Топ - рейтинг товщиномірів лакофарбових покриттів автомобілів в 2020 році

В останні роки стрімко розвивається ринок з продажу вживаних автомобілів. У зв'язку з цим, виникла необхідність, більш ретельної перевірки стану кузова. Найчастіше продавці, нахвалюючи своє авто, приховують справжню картину і не розповідають потенційним покупцям про те, що машина була бита і можливо не один раз. Якраз в таких випадках приходять на допомогу товщиноміри - спеціальні прилади, які створені для вимірювання величини лакофарбового покриття.

Такі прилади дозволяють виявити навіть найменші відхилення від норми - це вказує, що машина була в фарбуванні повністю або частково. Звичайно, товщиноміри, знайшли своє застосування і в інших галузях промисловості, де від поверхонь і їх якості залежить часом життя людини. З огляду на всю важливість даного приладу, в нашій статті рейтинг якісних і популярних товщиномірів на ринку. Сподіваємося, що наші поради будуть корисні і продавцям, і покупцям.

Свій вибір ми зупинили на приладах, які відповідають таким вимогам:

 1. Ціна і якість - вигідні для покупця;
 2. Відгуки та думки від використання експертів в даній області;
 3. Міцність і довговічність вироби;
 4. Функціональні можливості приладу.

Всі моделі, представлені в нашій статті, заслуговують вашої уваги.

зміст

 • 1 Рейтинг популярних товщиномірів ЛКП 2020
  • 1.1 ETERI-111
  • 1.2 DELTA T 615
  • 1.3 ETARI ET-444
  • 1.4 RICHMETERS GY910
  • 1.5 Atakom
  • 1.6 CHY-115
  • 1.7 МЕГЕОН 19220
  • 1.8 ТЕМП-УТ1
  • 1.9 HORSTEK TC 015
 • 2 Бюджетні і недорогі моделі ЛКП з Аліекспресс
 • 3 Модель якої фірми краще вибрати
  • 3.1 Зручність у використанні толщиномера

Рейтинг популярних товщиномірів ЛКП 2020

ETERI-111

Перше місце в нашому рейтингу дістається ETERI-111 - таке придбання, дозволяє виміряти товщину пофарбованого покриття на будь-яких поверхнях. На 4 дюймовому екрані видно все виміру. Швидкість діагностики просто вражає.

Приклавши пристрій до автомобіля ви вже через секунду будете бачити результат дослідження.

У комплекті, разом з пристроєм, продаються дві батареї, яких вистачає на 20 годин безперервної роботи. Прилад дуже компактний і його зручно носити з собою. Ціна 7-8 тисяч рублів.

ETERI-111
 • Плюси - виміри видає на екран дуже швидко і точно;
 • Мінуси - не довговічний і на морозі зависає.

Порівняльний аналіз приладу в роботі та рекомендації по роботі з прібором- в відео-ролику:

DELTA T 615

Друге місце ми сміливо віддаємо приладу DELTA T 615. Дане пристрій забезпечений USB пристроєм, який допомагає зберігати потрібну інформацію і переглядати її на комп'ютері. Корпус толщиномера настільки мініатюрний, що його можна носити навіть у кишені.

Для даної моделі розпізнати кольору будь-якої складності, не складе труднощів. Заміри виводяться на екран за кілька секунд. Прилад не боїться сирої погоди і морозу. У комплекті дві батареї, які працюють дуже довго. Такі моделі дуже популярні серед власників автосервісів і ринків. Ціна від 5 до 9 тисяч рублів.

DELTA T 615
 • Плюси компактний, не вимагає калібрування;
 • Мінуси - низький рівень пам'яті.

ETARI ET-444

Третє місце заслужено отримує прилад ETARI ET-444, з автоматичним режимом калібрування. Здійснюється управління за допомогою трьох кнопок, розташованих на корпусі під екраном. Прилад працює швидко і виводить виміри в мікронах або мікродюймів. Вбудована підсвітка допомагає працювати навіть в темряві, що є величезним плюсом. Портативність і високу якість не може не радувати. Ціна від 5 до 6500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ETARI ET-444
 • Плюси - відмінна точність вимірювань;
 • Мінуси - серйозних нарікань не виявлено.

