ж лікує риб'ячі бактеріальні інфекції. Перекис в Н2Про розпадається на кисень і воду, що абсолютно нешкідливо, якщо не переборщити.

Аерація - життєво важлива умова життя організмів у воді. Живі, що снують по всій території, рибки, соковита зелень, чиста (без плівки) поверхню - все це результат цілодобової прокачування води. Це вимагає уваги і часу, але воздасться того, хто освоїть нескладний процес догляду за підводним царством.

Биотелевизор в будинку - це зачаровує, таємничий світ, незвичайний куточок, який привнесе умиротворення, додасть в атмосферу дружелюбності і спокою. Релаксація при спостереженні за водним світом корисна для здоров'я. Споглядання води благотворно впливає на нервову систему. Ви тепер знаєте, як забезпечити нормальне життя всім мешканцям вашого особистого океанаріуму, створити свій райський куточок для відпочинку - купуйте акваріум, аератор, золотих рибок і блаженства.