Соковижималка або соковарка що краще вибрати?

Проблема вибору пристосування для приготування консервації з соку актуальна для багатьох сімей і, зокрема, господинь. Але не тільки господині переймаються цією проблемою, але і ті, хто просто хоче дбати про своє здоров'я, включати в свій раціон натуральні соки. Для цього необхідно буде ознайомитися з кожним видом окремо.


зміст


 1. Переваги та недоліки соковижималок
 2. Переваги та недоліки соковарки

Переваги та недоліки соковижималок

В даний час існує величезна кількість моделей соковижималок:

 1. Універсальні, вони ж відцентрові - дана модель підходить тим, хто хоче досягти максимальної швидкості приготування соку, якщо існує потреба в щоденному вживанні свіжовичавленого соку, або, якщо у вас сім'я з великої кількості людей. Даний вид соковижималок містить безліч моделей в ціновому діапазоні від 1000 до 12 000 рублів, що дозволяє сім'ям з абсолютно різним достатком забезпечити себе якісним і корисним продуктом.

 2. Конусная соковижималка, або соковижималка холодного віджиму - вона ж шнековая. Даний вид приладу дозволяє користувачам отримувати соки не тільки з ягід або фруктів, а й з овочів і навіть горіхів. Основними користувачами даних моделей є вегетаріанці або просто любителі овочевих соків, а також гурмани і сироїди. Не варто забувати і про людей, які дотримуються дієтичного харчування за своєю або з медичної волі. Однак є очевидний мінус у даного виду соковижималок - ціна. В середньому ціна стартує від 12 тисяч рублів за штуку. Також даний вид має більш обмежений модельний ряд.

 3. Цитрусова соковижималка - вона ж цитрус-прес. Обмежена в своїх можливостях соковижималка. Не підходить ні для яких цілей, крім як виготовлення соку з цитрусових. Можливе використання граната в якості продукту. Однак даний вид може похвалитися компактністю, майже безшумною роботою і турботою про сімейний бюджет. Ціновий діапазон на якісні моделі даного виду коливається в межах від 1 000 до 3 000 рублів.

потужність

Один з найбільш важливих параметрів соковижималок, на який варто звертати свою пильну увагу при виборі моделі. Тут працює одне просте правило - чим вище у соковижималки потужність, тим швидше, а головне якісніше ви отримаєте свіжий сік. Однак не варто забувати, що найчастіше більш потужні моделі мають великим шумом, тому намагайтеся збалансувати прийнятний для вас рівень шуму і бажану потужність.

Розглянемо потужності основних видів соковижималок:

 1. Універсальні (відцентрові) - найбільш оптимальний показник потужності для даного виду становить 250-300 Ватт. При цьому сепаратор розвиває швидкість обертання від 10 000 до 12 000 оборотів в хвилину. Варто відзначити, що тут не працює правило більше - краще. Більш високі показники не привнесуть в якість віджиму поліпшень.

 2. Конусні соковижималки (соковижималки холодного віджиму або шнекові) - даний вид має трохи більшим діапазоном потужностей - від 200 до 400 Ватт. За свою ціну це цілком прийнятний показник, якого буде цілком достатньо для побутових потреб.

 3. Цитрусові соковижималки - самі малопотужні в порівнянні з двома іншими видами. Діапазон потужностей коливається в межах 20-40 Ватт. Але в даному виді потужність не настільки важлива через призначення соковижималки і її особливостей будови. Для якісного і швидкого віджиму цитрусових цілком достатньо всього 25 Ватт.

Додаткові можливості

Тут будуть перераховані популярні неосновні параметри соковижималок, які полегшують процес приготування соку.

 1. Додаткова функція, що дозволяє запобігти забрудненню поверхні "крапля-стоп".

 2. Мірна ємність для збору продукту

 3. Стійкі, ніжки, які повинні бути прогумованими. Дуже важливий аспект для відцентрових соковижималок.

 4. Можливість знімати всі деталі для їх подальшої мийки.

 5. Важіль для фіксації плода.

 6. Пряма подача рідини в стакан.

 7. Велика кількість насадок.

 8. наявність реверсу.

переваги

 • великий вибір моделей;

 • збереження в вихідному продукті вітамінів і мікроелементів.

 • широкий ціновий діапазон;

 • можливість підібрати прилад "під себе";

недоліки

 • для консервації соку даний прилад не підходить.
!

Таким чином, якщо потрібно отримати максимальну кількість вітаміном з соку, то ваш вибір - це соковижималка. Однак, якщо необхідно провести консервацію соку, то для того, щоб зберегти свіжість продукту доведеться вдатися до безлічі хитрощів, втративши при цьому велику кількість вітамінів.

Кращі виробники

На ринку представлена ​​величезна кількість моделей і фірм, що їх випускають. У кожному виді соковижималок ви зможете знайти знайомі бренди. Найбільш популярні - це Philips, Panasonic, Bosch, Moulinex, Vitesse, Braun, Kitfort. Всі ці виробники пропонують широкий асортимент моделей і привабливий діапазон цін. З огляду на необхідні параметри покупцеві не скласти праці підібрати соковижималку саме для себе.

Переваги та недоліки соковарки

На відміну від соковижималки пряме призначення соковарок - приготування соку для тривалого зберігання. Соковарка готує продукт для консервації в процесі своєї роботи, варення, звільняючи користувача від додаткових маніпуляцій з готовим продуктом для його збереження.

Найбільш поширеними видами соковарок є електричні (живлення від мережі) і соковарки із зовнішнім джерелом нагрівання.

За своєю будовою соковарка є простим набором металевих ємностей різного об'єму, які розташовані один над одним.

переваги

 • Універсальність, завдяки простоті пристрою.

 • Легкість в миття пристрої.

 • Безшумність в роботі.

 • Великий термін зберігання продукту, що виробляється.

 • Стерилізація в процесі приготування.

 • Більший обсяг виробленого матеріалу в порівнянні з соковижималками.

 • Безпека.

недоліки

 • Габарити. У порівнянні з соковижималкою розміри соковарки значно більше.

 • Велика втрата вітамінів і мікроелементів в процесі приготування.

Кращі виробники

Нижче наведено короткий огляд доступних в Росії моделей соковарок:

 1. Калитва. Виробництво - Росія. Обсяг до 6 літрів. Можливість використання на газовій і електричних плитах. Ціна в районі 1 000 рублів.

 2. Webber. Китай. Обсяг до 8 літрів. Матеріал - нержавіюча сталь. Можливість використання на будь-яких плитах. Ціна в районі 2 000 рублів.

 3. Bohmann. Китай. Обсяг до 5 літрів. Матеріал - нержавіюча сталь. Також може використовуватися на будь-яких плитах. Наявність шестишарові дна. Ціна в районі 2 000 рублів.

 4. Rommelsbacher. Німеччина. Електрична модель. Потужність 1 500 Ватт. Обсяг до 4 літрів. Покриття корпусу кіслоустойчівой емаллю. Ціна в районі 5 000 рублів.

!

У наступних статтях наші експерти розповідають, як правильно вибрати соковижималку для овочів і фруктів і секрети вибору електросушарки для овочів.Увага! Даний матеріал носить суб'єктивна думка авторів проекту і не є керівництвом до покупки.