RICHMETERS GY910

Четвертим в нашому списку значиться RICHMETERS GY910 - є одним з найбільш компактних серед своїх родичів. Ідеально справляється з поставленими завданнями. Похибка в каліброваному стані, всього один мікрометр. Велику популярність дана модель отримала саме на ринках з продажу старих автомобілів.

На великих виробництвах використовується не так часто. Зручний у використанні і надійний в процесі контролю поверхонь. Привабливий своєю не високою ціною і відмінними характеристиками, що вигідно відрізняються від своїх конкурентів. Країна виробник Китай. Ціна приблизно 4500 тисяч рублів.

RICHMETERS GY910
 • Плюси - компактність, хороша ціна;
 • Мінуси - незначна похибка у вимірах.

Atakom

Почесне п'яте місце - Atakom - цей вітчизняний толщиномер поєднує в собі дві функції контролю: віхретковий, який використовується для кольорових покриттів і магнітний для використання на чорних металах. Такий прилад дуже часто використовують автослюсарі і механіки в сервісах по обслуговуванню автомобілів. Дуже рідко використовується в побутових умовах. Може працювати безперервно і одноразово.

ATAKOM - це серйозне пристрій для великих автосервісів.

Atakom
 • Плюси даного приладу - доступна ціна, внутрішня пам'ять, хороша точність у вимірах.
 • Але не обійшлося і без мінусів - магнітні поля можуть давати збої на точність вимірювання. Ціна для простого споживача досить висока, але для розкручених ринків зі збуту старих машин цілком прийнятна: від 25 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

CHY-115

Шосте місце і далеко не останнє дісталося товщиномірів родом з Тайваню - CHY-115 задіяний не тільки для діагностики лакофарбових покриттів автомобіля, але і в хімічній та суднобудівній промисловості. Оптимальне співвідношення ціни і якості. Курковий толщиномер, що дозволяє робити виміри на поверхнях металевих і магнітних конструкціях, автоматично визначає основний матеріал покриття.

Пам'ять приладу розрахована на 255 тестів, які можна перекинути на персональний комп'ютер завдяки USB пристрою. Автоматично відключається після 15 секунд спокою. Висока точність в роботі, компактний розмір і об'єм вбудованої пам'яті, зробив цей прилад дуже популярним серед покупців.

CHY-115
 • Плюси - висока точність вимірювань, обсяг вбудованої пам'яті;
 • Мінуси - інтерфейс не переведений на російську мову, що ускладнює тестування.

Ціна від 4000 рублів і вище.

МЕГЕОН 19220

На сьомій сходинці - МЕГЕОН 19220, виробник - Росія. Дана модель забезпечує точні вимірювання на магнітних поверхнях. Однак прилад дуже чутливий до електромагнітних випромінювань інших приладів, що дещо ускладнює тестування. Результати можуть бути некоректними.

Захист від стороннього впливу підвищує попит на прилад, але не в цьому випадку. Плюс даного толщиномера в його підсвічуванні, що дає можливість працювати навіть вночі. У комплекті є невеликий кейс для зберігання приладу, що робить його дуже зручним для частих переміщень.

МЕГЕОН 19220
 • Плюси - хочеться зауважити його точність в діагностиці, компактність.
 • Мінуси - досить висока вартість приладу, робить його недоступним для багатьох споживачів. Вартість приладу 25 - 28 тисяч рублів.

ТЕМП-УТ1

Восьме місце - ТЕМП-УТ1 - називають одним з кращих по функціональності і надійним в сегменті ультразвукових товщиномірів. ТЕМП-УТ1 відмінно справляється з вимірами металевих, сплавних, чавунних, пластикових і гумових деталей.

Любителям красивого дизайну, даний прилад навряд чи припаде до смаку, так як він виглядає досить грубувато, але для справжніх професіоналів такий толщиномер стане справжнім помічником у точній діагностиці. Вимірювальна система приладу працює злагоджено і не дає збоїв. Одного комплекту акумуляторних батарей, вистачає на рік, що говорить про його економічності. Інтерфейс дуже простий і доступний навіть для використання в побуті.

ТЕМП-УТ1
 • Плюси - простий і надійний корпус

Як і у всіх приладів, дана модель має не тільки плюси, а й мінуси:

 • дорожнеча апарату відлякує багатьох і другий мінус, перед кожним вимірюванням прилад потребує додаткової калібрування. Але добре те, що процес калібрування досить простий. Заводська ціна 24000 рублів.

HORSTEK TC 015


На дев'ятому місці розташувався толщиномер німецького виробництва HORSTEK TC 015. Його дуже великий плюс - це доступна ціна, всього близько 2000 рублів. Вимірює товщину по залізним і алюмінієвим поверхням. Даний прилад визначає прокрашенние і зашпатлёванние частини автомобіля, але на жаль, не може визначити якщо деталь, наприклад, була замінена повністю і забарвлена.

Перед застосуванням не потрібно додаткових калібрувань і налаштувань. У випадках з автомобілями справляється зі своїми функціями на 85-90%. Дуже недорога модель від 1500 тисячі рублів, але останнім часом, даний прилад важко знайти в продажу.

HORSTEK TC 015
 • Плюси - гарна якість і доступна ціна;
 • Мінуси - важко знайти в продажу.

Порівняльний відео-тест приладу з більш бюджетною моделлю з Аліекспресс:

Бюджетні і недорогі моделі ЛКП з Аліекспресс

Останнім часом дуже багато людей вдаються до покупок в інтернеті, зокрема, використовується популярний інтернет-магазин Аліекспресс. Тестер шпаклівки на різних поверхнях варто дуже недорого, приблизно за ціною 1500 тисячі рублів, з урахуванням доставки. Доставка по часу залежить від регіону від 10 до 30 днів.

 • Модель ЕМ 2271 фірми Allsun (Китай), вважається дуже доступною і якісною. Розмір із сірникову коробку, зручний функціонал, робить цей прилад дуже зручним у використанні. Вимірювання проводить в міліметрах і мікродюймів. В інструкції попереджають, що в мікродюймів більш точні розрахунки виходять. З мінусів цієї моделі - підходить тільки для побутових цілей. У промислових масштабах не використовується; відео-огляд моделі:
 • СEM DT - 156 - таку модель, незважаючи на його дешевизну, рекомендують навіть професіонали. Дуже компактний, за розміром трохи менше смартфона. Вага 110 грам;
 • Richmeters RM 660 - простий в експлуатації, але калібрування потрібно перед кожною процедурою. Портативний, легкий.
 • Outest GS320 - може застосовуватися не тільки в побуті, але і в промислових масштабах. Компактний, легко поміщається в долоню, не боїться перепадів температур.
 • SNDWay - лазерний толщиномер. Широкий діапазон вимірювання, точність, швидкість. Автоматичне відключення живлення, через 15 секунд після роботи.

Модель якої фірми краще вибрати

Для початку вам потрібно визначитися, який прилад вам потрібен і за яким принципом дії, призначення, способів вимірювання вони діляться:

 • ультразвуковий;
 • магнітний;
 • Вихрострумовий (електромагнітний);
 • комбінований;
 • універсальний;
 • механічний.

Огляд підготовлений за реальними відгуками покупців і користувачів приладів. Робота ультразвукового приладу заснована на проходження звукового сигналу через покриття. Похибка в тестуванні складає плюс-мінус 3%. На ринку представлені толщиномери наступних виробників:

 • Мегеон (Росія);
 • TESTBOY (Німеччина);
 • ТОВ "ДЦ Фізпрібор" (Росія);
 • "Акустичні Контрольні Системи" (Росія);
 • ТОВ "ТехнотестМаркет" (Росія).

Дія магнітного товщиноміра полягає у властивості магнітів. Тестування проводиться шляхом зміни сили тяжіння між магнітною поверхнею і приладом. Такі толщиномери представлені такими виробниками:

 • Мегеон (Росія);
 • ETARY (Тайвань);
 • AUTO-MAG (Польща);
 • Allsun (Китай);
 • Blue Technology (Польща).

Вихрострумовий товщиномір призначений для вимірювання ділянок на декоративних, лакофарбових та інших покриттів. Такий прилад працює тільки на струмопровідних підставах - чорні і кольорові метали, також сплави. Вихорострумові моделі представлені чотирма країнами:

 • ETARY (Тайвань);
 • Мегеон (Росія);
 • KEEPER (Китай);
 • Horstek (Німеччина);
 • ТОВ "Контроль. Вимірювання. Діагностика".

Комбіновані товщиноміри працюють двома способами: віхретковом і магнітному принципі діагностики. Така функція дає можливість проводити дослідження на магнітних і немагнітних поверхнях. Прилад автоматично тип матеріалу контрольованого ізделія.Комбінірованние толщиномери випускають багато країн:

 • СЕМ (Китай);
 • ETARY (Тайвань);
 • ADA (Гонконг);
 • Condtrol (Росія);
 • Мегеон (Росія).

Універсальні товщиноміри, мабуть, найпопулярніші серед покупців. Середня ціна таких приладів 7-8 тисяч рублів. Переваги таких моделей в тому, що вони застосовуються до всіх видів підстав - з чорними металами, склу, бетону, дереву та й т.п. Визначають товщину різних покриттів: з діелектриків, магнітних, струмопровідних поверхонь. Продукція високої якості випускається і якими фірмами:

 • Градієнт (Росія);
 • TIME Group Inc (Росія);
 • Константа (Росія);
 • Elcometr (Великобританія);
 • DeFelsko (США).

Спосіб механічного дослідження, використовується в багатьох галузях промисловості: машинобудуванні, суднобудівництві, в слюсарній справі, металообробки. Механічні толщиномери представлені такими брендами:

 • ЗУБР (Росія);
 • Fit (Канада);
 • Matrix (Німеччина).

Зручність у використанні толщиномера

Сучасні моделі дозволяють працювати в двох режимах:

 • У режимі відображення чисел;
 • У графічному режимі.

Завдяки функції графічного зображення, можна виключити неправдиві свідчення практично до мінімуму. Результати можна занести в пам'ять пристрою і пізніше перекинути на компьютер.Плюси використання таких приладів при дослідженні будь-яких поверхонь:

 • Широкий діапазон матеріалів придатних для дослідження;
 • Функція самостійної калібрування;
 • точність;
 • До 10 замірів зберігається в пам'яті пристрою (залежить від моделі);
 • До 10000 тисяч проведених операцій;
 • Кілька швидкостей для вимірювань.

Якщо ви збираєтеся купувати старий автомобіль, то вам варто задуматися про покупку свого толщиномера. Критерії вибору залежать від ваших бажань і можливостей. Цей мініатюрний прилад допоможе вам за кілька хвилин визначити:

 • Биті і рихтувати частини машини;
 • Де і скільки шарів шпаклівки на поверхнях;
 • Які деталі були пофарбовані і скільки разів.

Якщо ви придбаєте автомобіль, не перевіривши його - це буде набагато дорожче, ніж покупка толщиномера. З таким придбанням продавцеві буде складно приховати недоліки автомашини.

Сьогодні все більше людей купують, а потім продають автомобілі. Ринок перенасичений. Машин багато і аварій, на жаль, теж багато. Як не потрапити в халепу, як вибрати і не викинути гроші на вітер? Як не допустити, щоб вас обдурили при покупці б / у автомобіля? У такій ситуації толщиномер - незамінний помічник у будь-який час дня і ночі і в будь-яку погоду.